Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mit tegyek? Mi a...

Szerintetek mit tegyek? Mi a véleményetek az algériaiakról?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon helyes jóképű srác aki komolyan elakar venni feleségül,szimpatikusnak talált engem egy társkereső oldalon,csak az a baj hogy ő szűz és igazi muszlim,a családjával él.Azt szeretné ha én odamennék és egyből elvinne egy mecsetbe hogy muszlimmá váljak és hordjam a fátylat.Én azt mondtam neki hogy először jöjjön ő ide,meg azt is elmagyaráztam hogy én nem vagyok szűz.Azt mondta hogy nem gond,csak térjek át a muszlim vallásra.

Nekem nagyon tetszik az ő kulturrájuk csak nem tudom hogy én meg e tudnám ott szokni meg hogy igazából ő milyen ember.Azt is mondtam neki hogy én szégyelem most magamat hogy nem vagyok szűz.

Én tudom hogy ők olyanok hogy akit választanak feleséget,egy érintetlen nőt,nagyon tisztelik a feleségüket,de én ráadásul europai vagyok,erre ő azt mondta hogy nem gond.Nem merek belevágni,mert biztos hogy nem szeretnének engem,főleg hogy europai vagyok.Mások a szokások arrafelé...



2012. dec. 11. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Te ilyen buta vagy?
2012. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 loupsolitaire ***** válasza:
100%

Ne legyél hülye.

"Szimpatikusnak talált egy társkereső oldalon" "komolyan elakar venni feleségül" Ez így ebben a formában tényleg komoly? Ne haragudj, hogy visszakérdezek, de hány éves vagy?

Az iszlám nem arról szól, hogy vasárnaponként eljárok mecsetbe és fátylat hordok. Ha tényleg vallásos a család, akkor neked is valóban muszlimmá kellene válnod, ami nem csupán a formalitásokból áll.

Az én személyes tanácsom az, hogy hanyagold az efféle fellángolásokat, az iszlámtól meg tartsd távol magad, hacsak nem akarod teljes szívedből, önszántadból alávetni magad "Allah akaratának". Életed végéig.

2012. dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Társkereső oldalról?

Még ha keresztény kérne akkor sem mennék hozzá feleségül.Egy ismeretlen emberhez akit életemben nem láttam.


Az hogy Algéria más az nem kifejezés mert nagyon más , más kultúra.

A nők nagyon el vannak nyomva , lekorlátozva.


Az alevi irányzatát meg kevés muszlim követi.Az alevi irányzatnál teljes a nő-férfi egyenlőség mint nálunk.

2012. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Az arab férfiak híresek arról, hogy amikor udvarolnak, akkor a tenyerükön hordják a nőt, minden földi jóval elhalmozzák (ezt egy német, vagy skandináv eszetlen pazarlásnak érezné).


Házasság után is gyakran ép olyan szeretettel gondoskodnak a nőről mint egy kedvelt hátaslóról, a háztartás elvezetésében is kap némi szabadságot, de az ott fel sem merülhet, hogy a nőnek ezen túl saját akarata legyen. És Algéria még viszonylag nyitott arab ország, de még az iszlám vallásúaknál sokkal nyitottabb keresztény arabok (káld katolikusok, asszír ortodoxok) se tartják a nőket férfiakkal egyenrangúnak.


Döntened neked kell. Ha ebbe bele tudsz törődni, vagy csúnyácska vagy és így megkaphatod az álomférfit, akkor meg tudom érteni a választásod. Azt azért vedd be a pakliba, hogy még lehet rajtad kívül (egyszerre) 3 másik felesége is. :)

2012. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömet is megtalálta valami külföldi fickó társkereső oldalon és a végén kiderült hogy csak át akarta verni vagyis pénzt akart volna belőle kiszedni.

Nem biztos hogy itt is erről van szó de én a helyedben nagyon óvatos lennék.

2012. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok:)

Nem vagyok csúnya,de nem tudom miért vonzom az efféle hapsikat,egyébként csak gondolatban játszom hogy kimenjek e hozzá,de komolyan nem fordult meg a fejemben hogy egy ismeretlen férfihoz elmenjek egy idegen országban,de azért köszönöm a jó tanácsokat tényleg csak ezt akartam hallani,idegenek véleményét mert legalább ti nem vagytok elfogultak,bár nem tudom mennyire jóember,de biztos a maga módján az,de sztem oda születni kell hogy elfogadj mindent és teljesen egyetérts velük.

2012. dec. 11. 13:39
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja amúgy mondtam neki hogy ő jöjjön elöször,neki kellene megtenni az első lépést még akkor is ha soha nem járt europába,de azt mondta hogy papir ügyileg nehezebb mint nekem,mert nekem könnyebb odamenni,én csak annyit mondtam hogy nem hinném ,nem tudom lehet hogy vizum kell neki,de azt mondta hogy nem attól függ..
2012. dec. 11. 13:42
 8/14 Hazardteam ***** válasza:
71%
Kérdező... remélem, ez csak valami vicc.. Nézegess kicsit utána a nők sorsáról az iszlám országokban, vagy olvasd el a "lányom nélkül soha" című könyvet, esetleg tanulmányozd azokat az egész világra kiterjedő alapítványokat, amelyek az iszlám nőkkel szemben elkövetett kegyetlenkedések ellen kívánnak fellépni. Egy iszlám férfi szemében egy iszlám országban addig vagy ember (nem nő, "ember") ameddig azt teszed, amit parancsol és elvár. Ha nem teszed, az nem olyan, mint itt, hogy egy kis vita és nem értünk egyet baby.. Ott a TULAJDONA vagy, mint a kocsija, vagy a háza. Euróopai nőként pedig számkivetett leszel. Biztos hallottál már Dubai-ról. dubai sokkal "konszolidáltabb" iszlám ország, mint algéria. ennek ellenére, mikor egyik barátom kint volt egy szállodában zenészként egy évig, mesélt "dolgokat". Például, hogy ha kimegy AKÁRKI, tökmindegy ki és a saját feleségét megcsókolja az utcán és rajta kapják: 6 hónap börtön és kitoloncolás. Csakhogy, mint mondta, ezt nem éred meg, mert a börtönök 90%-ig kínaiakkal vannak tömve és nem jössz ki élve, nem éred meg a 6 hónap végét, kinyírnak. Egy csókért a pároddal. Szerintem hanyagold, főleg így tökismeretlenül. Internetről pedig még magyarokkal is kockázatos ismerkedni, csak másért. De egy tökidegen kultúrából,. másik országból egy vadidegen pasassal?? És "házhoz menni"?? Te komolyan ennyire... (már ne is haragudj)
2012. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi tévő legyek,de nagyon rámenős a srác,de kedvesnek tűnik,ma megint egy csomó emailt küldött nekem,mondtam neki hogy ez nem lehetséges,hogy ő meg én,de ö szerinte megtalálta az igazit,hozzáteszem hogy állitása szerint soha mégcsak hozzá se ért egy nőhöz,és szerintem ez igaz.
2012. dec. 12. 18:26
 10/14 loupsolitaire ***** válasza:

Ne. Egyszerűen NE.

Nem tudom feldolgozni ezt a primitív naivságot. Több értelmes válasszal elő se tudok állni.

Vagy csak szívatsz itt minket, és az arabok általános megítélésére vagy kíváncsi, vagy valaki lenyúlta az adagodat, mikor észt osztottak. Elnézést a kifejezésért.

Remélem azért meztelen képeket nem küldtél magadról...

2012. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!