Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az "utolsó pápa" jóslatról?

Figyelt kérdés

Ugye most, XVI. Benedek pápa lemondott ami 800 éve nem fordult elő, sőt összesen csak kétszer történt meg a kereszténység történelmében és most új pápát fognak választani. Malakiás jóslata szerint XVI. Benedek pápa után már csak egy pápa, Petrus Romanus (Római Péter)lesz és az ő idején jön el a világ vége: "A végső üldöztetés idején a Szent Római Egyházban Petrus Romanus (Római Péter, az utolsó pápa) fog uralkodni, aki nagy szenvedések között fogja táplálni a híveket. Eztán a hét domb városát elpusztítják és a rettegett bíró megítéli a népét."

Ez nem is hangzik olyan komolyan... eddig...

A következő pápa jelöltek között 2 Péter van: a magyar Erdő Péter és ghánai Peter Kodwo Appiah Turkson (sokak szerint ő a legesélyesebb)

Malakiás eddig az összes pápát eltalálta

Pápai sírok közül már csak egy van szabadon, ami XVI. Benedek pápáé lesz

Miután a pápa bejelentette lemondását, hatalmas vihar tört ki Rómában és a bejelentés után fél órával egy villám csapott a Szent Péter Bazilika keresztjébe:

[link]

Szerintetek ez kamu vagy igaz? Hát szerintem kicsit túl sok a véletlen...



2013. febr. 14. 18:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Szörnyű, hogy milyen sokan örülnének a katolikusok bukásának, köztük a Jehova tanui. Elméletileg egy Istent szeretünk, akkor testvérek lennénk. De mindenesetre sokak szerint jó a katolikusokat szapulni, a terjedő homoszexualitást meg meg kell tűrni....
2013. febr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
31%

Nem kedves válaszoló.

Nem ad örömre okot az ha valami rossz.

Mi annak örülnénk már ha kiderülne az igazság.

Más részt ha örülnénk az emberek halálának, egy tapodtat sem pazarolnám a szabad időmet Isten munkájával,


De áldozatot hozok azért, hogy elvigyem Istenünk királyságának jó hírét, hát ha valaki még meghallja, miközben igen, be kell jelenteni, hogy nem sokáig fog már várni.

Azt hiszed olyan könnyű ez? Sosem volt az senkinek akit Jehova megbízott ezekkel, bármelyik régi prófétákat is bízott meg.

Volt akit ezért megölték, mert nem tetszett nekik az igazság, hogy Isten nem nézi már jó szemmel amit csinálnak.

S azt mindannyian tudjuk, hogy az igazság felszínre jötte sokszor fájdalmas azoknak akikről kiderül, hogy nem helyesen cselekedtek.


A biblia pedig nem kizárólag a katolikus egyház bukásáról ír, hanem az összes vallásról. Persze azon belül különös képen azokról akik igen sok gyalázatot tettek Isten nevében, és ebben a kereszténység vallásai a legérintettebbek. De ezt ma már sokan tudják.


Sajnos nem nevezhetjük testvérnek egymást, csak felebarátnak. Ha a testvérem volnál akkor egy imádati formának lennénk mind a ketten a tagjai.

Igen Egy Isten van, ezért egy hitnek is kellene lenni. Ám csak a kereszténységen belül, 47000 féle tanítás van, s ez ami megosztottságot idéz elő.

Jézus pedig két útról beszélt, nem 47000 féle vallásról.


Azt mondta a keskeny úton ami az élethez vezet azon vannak nagyon nagyon kevesen, Ám ami a széles utat jelenti azon rengetegen, igen sokan vannak és az visz a pusztulásba.


a keskeny göröngyös út tele van buktatókkal, mert a keresztény élet, nem egyenlő az engedékeny világi szemlélettel. S mivel a világban kell a keresztényeknek is élniük, azoknak a legnehezebb, mert körbe veszik olyan meg nem engedett dolgok, amik elbuktathatják az egyént és a hitében kárt szenved.


ellenben a világ vallásaiban mindent szabad, és ezért könnyebbnek tűnik, nincsenek korlátozások.Annak ellenére, hogy ott van a biblia nekik is a kezükben sok tilos halálra okot adó dolgot tesznek. S nem vesznek tudomást ezekről.

Istent pedig nem lehet megcsúfolni. Bár sokan ezt teszik amikor olyanokat engednek meg maguknak ami tilos, mondván majd az Isten meg bocsát....

Na hát nem ismerik Igazán Istent, sem azt, hogy nem lehet Őt kijátszani.


Hidd el kedves Fele barátom mi sem ússzuk meg.

az hogy valaki Isten nevéről neveztetik annak nagyobb a felelőssége, s ha valaki nem úgy élt, viselkedett ahogy Jehova Jézuson keresztül lefektette, az nem menti meg, hogy mint Jehova Tanúja van megkeresztelkedve.


Az ítélkezést Jehova a népén kezdi, és megvizsgálja ki mit csinált a sáfárságával.

