Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez mire jó nekik meg miért...

Ez mire jó nekik meg miért csinálják? (többi lent)

Figyelt kérdés
most nem tudom hogy milyen témába illene ez a kérdés, de ez mire jó nekik? miért csinálják ezeket? itt a videó. [link]
2013. jan. 21. 21:29
 1/2 loupsolitaire ***** válasza:
100%

Írtam egy tök jó választ, de eltűnt. :/ (Ha felbukkanna, elnézést az ismétlésért.) Na még egyszer:

Ezek síita muszlimok. Helyszín: Pakisztán, Irak, vagy Irán.

A karbala-i csatára (680) emlékeznek, ahol Al-Hussein ibn Ali ibn Abi Talib (Mohamed unokája) és I. Jazíd kalifa ütköztek meg. Hussein ibn Ali és egész serege le lett mészárolva.

Na, Hussein ibn Ali hősi tette, az iszlámért történő önfeláldozása előtt tisztelegnek ilyen formán. Általában lánccal, vagy ostorral csapkodják magukat, ez szerintem egy tökösebb muszlim legény kirívó cselekedete lehet.

Hogy mire jó? Így tisztelegnek a hitükért sokat tevő ember előtt. Előfordul az ilyesmi. Keresztényeknél mindig akad valaki, aki keresztre feszítteti magát; ahogy mindig akad néhány hindu guru, akik halálra éheztetik magukat az aszketizmus jegyében.

2013. jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kösszi a választ. azért elég durva..! xd
2013. jan. 22. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!