Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 20 éve épült aszfaltutat...

20 éve épült aszfaltutat milyen úton-módon lehet felbontatni, ha akkor nem szabályosan építette az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Vettem egy házat, amely előtt az út olyan magasra van építve, hogy közepes méretű esőzések alkalmával egy keskeny füves részen is átfolyva a járdára ömlik a víz. Nagyobb esők idején pedig az udvarunkba is befolyik a víz. Ez mind a házunk alatt nyelődik el... A járdáról meg lehet takarítani az eső általi árvizek sár- és homokhordalékát.


Jelenleg még nem olyan vészes a helyzet, a házon sincs jelentős nyoma. De amilyen időjárás van néha... Egyre több nagy zápor+árvíz. Előbb-utóbb süllyedni kezd a talaj. És mégsem normális, hogy a járdára ömlik a víz.


Kihez lehet fordulni, hogy megvizsgálják az ügyet, és gyaluljanak 10-15 centit az úttest magasságából?


2012. nov. 26. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
10 év után a szabálytalanul épített építmények fen maradhatnak. Csak kártérítést követelhetsz!
2012. nov. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem egyszerűbb a kerítéshez a járda mellé ásni egy pár centi mély árkot vagy behelyezni valami eresz szerű cuccot és elvezetni csövön át a csatornádig vagy valahova ahova folyhat a víz?
2012. nov. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy pontosan kihez kell fordulnod az jó kérdés!


Alapesetben ha a szomszéd úgy építkezett hogy az neked kárt okoz akkor a jegyzőnél kell birtokvédelmet kérni és vagy visszabontat vagy kártérítést fizettet.


A te esetedben viszont lehet hogy a közútkezelő társaságot kellene elsőnek megkeresned és megprobálni megtárgyalni a dolgot! Ők azok akiket meg kell keresni ha károd származik a közút használata során(kátyúba mész, kitöröd a lábad egy lyukban stb)


Ez az én tudásomhoz kicsit komplikált, ennyit tudtam segíteni.

Igazán pontosat csak ügyvéd tud mondani szerintem.

2012. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!