Mit jelent ez a mondat a jelenések könyvében? Olyan aranyos :-)
János Apostolnak mennyei jelenésekről való könyve » 17. fejezet
"A fenevad pedig, amely vala és nincs, az maga a nyolcadik, és a hét közül való; és a veszedelemre megy."
És ezt mit jelent?
A 18. fejezetben ezt lehet olvasni:
"A föld kalmárai is siratják és jajgatják őt, mert az ő árúikat immár senki nem veszi;"
Ha tényleg kiváncsi vagy rá, akkor ime itt a válasz:
A jelképes skarlátszínű vadállat a hét fejből „származik”, vagyis az eredeti, ’tengerből feljövő vadállat’ fejeinek köszönheti a létét; ennek a vadállatnak a képmása. Miért mondhatjuk ezt? Nos, 1919-ben az angol–amerikai hatalom volt a felemelkedőben lévő fej. A korábbi hat fej már elesett, és a világhatalmi pozíció erre a kettős hatalomra szállt át, abban összpontosult. Ez a hetedik fej – mint a világhatalmak sorának jelenlegi képviselője – volt a fő mozgatóerő a Népszövetség létrehozásában, és még mindig fő pártfogója és pénzügyi támogatója az ENSz-nek. Tehát jelképes értelemben a skarlátszínű vadállat – a nyolcadik király – az eredeti hét fejből „származik”. Ebből a szemszögből az a kijelentés, hogy a hétből származik, összhangban van a korábbi látomással, melyben az a vadállat, melynek két szarva van, mint a báránynak (az angol–amerikai világhatalom, az eredeti vadállat hetedik feje), sürgette a képmás elkészítését, és életet lehelt belé (Jelenések 13:1, 11, 14, 15).
Ezenkívül, a Népszövetség eredeti tagjai között ott volt Nagy-Britannia, és vele együtt olyan kormányzatok is, amelyek a korábbi fejek valamelyikének a székhelyén uralkodnak, név szerint Görögország, Irán (Perzsa Birodalom) és Olaszország (Római Birodalom). Idővel a korábbi hat világhatalom uralta területeken fennálló mai kormányzatok is tagjai lettek a vadállat képmásának. Ebben az értelemben is elmondható, hogy a skarlátszínű vadállat a hét világhatalomból származik.
Figyeld meg, hogy a skarlátszínű vadállat „maga is egy nyolcadik király”. Tehát az ENSZ úgy lett megalkotva, hogy egy világkormányzatra hasonlítson. Néha ténylegesen úgy is viselkedik: csapatokat küld, hogy nemzetközi vitákat simítson el; ezt tette például Koreában, a Sínai-félszigeten, egyes afrikai országokban és Libanonban. De így is csak egy képmás. Miként egy vallásos képmásnak, ennek sincs valódi befolyása vagy hatalma, csupán annyi, amennyivel felruházzák azok, akik létrehozták, és akik imádják. Ez a jelképes vadállat néha igen gyengének bizonyul; mégsem esett még meg vele, hogy teljesen elhagyták volna olyan, diktatúrára hajló tagállamok, amelyek a Népszövetséget a mélységbe taszították (Jelenések 17:8). A korábbi Szovjetunió egyik kiemelkedő vezetője a római pápákéval azonos véleményt nyilvánított ki 1987-ben az ENSZ támogatásának kérdésében, jóllehet egyéb területeken gyökeresen ellentétes nézeteket vallott. Sőt felvetette, hogy hozzanak létre egy „átfogó nemzetközi biztonsági rendszert”, mely az ENSZ-en alapulna. Ahogyan János hamarosan megtudja, eljön az idő, amikor az ENSZ jelentős hatalommal fog cselekedni. Azután, amikor rá kerül a sor, „a pusztulásba megy”.
És ezt mit jelent?