2013. febr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Szerintem nem létezik fele barát.

Valaki vagy barátom vagy nem.

nincs köztes út, hogy barátom is vagy, meg nem is.

2013. febr. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Másrészt Jehova tanui, Isten felé helyezik magukat.

Tudomásom szerint csak ők üdvözülnek.

Bármely más vallásból származók nem!!!

Akkor mi módon nevezel Fele barátodnak?

Tudod Jézus se azt kérdezte, hogy farizeus, vagy vagy sem, hanem azt, hogy hiszed-e hogy Isten megbocsátja a bűnöket.

Nem akarlak bántani, csak kíváncsi vagyok rá.

2013. febr. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem nevezhetjük testvérnek egymást, csak felebarátnak. Ha a testvérem volnál akkor egy imádati formának lennénk mind a ketten a tagjai. "

Ezen nagyon jó mosolyogtam. A lényeg elveszik benne.

Az a fontos hogy szeressük Istent.

Mégegyszer, a lényeg az, hogy Isten szeretete a szívünkben éljen.

Nem az a fontos, hogy ki milyen körülmények között szeret.

Nem az a lényeg, hogy ülve, vagy állva, áhitatosan, vagy táncolva. Isten szeretete a lényeg.

Ezt mondani másnak, hogy nem vagy testvérem, mert másképp szereted Istent, az a szeretett nem helyes, ez nagyon veszélyes.

Egy a lényeg, Nem győzőm hangsúlyoznni, hogy Isten szertete legyen bennünk. Katolikus emberekben többségében is megvan a szeretett.

Katolikus egyházra meg az dobja rá az első követ aki bűntelen. Na akkor a tanuk fogjál először dobni!

Független, hogy sok egyház van, de csak egy van amelyik igaz, az pedig nem ítélkezik. Sőt nem is evilági, hanem minden ember beletartozik, aki szereti Istent. Ez egy láthatatlan egyház, mert a látható.Minden felekezetből, és gyülekezetből való igaz hitű ember.

Tudom hogy nem értesz velem egyet, de amit hirdetsz azzal sok lelket ki lehet oltani, amelyik még nem erősödött meg az egyházában. Valahol nektek ez is a cél,győzelem, ha egy személyt más vallástól elriasztotok. A lelket ne oltsátok ki. Mert mindegy hová tartozik az ember a lényeg, hogy tarozzon valamelyik gyülekezetbe. Isten igéje élő és ható. Nem az imádási formától függ az üdvösségünk, mert az csak külsőség. Hogy mindenhol más a tanok? A lényeg egy. Az a kis lényeg meg pont elég az üdvösségre.

De jól eltértünk a kérdéstől! :)

Szerintem is az utolsó pápa lesz, és már közel van Jézus második eljövetele. Ebben egyetértünk, látod ez a lényeg, nem az imádat, hanem a szeretett! :)

2013. febr. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzá szóló.


Én nem ítélkezem, mert nem kaptam rá hatalmat sem engedélyt.

A biblia szerint pedig ha egy Isten van, akkor egyfélét kell beszélni nem 47000 félét

Isten a rend és az egység Istene, és igenis mindig is úgy gondolkodott az imádatról, ahogy leírtam.


Ha megnézed a bibliát sem amikor a Zsidó nemzet volt a kiválasztott nép, sem amikor az első apostolokat választotta, nem tűrt meg ilyet, hogy mindegy hogyan szeretsz, hogyan hiszel.

Mindenhol egyet beszéltek egy féle törvény volt, olyan nem létezett, hogy mindegy, vagy tette amit Jehova mondott vagy nem, és a népének sem kedvezett az ókorban ha fel lázadtak ellene.

a valaki Jehova népéhez akart tartozni annak ugyan az volt a törvénye mint amit Zsidó nemzetnek adott.

Most sincs más kép. Vagy azt tesszük egységesen mindenki amit Jézus leíratott, és nem teszünk engedményeket, vagy mindenki megy a saját feje után.

Ez mindig is jól látszódott a bibliában leírtak szerint.

S a Teremtőt nem a számok érdeklik, hanem a minőség.

Mert akkor Noé idejében sem csak 8-an maradtak volna meg.

Vagy szodomában 3-an

Jézus azért jött hogy helyre állítsa az egységes imádatot, és nem azért hogy még 600 féle tanítást bevezessen.

S azt te is tudod kedves válaszoló, hogy az I században élő keresztények, független Görög ország területén, Jeruzsálemben, vagy Rómában éltek, nem voltak tanítás beli különbségek, mindenki egyet mondott egyet tett és hitt, ilyen nem létezett hogy Én katolikus vagyok, Ő református, más valaki meg baptista stb.És mindegy hogyan gondolom az a jó.

Mert hát egy igazság van. Vagy van pokol tüze, vagy nincs.

Vagy van halhatatlan lélek vagy nincs.Vagy Három Isten van, vagy egy.

Nem mondta soha Jézus, hogy így is jó meg úgy is, ilyen nincs.Nem beszélve a próféciák beteljesedéséről.


