Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok még ilyen videókat?

Tudtok még ilyen videókat?


2013. jan. 10. 01:09
 1/9 kzs ***** válasza:
38%

Részemről nem tudok. De ahogy azok a gyerekek Istent dicsérik... biztos hogy őszintén és egy akaratból teszik!

Látni rajtuk, ahogy Isten Szent Szelleme áthatja őket... ááá... biztos hogy csodálatos átéléseik voltak!

2013. jan. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%

[link]

Szerintem szörnyű, hogy ilyenek vannak. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki vallásos, félreértés ne essék. Amíg engem nem zavar, nyugodtan csinálhat bármit.

Ami viszont kiakaszt, hogy nem hagyják, hogy a gyerekek saját világképet alkossanak, már kiskorukban belevezetik őket ebbe az alagútba, nem marad választási lehetőségük, ha ilyen korban vallási fanatikusok lesznek.

A filmben is néhány felnőtt kb a gyerekek szintjén van értelmileg.

2013. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kzs ***** válasza:

Már ne haragudj, de mi szörnyű van abban, hogy ezek a gyerekek őszintén dicsérik Istent?

Ez pontosan megfelel a Bibliai dicséretnek, ami csak jót jelent.

Személyes megtapasztalást éltek át Istennel.

Ez minden.

2013. jan. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
23%

Szerintem az benne a szörnyű, hogy a gyerekeket nagyon könnyű befolyásolni és ez az egész életükre úgymond beléjük ég. Én nem hiszek semmiféle magasabb rendű entitásban, de ha lesz gyerekem, akkor én nem fogom tudatosan befolyásolni és megmondani neki, hogy márpedig nincs isten, hanem hagyom, hogy kifejlődjön a saját világképe. Szerintem ez nagyon fontos, így lesz reális rálátása a valóságra, amelyben él.

Szerintem neked sem lett volna személyes megtapasztalásod a keresztény Istennel, ha egy buddhista kolostorban nevelkedtél volna úgy, hogy csupán azt ismered. :)

Csak ennyit akartam mondani, szerintem érdemes elgondolkozni rajta.

2013. jan. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek azzal aki nem díjjazza az ilyen videókat. Nehogy már egy gyereknek fogalma legyen Isenről! Ezeket látták a szüleiktől azért csinálják, nem önszántukból. Ha megkérdeznéd őket mi vagy ki Isten csak pislognának mint halm a szatyorban.


Egy hívő gondolatai.

2013. jan. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kzs ***** válasza:

@ "Ma 07:04"

Ezt írod: "Nehogy már egy gyereknek fogalma legyen Isenről! Ezeket látták a szüleiktől azért csinálják, nem önszántukból."


> Igen?? Na erre csak az a válaszom, hogy keresd ki az Apcsel 2/14-18 Igerészeket. Ebben Péter Isten Szelleméről prédikál, miközben Joel próféta kinyilatkoztatására hivatkozik. Ekkor (Péter felszólalása előtt, pünkösdkor (lásd a szövegkörnyezetet: Apcsel 2. rész, elejétől kezdve) teljesült be Joel prófétálása. Igaz, konkrétan nem ír gyerekeket, de ír fiakról, lányokról, ifjakról, szolgákról, szolgálólányokról.


A szóban forgó Igerész hiteles - Igekörnyezettel egybefüggő - magyarázata az, hogy Isten jelenlétének, az Ő Szellemének megtapasztalása mindenki számára megadatott: nemtől, kortól, társadalmi pozícióra való tekintet nélkül... mindenkinek, beleértve gyerekeket is.


Isten számára nincs korlát. Ha valaki őszintén, tiszta szívvel és bibliai módon keresi Istent, Ő megfelel.

Képes megnyílni az emberek felé úgy, ahogy azt a videóból látod. Azok a gyerekek így élték meg Isten jelenlétét.

