Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 14/F vagyok és szeretnék...

14/F vagyok és szeretnék orgonázni egypár hétköznapi misén?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni,hogy a miseénekeket a kántor választja-e ki?A szomszéd faluban van egy 80 éves kántor aki magától tanult játszani orgonán,de eléggé hamisan és rosszul játszik.A papot jól ismerem sokszor ministrálok neki,jó barátsagban vagyunk.Vele meg tudnám beszélni a dolgot. Csak azt szeretném tudni,hohy pontosan mia kántor kötelessége,dolga?(nagyon szertnék orgonáni és jól is megy)Egyébként most megyek zenesuliba 6. osztályba zongorára
2009. aug. 29. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

"14/F vagyok és szeretnék orgonázni egypár hétköznapi misén?"


A kérdésre válaszolva szerintem nem szeretnél.

Viccet félretéve: Beszéld meg a pappal és a kántorral is. Talán nem lesz kifogásuk.

2009. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

szerintem nem vagy 14/f és nem szeretnél orgonázni.

:).

Ha kijelentő mondatot írsz, akkor ne írj kérdőjelet a végére. Amúgy a kántor hamisan orgonázik? az gáz. Jártál zongora/orgona órákra? ismered a kottákat? Ha nem, akkor annyit mondok, hogy tudás nélkül nehéz lesz.

2009. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

szerintem kérdezd meg a kántort és a papot, lehet hogy megengedik:)

am szerintem jó ötlet:)

2009. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azért tettem kérdőjelet,hogy megengedje a gép a kérdés kiírását.Egyébkénz köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 29. 22:22
 5/8 A kérdező kommentje:
amúgy járok zonogorára,de ezt amár leírtam.
2009. aug. 29. 22:23
 6/8 anonim ***** válasza:
A pappal összhangban, igen, a kántor választja ki az énekeket, a diákat, ő rakja be a vetítőbe, ha erre nincs kijelölt személy.
2009. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a kántor választja ki az énekeket.

Minden misére megvannak az énekek, hogy miket kell / lehet énekelni. Úgy mint az evangélium.

2010. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kántor nem tud hamisan játszani. Max. az orgona hangolódott el, vagyis a sípok. De azokhoz könyörgöm ne nyúlj!! Milyen a hangszer? Az énekeket megtalálod az Adoremusban, több helyen is, de van a ahol a kántor választ. Ahhoz tapasztalat kell. Ismerni kell az egyházi ünnepeket és az énekeskönyveket. Min kántorképző nélkül ne próbálkozz. Ha tényleg érdekel, végezd el. nem túl hosszú, megéri.
2012. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!