Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van az allatoknak lelkuk?

Van az allatoknak lelkuk?

Figyelt kérdés

Erdekes dolog merult fel bennem ha az allatoknak van lelkuk hiszen elnek szeretnek ragaszkodnak akor a szabad akarat az ami nekik nem adatott meg?

Ok nem tudnak bunbe esni es lelkuk rogton Istenhez kerul halaluk utan?

Vagy hulyeseget gondolok?

Nem tudom elkepzelni hogy egy edes okos aranyos kutya aki szeret minket lelek nelkul lenne.



2013. jan. 15. 13:22
1 2 3 4
 1/38 Krozella válasza:
75%
Minden egyes élőlénynek van lelke, még egy aprócska bogárnak is. A legbutább állatoknak is van, a kutyákban meg pláne biztos vagyok. :)
2013. jan. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
74%

Van lelkük:

Jób könyve 12:10 Akinek kezében van minden élő állatnak élete, és minden egyes embernek a lelke.

I. Mózes 1:30 A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, amelyekben élő lélek van, a zöld füveket adom eledelül. És úgy lőn.


A különbség az ember és állat között, hogy az embernek szelleme is van, az állatnak nincs. Valamilyen mértékű szabad akarata van egy állatnak is. Egyébként van olyan bűn, amit Isten számon kér rajtuk:

Mózes I. könyve 9:5 De a ti véreteket, amelyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképpen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.


Hogy Istenhez kerülhetnek-e, azt nem tudom.

2013. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Bízzunk benne, hogy van.


"A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, a melyekben élő lélek van, a zöld fűveket adom eledelűl. És úgy lőn." (1 Mózes 1:30)


"Én pedig ímé özönvizet hozok a földre, hogy elveszessek minden testet, a melyben élő lélek van az ég alatt; valami a földön van, elvész." (1 Mózes 6:17)


"Kettő-kettő méne be Noéhoz a bárkába minden testből, melyben élő lélek vala." (1 Mózes 7:15)


"Mindaz, a minek orrában élő lélek lehellete vala, a szárazon valók közűl mind meghala." (1 Mózes 7:22)


"És a mikor eljutott vala a túlsó partra, a Gadarénusok tartományába, két ördöngős ment eléje, a sírboltokból kijövén, igen kegyetlenek, annyira, hogy senki sem mer vala elmenni azon az úton. És ímé kiáltának mondván: Mi közünk te veled Jézus, Istennek fia? Azért jöttél ide, hogy idő előtt meggyötörj minket? Tőlük távol pedig egy nagy disznónyáj legelészik vala. Az ördögök pedig kérik vala őt mondván: Ha kiűzesz minket, engedd meg nékünk, hogy ama disznónyájba mehessünk! És monda nékik: Menjetek. Azok pedig kimenvén, menének a disznónyájba: és ímé az egész disznónyáj a meredekről a tengerbe rohana, és oda vesze a vízben." (Máté 8:28-32)


ördögök = démonok, gonosz lelkek

2013. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Ezékiel 18:4. Ímé, minden lélek enyém, úgy az atyának lelke, mint a fiúnak lelke enyém; a mely lélek vétkezik, annak kell meghalni!


Mózes I. 48:25. Ezek Bilha fiai, kit adott vala Lábán Rákhelnek az ő leányának; és ezeket szűlte Jákóbnak, mindössze hét lelket.

26. Valamennyi Jákóbbal Égyiptomba jött lélek, kik az ő ágyékából származtak, a Jákób fiainak feleségeit nem számítva, mindössze hatvanhat lélek.

27. József fiai pedig, kik Égyiptomban születtek, két lélek. Jákób egész házanépe, mely Égyiptomba ment vala, hetven lélek.


Péter II. 2:14. A kiknek szemei paráznasággal telvék, bűnnel telhetetlenek; elhitetik az állhatatlan lelkeket, szívök gyakorlott a telhetetlenségben, átok gyermekei;


Mindezekből kiderül (Van még vagy száz ilyen vers), hogy az embernek nincs külön halhatatlan lelke, tehát ebből következik, hogy az állatoknak sincs.


„Lélek” — élőlény, ember vagy állat; élet (mint egy értelmes személy élete);

(héberül: נפש ; görögül: ψυχή )

2013. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
63%

csatlakozom az előttem szólóhoz.


egyébként is örök életet az embereknek ígért csak Jehova, az állatoknak, nem.

Amikor Isten azt mondta neki, hogy ha eszik a fáról meghal.akkor megkérdezte volna hogy az mi, de nem tett fel ilyen kérdést a Teremtőnek.

Egyébként Ádám, honnan tudhatta volna mi a halál?

Csak onnan, hogy látta az állatokat elpusztulni.


Sajnos. Igen nekem is fáj, mert magam is tartok kuntyit, de sajnos ez van.

2013. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
33%

BSBB-nek:


"...MINDENFÉLE ÁLLATOKNAK, A MELYEKBEN ÉLŐ LÉLEK VAN..."


"...MINDEN TESTET, A MELYBEN ÉLŐ LÉLEK VAN..."


"...MINDEN TESTBÖL, MELYBEN ÉLŐ LÉLEK VALA..."


"...A MINEK ORRÁBAN ÉLŐ LÉLEK LEHELLETE VALA..."


Előbb tanulj meg olvasni és értelmezni a szöveget, aztán alkoss véleményt!



Kedves 5-ös! Ez rád is vonatkozik!

2013. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Meg rád is. Amiket én írtam, azt akkor miért nem értelmezed? Előbb azt kellene, a sértegetést hagyd utána.
2013. jan. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

BSBB-nek:


Én nem sértegettem senkit, csak közöltem a tényeket. Az általad idézett bibliai szövegekben a lélek/lelkek kifejezés személyt/személyeket jelent.


5-ösnek:


Ádám nem látott elpusztulni egyetlen állatot sem a tökéletes édenkertben, ösztönösen érezte, hogy létezhet halál.

2013. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

1Móz 2,7 És formálta vala az Úr Isten az

embert a földnek porából, és

lehellett vala az ő orrába életnek

lehelletét. Így lőn az ember élő

lélekké.


Mintha nem lenne önálló lélek bennünk. A testünk és Isten által adott életünk a lelkünk. Amikor azt irja, hogy elhagyta a lelke, elhagyta az élete.

2013. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

"...A MINEK ORRÁBAN ÉLŐ

LÉLEK LEHELLETE VALA..."


Az élő lélek lehellete - az Istennek a lehellete.

2013. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!