2013. jan. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyu utolsó, csak nézz szét a környezetedben és kérdezz meg pár gyerek tudja e ki Isten, aztán majd beszélünk...
2013. jan. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=KGlx11BxF24 mindenkinek ajánlom nagyon szép videó!!
2013. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 -a- ***** válasza:

Kérdésbeli videóban a Jesus Camp, pünkösdi fundamentalisták.

Nem árt, ha azt is megnézed hogy éppen mikért könyörögtek, és hogy gondolkoznak.

Itt van magyarul az egész film:

[link]

Néhány különös kijelentésük:

8’50-(többen egyszerre extatikus beszéd, nem magyarázva.) Ne hagyd abba! Ne hagyd abba!

10’40-…és mutathatnék fényképeket ahol a gyerekek(iszlám) olyan táborokban vannak, mint a mi táborunk, és kézigránátot adnak a kezükbe … Nem is csoda, hogy ilyen intenzív kiképzéssel, ilyen fegyelemmel, ezek a fiatal emberek képesek megölni magukat az iszlám érdekében. Azt szeretném látni, hogy a fiatalok úgy kötelezik el magukat JK mellet, ahogy azok a fiatalok az iszlám mellett.

12’00-Az elmúlt években bekövetkezett változásokért sokat köszönhetünk Bush elnök úrnak… Ez a mostani, mai pillanat, egy prófécia beteljesülése. Fel kell állnunk és visszafoglalni a földünket.

12’35-Keresztény vagyok 5 éves korom óta. Megtértem, mert többet akartam az élettől. Mert semmi nem volt benne. Gondoltam örömömet lelem benne.5 évesen már semmiben sem lelted örömödet? Igen.

15’03-Az amerikai politikában, nagyon népszerű manapság, hogy felhívják figyelmünket, hogy a nyarak az Egyesült Államokban , az elmúlt pár évben nagyon melegek voltak. Következtetés(a tudományé): a globális felmelegedés minden bizonnyal valós. Mi a baj ezzel az érveléssel? Hogy csak 0,6 fokot emelkedett. Igen. Ez nem is olyan nagy baj, igaz? Nem. Nem hinném, hogy ebből bármi bajunk származna.

16’20-Megvolt az a rész, ahol azt mondják, hogy a tudomány semmit nem bizonyít?

16’30-Szerintem Galilei helyesen döntött, amikor feladta a tudományt Krisztusért. (???)

20’50- (bowling gurításkor) Jézus Krisztus…Szellemed segítségével véghezviszem. Golyó, parancsolom neked Jézus nevében, hogy sokat dönts! (mellé)

21’30-Szia! Isten azt mondja nekem, hogy nem vagy a követője… Szép munka..(nem ártott volna először megkérdezni, a film végén pl tévesek az efféle megérzései.)

34’14-..az Ótestamentum szerint Harry Pottert halálra kell ítélnünk.

44’00-..Néhány templomot úgy hívnak: „halott templomok”. Az emberek így ülnek ott bent…Isten az olyan templomokat szereti, amikben föl-le ugrálnak az emberek, az Ő nevét kiáltozzák és Őt dicsőítik.Nem úgy viselkednek, nem csendesen mondogatják…

46’08-(gyerek) Nem én írom a prédikációt. Isten írja.

48’40-Amikor csak összetöröd a bögrét, kiengeded vele a Szellemet.

49’50-Rotyognod kell a kondérban, hogy beléd párolódjon a Szent Szellem!

50’40-Fogadjátok ezeket a próféciákat…Indítsatok velük háborút!..Háborút! Háborút! Háborút!

52’00-Amikor összefutok egy nem kereszténnyel, mindig olyan nem helyes érzésem van. Aggodalommal telek el. A Szellem fintorog.

59’15-Felnőttek! Kértük Istent 32 évig! Túl sokáig!..Az amerikai bíróságokért könyörgünk! Kérjük váltsd le a bírókat!...


Az érzelmek nem bizonyítják valaminek az igaz voltát. Ha ezek előtérbe kerülésére helyezik a hangsúlyt, az könnyen elérhető, példának az úgynevezett „ausztrál Jézus Krisztus”:

http://www.youtube.com/watch?v=CK5VTm6296E

2013. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!