Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma azt mondta valaki nekem,...

KZitus kérdése:

Ma azt mondta valaki nekem, hogy a Biblia egy elavult könyv. Vajon napjainkban nincs gyakorlati értéke?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, a tanítása mennyire hasznos a mindennapjainkban?

2012. dec. 29. 19:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!


Számomra nagyon hasznos a mindennapokban is! Én innen veszek információkat arra, hogy hogyan is éljem az életemet. Szerintem egyáltalán nem elavult, vagy haszontalan. Nem egy helyzetből jön ki jól az ember, ha az ott leírtakat alkalmazza.


Üdv.!

2012. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek az első válaszolóval. Nem kell foglalkozni a buta gyúnolódásokkal. Ezt hallotta az illető valamelyik szenny oldalon vagy annyira értelmes volt, hogy nem tudott vele autót szerelni.
2012. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

Igazán régen íródott.

Nyilván vannak benne ma értelmetlen tiltások, szövegek, utalások; de pl a tízparancsolat sosem avul el.

2012. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Az alapvető erkölcsi értékei ugyanúgy követendők lehetnek a mai emberek számára is, de tény, hogy vannak benne elavult tanítások, egyszerűen azon okból kifolyólag, hogy az emberiség, a társadalom rengeteget változott, mióta íródott. Például gyorsan elfogyna az emberiség, ha most is megköveznénk mindazokat, akik vasárnap dolgoznak :)
2012. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%

Hát az evangéliumok természetesen nem elavultak, mert örökérvényű dolgokkal foglalkoznak.

De az Ószövetség egy ókori nép történetét meséli el, ezért sok esetben nem túl aktuális. Mert teszem azt, hogy ne edd meg a vakondot meg a menyétet, meg a poklosokra és adósrabszolgákra vonatkozó parancsok, nem mai problémákra reflektálnak, hanem az akkori zsidóság életmódjához igazodtak, meg sok ószövetségi történet életszerűtlen mai viszonyok között.

2012. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
33%

Nos számomra az egész biblia gyakorlati értékű


Miért.

azért, mert az előttem szólók is elmondták, az élet minden területére ad helyes útirányt, nem kell találgatni, hogyan fogadjon el a teremtő, mindössze alkalmazni kell az életben a leírtakat.


Az Ó testamentumban is vannak hasznos információk, az Istennel való kapcsolathoz.

Jól felvázolja, mikor volt jó dolguk az akkor élőknek.

amikor szót fogadtak és nem tértek el az Igaz Isten elvárásaitól.

De van tanulság is , rossz dolguk volt amikor át hágták Jehova parancsolatait, és hamis "Istenek" és azok imádatai mellett szavaztak.

2012. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Én még soha nem olvastam el az igazi bibliát, de felmenőim között volt olyan, aki igen, és szerinte még mindig életszerű dolgok vannak benne, és sok minden úgy történt, ahogy le volt írva. Nem tudom, mire értette, már nem is fogom megtudni, ő már fentről tekint le ránk 2 napja.
2012. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%
Egy egy éves telefon vagy laptop/tablet lehet elavult, egy pár hónapos program szintén, és talán a mai, (többségében) semmitmondó szórakoztató irodalomra is kijelenthető, hogy idővel veszít az értékéből (ha egyáltalán valaha képviselt valamennyit). Viszont a Biblia, mint minden jelentősebb írásos emlék, maradandó értéket képvisel pusztán kultúrális szemszögből nézve is, hát még egy vallásos embernek! Az azonban nem várható el, hogy mindenki számára egyformán értékes legyen, hiszen a különböző felfogások, gondolkodásmódok különböző táplálékot igényelnek.
2012. dec. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

A Bibliában egy millió dolog van, ami már teljesen elavult - ezeket persze nem idézik a hívei.

Például hogyan lehet rabszolgád? Ezt is leírja.

Hogyan kell megölni azt, aki szombaton dolgozik vagy kétféle anyagból készült inget visel (mindenki, mert ma már csak ilyen ingeket csinálnak), stb.


A Biblia erkölcsi tanításait csak úgy "fogadhatod meg", ha valahonnan máshonnan már jól megtanultad az erkölcsöt, és utána rácsodálkozol, hogy jé, a Bibliában is le van ez írva... máshol meg becsukod a szemed, ahol az ellenkezője is le van írva.


Azt javasolom, hogy erkölcsöt a szüleidtől és tankönyvekből tanuljál - és, ha már megtanultad, akkor olvashatod a Bibliát is, mint egy szép mesekönyvet, amelyben hasznos tanítások is vannak. De akkor már tudni fogod, hogy melyik tanítása hasznos és melyik káros!

2012. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

A Biblia sosem avul el. Ez egy örök érvényű használati utasítás az életedhez, és egy világkép, melynek alapja sosem avul el. A benne leírt Ószövetségi törvények jelentős részét Jézus eltörölte, de amit meghagyott, mind arra alapul, hogy szeressük Istent és egymást. Ezen törvényei (amit teszel, azt Jézussal teszed, mindenkivel csak jót tegyél, a rászorulónak segíts, Tízparancsolat stb.) sosem avulnak el. Az élethez való hozzáállás sosem avul el. A kultúrális értéke, és az általa ihletett dolgok kultúrális értéke sosem avul el.

Összegezve: világképének alapjai, Istenhez való hozzáállása, Jézus élethez, másokhoz való hozzáállása, kultúrális értéke sosem avul el. A példái elavulhatnak, de mindig érthetőek lesznek, az elavult törvényeit (már említett rabszolgatartás, megkövezés stb.) már Jézus eltörölte.

2012. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!