Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "A tékozló fiú"miért evangéliu...

Yuyu kérdése:

"A tékozló fiú"miért evangélium az evngéliumban?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el még egyszer a történetet. Ha nem megy, addig olvasd, amíg meg nem érted. A tékozló fiú története "csak" egy példázat a sok közül, de az egyik legszebb talán. Hogy miért nem magyarázom el? Mert oda van írva minden, jobban nem lehet elmondani.
2012. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne bántsd, én sem értettem sokáig, mert emberi fejjel gondolkodtam és nem szívvel. Aztán rájöttem, hogy ha az én fiam lenne, akkor ugyanígy örülnék a hazatérésének.
2012. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 yuda ***** válasza:
73%

Azt példázza a történet, hogy mindnyájan bűnösök vagyunk és eltékozoltuk az életünket.

Sokan ebben az állapotban fordulnak Istenhez, mert belátják, Nála nélkül semmire nem mennek. Arra számítanak jogosan, hogy Isten az eltékozolt életük miatt megalázza őket, de Isten örül minden megtért bűnösnek.

Leveszi róluk a szennyes ruhát, felékszerezi...

Isten jó Isten, de amikor bűnös az ember, akkor torz képe van róla és a megtérés, a bűneink következtében tönkrement életünk belátása kizárólagosan pozitív dolog, mert annak aki belátja, szüksége van Istenre, azt Ő megjutalmazza.

Mi ez, ha nem jó hír?!

Evangélium szó jelentése: jó hír, örömhír.

2012. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szabolcs1988 ***** válasza:
Ez egy példázat, viszont jó hírnek tekinthetjük,mivel nagyon sok hasznunk származhat ebből a történetből, ha megértjük a mondanivalóját.
2012. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy fejezetben le van írva az elveszett bárány, az elveszett drakma (pénz), és az elveszett (tékozló) fiú példázata. Hány példázat ez? Elárulom! Egy!

Luk 15:3 Ő pedig ezt a példázatot beszélé nekik, mondván


Amikor megtalálta a bárányt ezt olvassuk:

Luk 15:7 Mondom néktek, hogy ily módon [nagyobb] öröm lesz a mennyben egy megtérő bűnösön, hogynem kilencvenkilenc igaz [ember]en, akinek nincs szüksége megtérésre.


A pénz megtalálásánál ezt olvashatjuk:

Luk 15:10 Ezenképpen, mondom néktek, örvendezés van az Isten angyalainak színe előtt egy bűnös [ember] megtérésén.


Az elveszett fiúnál:


Luk 15:22 Az atyja pedig monda az ő szolgáinak: Hozzátok ki a legszebb ruhát, és adjátok fel rá; és húzzatok gyűrűt a kezére, és sarut a lábaira!

Luk 15:23 És előhozván a hízott tulkot, vágjátok le, és együnk és vigadjunk.

Luk 15:24 Mert ez az én fiam meghalt, és feltámadott; elveszett, és megtaláltatott. Kezdének azért vigadni.


Három elveszett embert mutat be így. Melyik a legelveszettebb? Az, amelyik nem tud beszélni, nem kiált, úgy kell megkeresni. Ez a pénz. A bárány már előnyösebb helyzetben van, mert ő tud bégetni, kiált, hogy bajban van. De vannak, akik az Atyának házában vannak, és elmennek onnan, de visszatérnek. Ezt szerintem Izrael elveszett juhainak mondta, ahogy mondta Jézus is:

Máté 15:24 Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izrael házának elveszett juhaihoz.


Ők a "tékozló" fiú, de inkább nevezzük elveszett fiúnak.


És van még egy elveszett, nem más, mint a fiú testvére, aki nem tér meg a példázatban. Ezek véleményem szerint a sokat emlegetett farizeusok és írástudók.

2012. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!