Ézsaiás az utolsó napokra ezt írta.


(Ézsaiás 2:2, 3) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.”. . .


Ez hogyan teljesedne be szerinted ha senki nem akarna egy ösvényen járni hanem 1000 féle utat vágna magának mindenki.Jehova egységesíteni fogja az imádatot, hogy ne legyenek szakadások. Jézus is két utat jelölt meg és nem vallásokat. Vagy teszed amit mond vagy nem, különben pedig a szeretetre vissza térve:

Jézus a következőket mondta:


(János 15:14) 14 Ti a barátaim vagytok, ha azt teszitek, amit parancsolok nektek.

Jézus sok mindent parancsolt, ám az emberek kibúvókat és engedményeket tesznek mondván modernizálni kell Jézus parancsait.

Na hát ez nem így van, mert Jézus nem változik Jehova sem, és a Törvényeit, parancsait sem fogja modernizálni.


Kedves válaszoló, ezért nem mindegy hogy engedelmesen szereted, vagy a magad módján.


(1Sámuel 15:22) 22 Sámuel erre ezt mondta: „Vajon Jehova ugyanúgy örül az égő felajánlásoknak és az áldozatoknak, mint a Jehova szava iránti engedelmességnek? Íme, jobb az engedelmesség az áldozatnál, és a szófogadás a kosok kövérjénél.


Tisztelettel.

2013. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as válaszló.

Nos ha nem létezne felebarát, akkor Jézus nem mondott volna példázatot erről.


Már pedig az irgalmas szamaritánusról szóló példa jól szemlélteti ezt.

Ki az Én felebarátom? kérdezték Jézust.

Ő elmondta, hogy annak ellenére, hogy a Zsidok és a Szamaritánusok nem szívlelték egymást még is egy szamaritánus segített a Zsidó ember társán. ezért azt mondta, hogy nem az számít hova született melyik országba, mindenki a felebarátom

a felebaráti szeretet miről szól szerinted?

arról, hogy minden embert szeretni kell.

De Attól még nem a Testvérem.

Jézus azt mondta mikor szóltak neki, Hogy Itt van az anyukája meg a testvérei:


(Máté 12:47-50) . . .„Íme! Anyád és testvéreid odakint állnak, és beszélni akarnak veled.” 48 Ő így válaszolt annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét tanítványai felé, ezt mondta: „Íme! Az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én fivérem, nővérem és anyám.”


Tehát egységesen egy testvéri közösségbe tartoznak, azt teszik ami az Atya akarata.

Akik ott voltak Jézussal és tették amit kért, ezért mutatott feléjük, és nem a fizikai rokonaira.

Ugye kemény szavak ezek Jézustól.

De ezen jó elgondolkodni.

tisztelettel.

2013. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%

"És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál"


De ez nem biztos, hogy a Jehova egyházat jelenti!!!

Péter a kőszikla, a katolikus egyház MINDIG fennmarad!


A kérdéshez annyit, hogy a világ hazugságai sok mindent meghazudtolnak. Nem tudhatjuk és nem mondhatjuk már bármire, hogy ez bizony igaz. Tehát a villámcsapások sem lehetnek igazak.

A másik dolog, hogy Jézus azt mondta, hogy az utolsó idők jeleit sokan megérzik, hogy már köztel van. Régen is sokan érezték, most én is érzem nagyon és még azt is hogy még meg fogom élni. De ha mindenki érzi, minden korban, akkor kinek van igaza?

2013. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
2013. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nekem is egyből a katolikus egyház és a protestáns egyházak ellentéte ugrott be erről a jóslatról.

Szent Malakiás, (ne keverjük össze Malakiás prófétával az Ószövetségből) akinek a jóslatai úgy tűnik nagyon is beteljesedettnek látszanak ír katolikus volt, és a pápasággal kapcsolatban jósolt. Ez idáig rendben is lenne. Erre a sorra hegyezném ki a mondanivalómat: "A végső üldöztetés idején a Szent Római Egyházban Petrus Romanus (Római Péter, az utolsó pápa) fog uralkodni, aki nagy szenvedések között fogja táplálni a híveket. Eztán a hét domb városát elpusztítják és a rettegett bíró megítéli a népét." Ezt én úgy értelmezem, hogy határozottan negatív esemény következik be, a pápaság vége, az emberiség kínlódása stb. A "rettegett bíró" az én olvasatom szerint a gonosszal azonosítható.

Ezzel szemben a neoprotestánsok, hitgyüli stb a pápát és a katolikus egyházat általában az antikrisztussal a sátánnal azonosítják, még kiadvány is megjelentettek erről. Ebből számomra az következik, hogy ,ha elfogadjuk, hogy Malakiás szent és jó ember volt, hogy meglátta a jövőt valami isteni akaratnak köszönhetően ,akkor itt most nagyon úgy tűnik, hogy akik a katolikusok ellen vannak azok akarva, akaratlanul a gonoszt várják.

2013. febr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!