Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik templom (ok) ban...

Melyik templom (ok) ban voltatok ebben az adventben rorátén?

Figyelt kérdés

Körülbelül mennyien voltatok a misén?

Milyen volt zenei szempontból (csendes, hangszer nélküli énekes, orgonás, ...)?

Volt valami "extra" a mise előtt/után (pl. agapé, Úrangyala mondás, ...)?


Falu, város egyaránt érdekel!

Aki nem volt rorátén, az légyszi ne válaszoljon! A normális válaszokat pedig előre is köszönöm! :)



2012. dec. 13. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


én első nap Bp-n voltam épp, a Mária utcában. Ott orgonás mise volt, prédikációval, utána zsíroskenyeres-teás agapéval, Úrangyala is volt.


Aztán hazajöttem Pécsre, itt több helyen is voltam. Voltam gregoriánoson, prédikációval, ott nem volt agapé, eléggé nehezen megközelíthető helyen van, nem volt tömeg, de azért többen voltak kicsit mint egy esti hétköznapi misén ugyanott. Voltam két helyen, ahol orgonás (bár egyik nap nem volt kántor, de akkor is énekes mise volt), van prédikáció is és van utána agapé. Az egyikben tematikus sorozat van, a katekizmus alapján beszélnek az Atyáról, a Fiúról és a Szentlélekről. Itt szombaton nincs rorate. Mindkét helyen nagy a tömeg, ennyien normál hétköznapi misére nem mennek. :) Aztán ma egy olyan templomban voltam, ahol minden másnap van csak, a másik nap esti, nem túl aktív-hívős plébánia. Bent volt a sekrestyében, mert ott fűtenek, az megtelt, de lehetett kb. 15 ember. Kántor volt, prédikáció nem. Utána 13. lévén volt a templomban egy körmenet, valamint Úrangyala és ima a megholtakért. Aztán süti és tea.


Van egy olyan plébánia is, ahol csendes rorate van, az elején olvasnak fel minden nap egy adott szenttől valamit, nincs prédikáció és agape sincs, és elég kevesen járnak rá, mivel két percre onnan van a Bazilika... én még nem voltam ott idén, de ismerősöm a sekrestyés.



Különben miért kérdezed? :)

2012. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Puszta kíváncsiságból tettem fel a kérdést :) Pesten voltam több helyen is ebben az adventben rorátén, és megállapítottam, hogy mind egészen más, különleges volt. Rájöttem, hogy nem sokat tudok a roráte mise eredetéről, meg a hozzá kapcsolódó hagyományokról, úgyhogy neten olvasgattam, amit találtam (mondjuk túl sok nem volt róla) :) És kíváncsi voltam, milyen szokások élnek a különböző helyeken! Meg hogy mennyien járnak rorátéra. Amiken én voltam, azokon egész szép számmal összejöttünk, különösen a belvárosban :)


Szívesen várok még válaszokat, ha jár erre még valaki, aki hajnalban nem (csak) a gyakorikérdéseken lóg, hanem misére is eltalál! :)

Örömteli várakozást (így az öröm vasárnapjához közeledve)! :)

2012. dec. 14. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!