Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású vagy? Istenben...

Milyen vallású vagy? Istenben hiszel?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 22:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%

"meg vagyok keresztelve, de abban hiszek, hogy addig nincs értelme hinni semmiben, amíg ennyi féle vallás van a földön és egyiknek sincsenek bizonyítékai...mert ez arra utal, hogy mind az emberi agy szüleménye...ha csak egyetlen vallás létezne mindenhol, akkor már elgondolkodnék, hogy nem lehet véletlen, hogy mindenki ugyanabban hisz..."



Persze, abban igazad van, hogy sok valláson jól keresnek, de az idézett részben szerintem alapvető logikai bukfencek vannak.


Hogy 'egyiknek se lennének bizonyítékai'? Te megvizsgáltad mindet őszintén, vagy általánosítasz?

És ez arra utal, hogy 'mind az emberi agy szüleménye'?

Ha mindet alaposan nem tudtad elemezni, akkor ez a kijelentés nagyon elhamarkodott, nem gondolod?


"ha csak egyetlen vallás létezne mindenhol, akkor már elgondolkodnék, hogy nem lehet véletlen, hogy mindenki ugyanabban hisz..."


Azt tudod, hogy a Biblia beszél egy ilyen világról? De az ember önmagától erre nem képes! Azok az évszázadok sem voltak nagyon dicsőségesek, amikor sok országban csak egy egyház uralkodott, mert inkább kemény és kíméletlen vallási diktatúra volt. Az az egység nem volt valódi, és szívből jövő, hiszen azokkal sokszor keményen leszámoltak, akik nem értettek egyet. Ez olyan, mint az egypártrendszer, attól még nem lesz valódi egység, hogy egy ember fantáziadús elméletét, ellentmondást nem tűrően verik a fejekbe!


Vagyis az sem lenne jó bizonyíték az igaz hitre, ha kényszerből és félelemből senki sem merne ellent mondani (csak kevesek), mint a múltban sokáig! Ez az egység így nem lenne igazi, csak kikényszerített, ugye?


De a Biblia beszél egy olyan világméretű egységről, amikor csak olyanok élnek majd a földön, akik ismerik a vallásos igazságot, vagyis azt az Istent, aki a létezésünk végső oka.

A kérdezőnek válaszolván: Jehova Tanúja vagyok és hogy hiszek-e Istenben, az a fentiekből kiderül.

2009. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

"Hogy 'egyiknek se lennének bizonyítékai'? Te megvizsgáltad mindet őszintén, vagy általánosítasz?

És ez arra utal, hogy 'mind az emberi agy szüleménye'?

Ha mindet alaposan nem tudtad elemezni, akkor ez a kijelentés nagyon elhamarkodott, nem gondolod?"


Ha egy vallás, akármelyik, egyértelműen bebizonyította volna egy felsőbb hatalom, nevezzük istennek, a létezését, akkor már nem is hit kérdése lenne ez az egész, mindenki tudná hogy ez az isten "van". De bizonyítékoknak egyelőre semmi nyoma, mindenki csak homályos történetekkel, ufóészlelésekkel, és ezer éves könyvekkel próbálja bizonygatni, hogy az ő istene létezik.


"Azt tudod, hogy a Biblia beszél egy ilyen világról? De az ember önmagától erre nem képes! Azok az évszázadok sem voltak nagyon dicsőségesek, amikor sok országban csak egy egyház uralkodott, mert inkább kemény és kíméletlen vallási diktatúra volt. Az az egység nem volt valódi, és szívből jövő, hiszen azokkal sokszor keményen leszámoltak, akik nem értettek egyet. Ez olyan, mint az egypártrendszer, attól még nem lesz valódi egység, hogy egy ember fantáziadús elméletét, ellentmondást nem tűrően verik a fejekbe!"


Éppen ez az. Ha egyértelműen be lenne bizonyítva, és nyilvánvaló lenne, hogy létezik az az isten, akkor nem kényszerből kéne hinni benne. Mindenki tudná hogy van, és kész.


"De a Biblia beszél egy olyan világméretű egységről, amikor csak olyanok élnek majd a földön, akik ismerik a vallásos igazságot, vagyis azt az Istent, aki a létezésünk végső oka."


De a Biblia... A Biblia is csak egy könyv, egy adott vallás alapműve. Semmivel sem igazabb, mint a Korán, vagy akármelyik másik szentírás. Kijelenteni, hogy a Biblia igaz, a többi meg nem igaz, az ne haragudj, de pofátlanság.



Hogy a kérdésre válaszoljak: Nem vagyok vallásos, és nem hiszek semmiféle felsőbb hatalomban.

2009. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%

Tiszta felmérés!Igen hiszek Istenben akinek az energia a teste .Hatalmas energia mező amiben folyamatok zajlanak.Lehet tudatlannak is felfogni,de hiba mert van tudata és minden mozdulat,gondolat,érzés rajta keresztül létezik.Azért mert nem hiszem ,hogy egy embernek lenne képessége bármit is létrehozni egyedül.Képtelennek tartom rá az embereket,hiszen csak azt ismerik amit megfoghatnak.Tehát ha Isten nem ad tudást az emberek csak azt csinálnák amit kell,enni inni...

