Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Leküzdhető-e egyáltalán...

Aries 2 kérdése:

Leküzdhető-e egyáltalán félelmünk? Lehet-e egyáltalán félelem nélkül élni? Az én félelmem a saját testem sérülése felett a legerősebb.

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 12:36
 1/8 yuda ***** válasza:
100%

Van egyféle félelem, ami leküzdhető.

Egyik pszichológiai irányzat beszél arról, hogy nézz szembe a félelmeddel és eltűnik.

Valódi sikereik vannak.


Biblia beszél egy másfajta félelemről, ami természetfeletti eredetű. Ezt az ember önmaga nem tudja leküzdeni saját erejéből. Ehhez Isten segítsége kell.


A félelem egyik fajtájának sem jó forrása, kivéve az istenfélelmet. :)


2.Timótheus 1/7.”Mert nem a félelem szellemét adta nékünk az Isten, hanem erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét”

2013. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:
100%
Szerintem a félelem érzése hozzátartozik a fizikai léthez. Az már szubjektív, hogy ki milyen szinten éli meg, mitől fél jobban és kevésbé. Olyan ember, aki semmitől sem fél, nincsen, legfeljebb napi szinten nem érzi át, nem szembesül félelme tárgyával/tárgyaival.
2013. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Magyarné Zsuzsi válasza:
38%
Gyerekkorom óta rettegtem a sötétben, a pszichológus azt mondta győzzem le,nem sikerült. 23 éves voltam amikor elvitt a barátnőm a hit gyülekezetébe. Azt mondták hogy Jézus él és meg tudna szabadítani a félelemtől, csak kérnem kell. Kértem. Imádkoztak értem, abban a pillanatban amikor rám tette a kezét a lelkész, éreztem hogy valami kimegy belőlem. Azóta nem rettegek SEMMITŐL! Tudom hogy furin hangzik de igaz.
2013. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Leküzdhető-e egyáltalán félelmünk? Lehet-e egyáltalán félelem nélkül élni? Az én félelmem a saját testem sérülése felett a legerősebb."


A félelem a bizalom hiánya. Isten mindenható, mindenkit nagyon szeret és mindenkire nagyon figyel. Aki bízik Istenben az nem fél. A félelem bűn is mert eltávolít Istentől. (nem az a bűn amivel ártunk valakinek hanem ami eltávolít Istentől)


Képzeld el hogy van egy nagyon erős, nagy hatalmú családfő (Isten). Van egy kisfia (ember) aki mindentől fél. Az apa hiába mondja neki hogy "ne félj, megvédelek mindentől" a gyerek állandóan csak sír, nyavajog, azon gyötri magát hogy mi lesz vagy milyen veszélyek leselkednek rá. Nem bízik az apjában, nem hisz neki. Ez érthető hogy rosszul esik az apának.


A másik dolog hogy a félelem azért is bűn mert a gonosz lélektől ered (ahogy fentebb egy tanuságtétel is bizonyítja).


Szóval a megoldás: imádkozni bizalomért.


A kereszténység 3 alap erénye a hit-remény-szeretet. A remény nagyjából megfelel a bizalomnak.

2013. febr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hazardteam ***** válasza:

Szerintem különbséget kell tenni félelem és "aggódás" között. Az aggódás hosszantartó félelem, amit a bizonytalanság okoz. "félhetsz" ilyen módon akármitől, a tested sérülésétől az állásod elvesztésén át harmadik világháborúig mindenfélétől. Közös jellemzője ezeknek az, hogy ellenőrizhetetlen, ameddig meg nem történik (ha megtörténik egyáltalán) Amikor "szembenézel" a félelmeiddel, vagyis annak az ellenkezőjét TESZED, mint amit a félelmed sugall, azt hívják szisztematikus deszenzibilizálásnak (ha jól emlékszem) Vagyis, hogy tedd amit, tudsz, ott, ahol vagy és a többivel ne törődj. Mert az aktív cselekvés elűzi a félelmet, mivel a kettő egyszerre nem működhet a tudatodban, hiszen, amit TUDSZ biztosan, attól nem kell a továbbiakban félned: vagy elfogadod és felfogod olyannak/annak, amilyen/ami, vagy pedig teszel ellene (szerintem erre utalt Yuda is)


Az aggódással (a legtöbb aggódással) viszont az a legfőbb probléma, hogy kezelhetetlenek, mivel kívül esnek az ember hatókörén, vagy cselekvési szabadságán (egyes felmérések szerint, azoknak a dolgoknak a 90%-a legalábbis, amik miatt az a pártízezer ember aggódott, akiket teszteltek)


A biblia szerint a teljes szeretet elűzi a félelmet és aki fél, abban még nem lett teljes a szeretet (ha jól emlékszem) Ráadásul a biblia szerint a félelem is egyfajta "hit", hit negatív dolgokban, abban, hogy valami rossz fog történni. Ez ellentétes a bibliai hittel, amely szerint Isten mindent a kezében tart és egy veréb sem eshet a tudta nélkül a földre és a gyermekeinek még a hajszálai (akkor még nem ismerték a quarkokat, neutrínókat és egyéb elemi részecskéket) is "számon vannak tartva". Vagyis végső soron a legrosszabb ami történhet az az, hogy az ember meghal. Márpedig, ha ráébred arra, hogy ez az élet, ez a korszak csak egy átmeneti "próbavezetés" egyfajta belépő az örökkévalóság küszöbe előtt, akkor a saját félelmeit, félelmeinek tárgyát is másként nézi, mert ha üdvösség tudata van és bizalma Istenben/bizalmas kapcsolata Istennel, akkor a végső célt tekintve és a jelenkor átmeneti jellegét figyelembe véve minden csak másodlagos. ezért (is) mondja Pál a szeretet himnuszában, hogy minden elmúlik, kivéve a hit, a remény és a szeretet és azok a dolgok/tettek/személyiségvonások stb, amiket ezekBEN teszmeg az ember. Azt is mondja, hogy "ha csak e jelen világban/korszakban reménykedünk, minden embernél nyomorultabbak vagyunk". Tedd, ami helyes, ápold a kapcsolatot Istennel, az Apáddal, ismerd meg őt és próbáld akkor, ott és azt tenni, amit Ő mond, a többivel ne törődj. És akkor nem fogsz félni.

2013. febr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Leküzdhető. De ha nagyon erős félelmeid vannak, ami a mindennapi életedet is megnehezíti, akkor fordulj szakemberhez. Segíteni fog.
2013. febr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én régebben sok horrorfilmet néztem és erőszakos PC-s játékkal játszottam. Istennel pedig nem foglalkoztam. Szinte minden éjjel rémálmaim voltak. Amióta megtértem és távol tartom magam a durva és erőszakos játékoktól és filmektől azóta szinte egyáltalán nincsenek rémálmaim. És félni se nagyon félek semmitől. Tudom hogy a mindenható Isten velem van. Ezért nincs semmi amitől félnem kellene.
2013. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkitől a válaszokat!

Nagyon kedvesek vagytok!

2013. febr. 28. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!