Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nimród azért építette Bábel...

Nimród azért építette Bábel tornyát hogy meglássa Istent? és miért akarta meglátni Istent?

Figyelt kérdés
egy cikkben azt olvastam hogy Nimród azért építette a tornyot hogy Ábrahám Istenét lássa. sajna nem találom a cikket. erről mutatnátok egy linket kerestem de erről a történeről/mondáról nem találtam semmit.
2013. febr. 14. 18:04
 1/7 Vadkan01 ***** válasza:
Ez azt hiszem rossz helyre tetted.
2013. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Nimród tornyának emeletei a hét csakrát jelképzték, a torony maga pedig a gerincoszlopot, amelyen keresztül Kundalini felemelkedik és élérkezik és akoronacsakrán keresztül a Teremtő Anyához. Ezert volt a régi magyarok hite az Anyahit (Aynahita) Ez megvilágososdás hazétérés végős szabadság felszabadulás stb ( szankritül nirvana vagy szamadhi) állapota. Ezért akarta "meglátni Istent"
2013. febr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok elmelet letezik erre.Egy ezek kozul a biblia a kuliszak mogott cimu konyvben olvashato mely szerint vagy idegen civilizacio epitette raketa volt vagy mar az ember olyan tudasra tett szert es ez Isten-nek azaz egy fejletteb civilizacionak nem tetszet nosza lebombaztak....
2013. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nimród és még mások építeni kezdtek egy tornyot, azzal a céllal, hogy ’híressé tegyék nevüket’. Kudarcba fulladt a tervük.Nimród nem tette híressé nevét. Az a név, melyet születésekor adtak neki, kétségtelenül ismeretlen. Kitöröltetett a történelemből, mint ahogy azoknak a nevei is, akik követték vezetését. Még csak utódokat sem hagyott hátra, hogy a nevét viseljék. Ahelyett, hogy dicsőséget és hírnevet szerzett volna magának, inkább szégyent hozott magára. A Nimród név örökre úgy azonosítja őt, mint arcátlan lázadót, aki ostobán provokálta Istent.
2013. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

az előző hozzá szólóval egyet értve még annyit, hogy volt egy másik oka is hogy tornyot akartak építeni.


Mivel Jehova a teremtéskor azt az utasítást adta, hogy sokasodjanak és töltsék be a földet....

De Nimród elhatározta, hogy azért sem lesz úgy ahogy Isten akarta. Ezt ki is jelentették:


(1Mózes 11:4) 4 Majd ezt mondták: „Gyertek! Építsünk magunknak várost és tornyot, amelynek a teteje az egeket éri, és szerezzünk magunknak hírnevet, nehogy szétszóródjunk az egész föld színén.”


Hát Jehova akaratát nem lehet meghiúsítani. Össze zavarta a nyelveket és így a tornyot nem tudták meg építeni és azért is szét szóródtak a földön...

2013. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Ritka pillanat, de egyetértek a Tanúval. :)


Amúgy volt már hasonló kérdés, válaszoltam rá, bemásolás helyett inkább a link: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

(A #4-es, hosszú kommentben fejtettem ki részletesen, ha érdekel, elolvashatod...)

Összességében véleményem szerint nem az volt a fő célja, hogy meglássa Istent, ha engem kérdezel, én úgy gondolom, hogy abban az időben a mainál kicsit jobb Isten-ismerettel rendelkeztek az emberek, tudták jól, hogy nem láthatják Őt. Az meg kicsit furán hangzik, hogy "azért építette a tornyot hogy Ábrahám Istenét lássa", mert Ábrahám kb. 7 generációval később született, mint Nimród! (Bár az igaz, hogy Ábrahám Istene már akkor is ugyanaz az Isten volt. :) )

Na szóval bővebben a linken!

2013. febr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sanyika007 ***** válasza:
Nimródnak volt 2 fia Hunor és Magyar ajánlott irodalom Arany János Rege a csoda szarvasról. A biblia nem mérv adó, ha kultúráról beszélünk és jó lenne, ha Szíria történelmét is tanulmányoznátok. Itt rengeteget találkozhatunk Nimróddal és a magyar dolgokkal egyetemben.
2016. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!