Androidok lennénk és az agyunk nem lenne ilyen nagy.Minek.én ebben hiszek.

2009. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

ateista vagyok.

ebben az egy szóban minden benne van sztem :)

2009. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%
Hiszek. Nem vagyok megkeresztelve.
2009. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
38%
Minden vallás egy! Figyeld meg! Együvé vezet, csak másik úton.
2009. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
43%

Én híszek Istenben...Jehova Tanúja vagyok az- Ész 43:10 és a Zsoltárok 83:19 -Szentíráson alapul a nevünk! Jézus követője vagyok...... Krisztus az az Isten által kinevezett Vezető, akire minden embernek szüksége van. Ő ezt mondta: „Én vagyok a jó pásztor, és én ismerem a juhaimat, és a juhaim is ismernek engem” (János 10:14). Te igazán ismered a jó Pásztort? Ismered a tulajdonságait, az üzenetét, a tetteit, a buzgalmát és a szeretetét?

Róma 10:17- Így hát a hit a hallottakat követi. A hallottak pedig a Krisztusról mondott szó által vannak.Jézus hűségesen teljesítette megbízatását, és Jehova valaha élt legnagyobb földi tanúja lett. János apostolnak tehát, aki Jézus halálakor ott állt a közelében, minden joga megvan arra, hogy „a hű tanú” névvel illesse Jézust (Jel 1:5, Cs). A Jelenések 3:14-ben (Cs) pedig „az Ámennek” és „a hű és igaz tanúnak” nevezi magát a megdicsőített Jézus. Milyen bizonyságot tett ez a „hű tanú”?


Jézus úgy beszélt Istenről ,mint akinek jelképes értelemben háza ,vagyis lakhelye van.János 14:2-"Az én Atyám házában sok lakóhely van" Jézus abban hitt,hogy Isten valóságos személy,aki egy konkrét helyen él.János 16:28-"Eljöttem az Atyától ,és idejöttem a világba.Azonkívül elhagyom a világot,és elmegyeek az Atyához" Jézus soha nem utalt úgy Istenre, mint valami megfoghatatlan erőre.Ellenkezőleg ,beszélgetett vele,és imádkozott hozzá.Gyakran hívta Istent égi Atyájának,ami rávilágít,hogy igen bensőséges kapcsolatban volt vele(János 8:19,38,54).Kétségtelen,hogy "Istent egy ember sem láta soha",és hogy"Isten Szellem"(János 1:18;4:24).De ez nem jelenti azt ,hogy nincsen semmilyen teste vagy alakja.A Biblia ezt közli velünk:"Ha van fizikai test, van szellemi is"(1 Korintusz 15:44).Vajon akkor Istennek szellemi teste van? Igen .Amikor Jézus feltámadt,magába az égbe lépett be,hogy megjelenjen az Isten személye előtt éretünk Héberek(Zsidók)9:24.Ez két fontos dolgot tanít nekünk Istenről:Először is azt ,hogy Istennek van lakhelye.Másodszor azt,hogy ő egy személy ,és nem pusztán egy megfoghatatlan erő,amely mindenütt jelen van.Akkor tehát milyen értelemben érződhet Isten ereje mindenhol? Isten képes kiárasztani a szent szellemét,vagyis a működésben lévő erejét bárhová a világegyetemben.Miként egy apa,aki kinyújtja a kezét,hogy medvigasztalja és támogassa a gyermekeit,úgy Isten is kiárasztja szent szellemét ,hogy megvalósítsa a szándékát(Zsoltárok 104:30;139:7).Mivel Isten egy személy ,van személyisége ,sőt érzései is vannak ,van , amit szeret ,és van,amit nem.A Biblia feltárja,hogy Isten szereti a népét, örvendezik a műveiben, gyűlöli a bálványimádást,és bánkódik a gonoszság miatt(1Mózes 6:6;5Mózes 16:22;1Királyok 10:9;Zsoltárok 104:31).Az 1Timóteusz 1:11-szerint ő "a boldog Isten ".És a fö tulajdonsága vagy természete a szeretet 1János 4:8.

Én hiszem, hogy megtaláltam az igaz vallást. Ha nem így lenne, változtatnék a hitnézeteimen. Sok más vallás híveihez hasonlóan a Én is reménykedek abban, hogy megmentésben részesülök. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy nem az én feladatom megítélni azt, hogy ki nyer megmentést. Végtére is Isten a Bíránk; ő dönt (Ézsaiás 33:22).

2009. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%
Jehova Tanúja vagyok, és természetesen hiszek Istenben. Nagyon örülök, hogy megismertem a Teremtő Istent, a Biblián keresztül. Sokkal közelebbinek érzem, és azóta (azelőtt nem voltam megkeresztelve) sokkal könnyebb bizonyos dolgokat elfogadnom, megértenem. Sok olyan dolog van, amit csak úgy tud átvészelni az ember, ha van hite. Ez nagyon nagy kapaszkodó a mai világban.
2009. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
43%
Hiszek Istenben, Hit Gyülekezete tag vagyok.
2009. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Krisna-tudatú vagyok, és természetesen hiszek Istenben.
2009. szept. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!