Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma azt mondta valaki nekem,...

KZitus kérdése:

Ma azt mondta valaki nekem, hogy a Biblia egy elavult könyv. Vajon napjainkban nincs gyakorlati értéke?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, a tanítása mennyire hasznos a mindennapjainkban?

2012. dec. 29. 19:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
17%
9-es! A Biblia ma is érvényben lévő tanításai közül melyek károsak szerintetek?
2012. dec. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy a Biblia melyik tanítása érvényes ma is, az nincs leírva a Bibliában. Jézus korántsem törölt el minden elavult törvényt - és ez amúgy is 2000 éve volt.

Azóta még sokkal több dolog avult el (pl. étkezési szabályok).

A Bibliát a természeti dolgok leírására sem lehet használni: pl. a teremtéstörténetben először vannak növények - és utána csak 1 nap (vagyis legalább 1000 év) múlva lesz Nap is.

Addig a növények mint csináltak a -200 fokos hidegben?

2012. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nézd végig ezt a kis top 10-es listát, aztán döntsd el magadnak, hogy elavult-e. (És mielőtt valaki mondaná: igen, vannak benne újszövetségi részek is.) http://www.youtube.com/watch?v=vkXOwBIRX7Y
2012. dec. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Az étkezési szokásokat eltörölte. A tizes listád Ószövetségi részeit már Jézus eltörölte.
2012. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%
1 nap mióta 1000 év? A Teremtéstörténetről le lehet szállni. Ha egyszer Isten mindenható, meg tudta oldani így is. Életben tarthatja a növényeket -200 fokban is, évmilliókon át. Átírhatja a fizikai törvényeket. Egy szavára kitörölheti az Andromédát a téridő kontinuumból. Meg kée érteni a mindenható szó jelentését, és akkor leszállnátok a Teremtéstörténetről.
2012. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
58%
a biblia csak egy mesekönyv, nem több. nincs gyakorlati értéke.
2012. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
4%

7. az okok megszüntetéséről szól, és csak egy példa. De ha elolvasnád az egész Hegyi Beszédet, látnád ezt.

8. és 9. a szolgákról szóló törvény a zsidók polgári törvénykönyvének a része, nem Isten parancsolatainak. A nőkről szóló rész ugyanígy a zsidókra vonatkozik.

10. csupa jóslat és arról szóló dolog, hogy bűnhődnek/bűnhődtek az emberek a hibáikért.


Minden, a Bibliában kritizált dolgot megmagyarázna, ha az alábbi 3 mondatot felfognák a nem keresztények:

1. Isten mindenható, bármit, bárhogyan megtehet.

2. Az Ószövetségi törvények a zsidókra vonatkoznak, csak az Újszövetségiek vonatkoznak a keresztényekre, de a Tízparancsolat mindkettőben benne van.

3. Vannak jelképe dolgok a Bibliában, és ezekről le is van írva, hogy jelképesek, vagy érzékelhető a szövegkörnyezetből.

2012. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha gondosan megvizsgálod a Bibliát, számos bizonyítékot találsz majd arra, hogy „a teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos” (2Timóteusz 3:16, 17). Például a Biblia tele van részletes próféciákkal, melyeknek a beteljesedését a történelem is alátámasztja (Ézsaiás 13:19, 20; Dániel 8:3–8, 20–22; Mikeás 5:2). A Biblia, noha nem tudományos kézikönyv, tudományos szempontból is pontos. Olyan tényeket olvashatunk benne a természetről és az egészségről, melyeket több ezer évvel azelőtt jegyeztek le, hogy a tudósok felismerték volna azokat (3Mózes 11:27, 28, 32, 33; Ézsaiás 40:22).Ezenkívül a Biblia segít bölcs döntéseket hoznunk. Lapjain sok-sok gyakorlatias tanácsra bukkanhatunk a családi életre, a fizikai és érzelmi egészségre, az üzleti ügyekre és más hétköznapi dolgokra vonatkozóan.
2013. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"A Teremtéstörténetről le lehet szállni. Ha egyszer Isten mindenható, meg tudta oldani így is."

Ja, persze - ilyen alapon mindenről "le lehet szállni".

Tehát akkor lehetséges, hogy a világ 7 perc alatt lett teremtve, és csak tegnap.

Az emlékeidet meg az isten csak betette a fejedbe.


Innen kezdve egyenes az út a következő gondolathoz: csak én létezem. Mindenki más csak egy gondolat az én fejemben. Te is.

Illetve neked meg én nem létezem, és csak te gondolsz el engem.


Cáfold meg, ha tudod.

2013. jan. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
9%

Hmmmmm...

Már gondolkoztam ezen. És arra jutottam, hogy a Biblia csodákkal alátámasztott, ezért hiszek benne, és aszerint ezen világ, és mindenki fizikailag létezik, és csak Isten mindenható. Az emlékes példádat is cáfolja a Biblia, azzal, hogy mást állít.


Miért is lett lepontozva a 10-es listára adott válaszom? Egyszerűen ez a 10-es lista arra jó, hogy a Bibliát nem eléggé ismerőket megvezessék.

2013. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!