Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az "utolsó pápa" jóslatról?

Figyelt kérdés

Ugye most, XVI. Benedek pápa lemondott ami 800 éve nem fordult elő, sőt összesen csak kétszer történt meg a kereszténység történelmében és most új pápát fognak választani. Malakiás jóslata szerint XVI. Benedek pápa után már csak egy pápa, Petrus Romanus (Római Péter)lesz és az ő idején jön el a világ vége: "A végső üldöztetés idején a Szent Római Egyházban Petrus Romanus (Római Péter, az utolsó pápa) fog uralkodni, aki nagy szenvedések között fogja táplálni a híveket. Eztán a hét domb városát elpusztítják és a rettegett bíró megítéli a népét."

Ez nem is hangzik olyan komolyan... eddig...

A következő pápa jelöltek között 2 Péter van: a magyar Erdő Péter és ghánai Peter Kodwo Appiah Turkson (sokak szerint ő a legesélyesebb)

Malakiás eddig az összes pápát eltalálta

Pápai sírok közül már csak egy van szabadon, ami XVI. Benedek pápáé lesz

Miután a pápa bejelentette lemondását, hatalmas vihar tört ki Rómában és a bejelentés után fél órával egy villám csapott a Szent Péter Bazilika keresztjébe:

[link]

Szerintetek ez kamu vagy igaz? Hát szerintem kicsit túl sok a véletlen...



2013. febr. 14. 18:23
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
ja és igen: 2012-ben egy német újság egy 2013-as naptárat készített amiben február 10 napnál egy olyan kép volt ahol a pápa nézi a lottó sorsolást és teli találatja van, felette egy szövegben mondta a pápa: "most nyertem ezért holnap lemondok" a pápa február 11-én jelentette a be a lemondását...
2013. febr. 14. 18:30
 2/30 anonim ***** válasza:

Na szóval:) Mindig is érdekesek voltak ezek a jóslatok, de az Egyház hivatalosan sosem foglalkozott vele. Nyilván ez érthető, mert ha azt mondaná, hogy ez a jóslat, kedves testvérek, akkor gondold el, mekkora hisztéria törne ki. De nem csak ez az egy ok. A másikat a Bibliában találod meg. Jézust mikor kérdezik, hogy mikor jön el a vég, nem tud rá válaszolni, hisz azt mondja, ezt csak az Atya tudja, ez az egyetlen dolog, amit nem árult el senkinek sem, még Neki sem. Ezt is megértem, hisz ha mindenki tudná, hogy 2089. május 10-én pl. világvége lesz, akkor mindenki úgy élne, hogy majd ráérünk megjavulni.

A jóslat azonban valóban érdekes és figyelemfelkeltő, s nekem, teológiát végzett és hívő embernek is furcsa. Azonban ha utánaolvasol, megtudod, hogy egyáltalán nem is biztos, hogy ezt Malakiás írta, hisz eltelt nem tudom hány száz év a halála után, mire megtalálták. Nos, a közbülső néhány száz évre(míg Malakiás meghalt és megtalálták az irományát)valóban nagyon-nagyon pontos leírást ad, utána viszont már csak jelzős szerkezeteket használ, amelyek nem teljesen egyértelműek. Olyannyira nem, hogy minimális életrajzi ismeretekkel bárki rá tudja azt "húzni" az adott pápára. Tehát nagyjából 10-ből 9 bármelyikre igaz lehet.

S mivel erre még rájön az, hogy az eredeti kéziratot nem látta senki, fennállhat, hogy valaki belerondított, elvett, hozzárakott. (eleve úgy jött ki a Vatikán levéltárából, hogy valakinek becsúszott a kabátja alá)

Én nem hiszek neki, az ilyen magánkinyilatkoztatásoknak ha van is értelmük, nem sok. Hisz Jézus Krisztus s kinyilatkoztatás teljessége, Őutána Isten már semmi újat nem akart velünk közölni, hisz Benne, Vele elmondott mindent.

Ha pedig a szimbolikát nézzük, s hiszünk abban, hogy minden jelzős szerkezet jelent valamit, akkor szerintem a római Péter is egy jelző, talán a petrosz=kőszikla jelentéssel lehetne valamit kezdeni.

A bíborosi testületben pedig nem csak két Péter van, lagalább 6, nézz utána.

Az a naptáras dolog meg egy véletlen egybeesés, vagy látta XVI. Benedek, aztán gondolta, "na, akkor így időzítem, hátha elgondolkodtat valakit" Nem hiszem, hogy a pápa lottózna:D

2013. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

előző vagyok, ja és az, hogy már csak egy sír van: honnan tudod, hogy az új pápa nem hal meg előbb, mint Benedek pápa??Nem lehet tudni, akkor Benedeknek nem jut sírhely??Sztem a Vatikánban nem gondolták azt, hogy, na Malakiás szt csak xxx pápa lesz még, így ennyi sírhely kell. Simán elfogyott a heyl, mivel nem végtelen a Vatikán temetkezési helye sem. Én ebben sem látok

semmi különlegeset:)

2013. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
persze én se azt mondom, hogy biztos világ vége lesz, csak hát... ki tudja. De az a villám az nagyon érdekes még akkor is,ha többször belecsapott már oda, meg magason is van, a kereszt is fémből van, de azért, hogy pont akkor csapjon oda bele arra nem sok esély volt.
2013. febr. 14. 19:43
 5/30 anonim ***** válasza:
Nem tudni, valóban villám csapott -e bele. erről nem olvastam semmit, ez biztos? Hát, ki tudja, lehet, hogy egyszerű véletlen, belecsapott volna másképp is. Nem tudom a szerkezetét, gondolom jó magas. Lehet hetente 10x is belecsap a villám, csak eddig erre senki sem figyelt fel. De lehet más oka is...nem tudom
2013. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Lám lám...

Azért érzik az emberek, hogy baj van... De nem hisznek azoknak akik figyelmeztetik az embereket, hogy jó lenne oda figyelni és változtatni amíg még nem késő...


Bár a Pápa jóslatok nem bibliai eredetűek, de lesz vallásokkal kapcsolatban egy nagyon nagy hord erejű esemény...

2013. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Mégis mire gondolsz, mint nagy horderejű eseményre?

2013. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ne kérdezd, mert végigolvashatod Jehova Tanúinak a szokásos "nemsokára eljön Jehova királysága, és az összes hamis vallás eltűnik, legelőször a katolikusok" témát 345 sorban.
2013. febr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. Mert egy haladó gondolkodású pápát akarnak kinevezni, és ezért az egyház ketté fog szakadni, a régi érték, és az új szemlélet között hatalmas szakadék lesz az egyházon belül.
2013. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as. Tekintettel a személyedre, elállok attól, hogy Jehova királyságáról beszéljek,


egyébként ha valakit érdekel annak javaslom, hogy látogasson el a jw.org oldalra, és kaphat a kérdéseire választ, vagy a privátba is írhat, bár jól tudom, ez nem fog megtörténni.

2013. febr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!