Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus elvileg ezt mondta: "Ne...

Jézus elvileg ezt mondta: "Ne építs templomokat, mert az isten benned van. " miért kell mégis templomokat építeni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 16:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ha valaki nem értené vagy nem jönne be a videó, azt mondja a nő, hogy: "testem többé nem az ő temploma"
2013. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Gnosztikus irasokban megtalalhato a fent emlitett idezet melyet Jezus mondott es sok olyan kinyilatkoztatas es informacio a vilagunkrol melyeket kivettek es apokrifnek titulaltak a kedves nepet iranyitani kivano papok.

Miert vettekvolna ki ha Jezus ugymond az Isten fia ???? azert mert olyan magyarazatokat tesz nyilvanossagra melyek ha bekerultekvolna a Bibliaba azokra nemlettvolna logikus es elfogadhato magyarazatuk a neppel szemben mert keptelenek voltak felfogni a mi vilagunk mivoltat es annak mukodeset. Miert lettvolna nehez megerteniuk ? Nezzunk utanna milyen hitekben eltek az akkori emberek es mennyire kulonleges es mas nezeteket vallo nezeteket hirdetett Jezus. (nem a szeretet es segitokeszseg es hasonlo gondolatokra gondolok, hanem olyan tenyekre melyeket Jezus utan jo par 100 evvel kesobb fedezunk fel sot eggyes dolgokhoz tobb mint 1000 ev is kellett hogy rajojjunk a vilagunkat illetoen).

2013. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Hazardteam ***** válasza:
Háát.. én meg azt mondom, a biblia nem véletlenül olyan részletes, az evangéliumot sem véletlen 4 szemszögből írta 4 különböző ember és amúgyis alapszabály, hogy a biblia "önmagát magyarázza" vagyis, amiről szó van xy helyen/versben és esetleg elsőre nem érthető, annak a magyarázata/jelentése megtalálható elszórva a többi oldalán más helyeken. Szerintem szándékosan van így egyébként, hogy felületes olvasgatásra ne adja ki a "titkait", csak "ha keresed és kutatod azt, mint az elrejtett kincset". Ezért is van az a rengeteg bugyutának tűnő kérdés akár itt GYK-n. Csak most nem azt kérdezik, mint annak idején a rómaiak, hogy "szóval akkor ti keresztények vért isztok a titkos szeánszaitokon, ti pszichopaták?!" ("aki eszi az én testem és issza az én vérem" felületes/szándékos félreértelmezése/Néró keresztényüldözése ugye..) Ma már az ilyeneken csak nevetünk, de akkoriban pölö. az volt a "realitás" és akkor meg azt nem tudták elmagyarázni az értetlen többségnek, hogy miért nem isszák szűzlányok/gyerekek vérét és hogy egész mást jelent.
2013. febr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Jézus egy arámi ács volt. Kár, hogy nem ismerte az OBI-t
2013. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Hazardteam ***** válasza:
Te meg a gravitációs gyorsulást, úgyhogy bocsi, de buktad a sajtot (Róka)
2013. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nem igazán értem, h írhat bárki is olyat, h nem mondott ilyet. Ott volt talán mellette az élete minden percében? Időutazó talán? A Biblia hogyan állt össze? Különböző írásokat találtak és összefűzték azokat. Mindet megtalták, válogattak belőlük. Emberek tették és tudjuk milyen az emberi természet. Mi a helyzet más vallásokkal, ott hogyan magyaráznak, vajon teljesen azonos az összes? Azonosnak kell lennie, hiszen az nem lehet, h a bolygón, amin élünk párhuzamosan több valóság létezik egyszerre és ezért több szálon fut az élet, a történelem, melyek között szabadon átjárhatunk ugye?
2021. jún. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!