A 18. fejezetben ezt lehet olvasni:
"A föld kalmárai is siratják és jajgatják őt, mert az ő árúikat immár senki nem veszi;"
Válasz:
Nagy Babilon a gazdag kereskedők közeli barátja és jó vevője volt. Például a kereszténység kolostoraiban, zárdáiban és templomaiban az évszázadok során óriási mennyiségű aranyat, ezüstöt, drágakövet, értékes fát és egyéb kincseket halmoztak fel. Továbbá a vallás áldását adta a lázas bevásárlásokra és az ivászatokra, melyek a Krisztust gyalázó karácsonyhoz és más úgynevezett szent ünnepekhez kapcsolódnak. A kereszténység misszionáriusai távoli országokba is eljutottak, új piacokat nyitva meg e világ „utazó kereskedői” számára. Japánba a XVII. században érkezett a katolicizmus a kereskedőkkel együtt, és az egyház még a feudális harcokba is beleavatkozott. Az oszakai vár falai alatt lezajlott döntő ütközetről egy enciklopédia megállapítja: „Tokugawa csapatai olyan ellenséggel találták szembe magukat, melynek zászlaján címerként a kereszt, valamint a Megváltónak és Szent Jakabnak, Spanyolország védőszentjének a képe volt” (The Encyclopædia Britannica). A győztes fél üldözni kezdte a katolicizmust, és gyakorlatilag kiirtotta az országból. Az egyház beleavatkozása a világ ügyeibe napjainkban sem fog áldást hozni számára.
Amikor Nagy Babilon elpusztul, a „kereskedők” keseregnek kereskedelmi partnerük elvesztése miatt. Valóban „milyen kár” ez számukra. Figyeljük meg azonban, hogy kizárólag önző okokból keseregnek, és akárcsak a királyok, ők is „távol állnak”. Ők sem jönnek elég közel ahhoz, hogy bármilyen segítséget nyújtsanak Nagy Babilonnak.
Ha további magyarázatok is érdekelnek, akkor irj privátba, mert ugy veszem észre némelyeknek nevetséges Isten szava és a próféciái.
"A föld kalmárai is siratják és jajgatják őt, mert az ő árúikat immár senki nem veszi;"
régen hét fenevad volt, de a sátán csinált egy nyolcadikat , a Xenomorph-ot
a 2. mondatnak biztos volt előzménye, ebből nem lehet tudni
Véleményem szerint egyik elmélet sem nyert. A Jelenések könyvében van egy mondat, amelyet sokan hagynak figyelmenkívül, pedig az egyik legfontosabb mondat:
Jel 17,10 Király is hét van; az öte elesett, és az egyik van, a másik még el nem jött; és mikor eljő, kevés ideig kell annak megmaradni.
A Jelenések könyve Néró császár idején született, aki, láss csodát: tényleg a hatodik római császár volt! (Iulius Ceasar, Augustus, Tiberius, Caligula, Claudius, Nero, utána lehet nézni bárhol.)
Utána jön a rövid edeig (összvissz) 3 hónapig uralkodó Galba. Utána pedig a a következő jelentős császár, aki az addigi császári dianasztiában emelkedett fel, de egyúttal új dinasztiát alapít megdöntve a korábbit: Vespasianus, őt pedig két fia követi, Titus és Domitianus. Mindhárom császár kegyetlen keresztényüldöző és istenkáromló (önmagát istennek hivatja, leginkább Domitianus). Ők rombolják le és szentségtelenítik meg (konkrétabban Titus) a jeruzsálemi templomot is. Őket könnyen be lehet azonosítani tehát a 3 fenevaddal.
Körüljártam már ezt a témát ezer variációban, de a fenti lett a nyerő értelmezés. Nemcsak a fent idézett kulcsmondat miatt, hanem amiatt is, hogy a Jelenések könyve konkrét I. századi címzetteknek szól, akiket a közelgő győzelem ígéretével buzdítja kitartásra Krisztus János Apostolon keresztül. Többször elhangzik benne, hogy a próféciák beteljesedése közel van. Tehát egy cseppet sem valószínű, hogy többezer évvel később bekövetkező eseményekről szólna a Jelenések, pláne akkor, amikor ilyen kézenfekvően be lehet azonosítani a történelmi eseményeket.
És ezután tényleg a kereszténység nagy dicső korszaka következett, ami a mi évtizedeinkben indult csak hanyatlásnak látványosan.
Ebből az is következik, hogy korunkban tehát nem kell már tartani 66-tól, fenevadaktól és hasonlóktól, hanem pusztán attól a neopogány össztűztől (modern kori ateista üldözés, a New Age és egyéb újpogány áramlatok szellemi özönvize), ami jelenleg tényleg megy, és erről a Jel 20: 7-9 beszél - az időtartam megjelölése nélkül, viszont mivel 3 vers az egész jelen korunkra szóló prófécia, ezért most már igen valószínű, hogy tényleg közel a vég. De azt viszont kozmikus jelen fogják megelőzni (Mt 24: 29-31), tehát addig még nem kell hisztizni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!