Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Japánban milyen...

Szerintetek Japánban milyen vallások vannak? Nem cenzúrázott verzió.

Figyelt kérdés

Szeretném, ha az emberek nem hazugságokban hinnének, ezért fontosnak látom kideríteni az igazságot.

Valaki sorra kitöröltette a válaszaimat, ezzel szerintem hamis képet festett Japánról és Svédországról.

Ezért felteszem a következő keresztkérdéseket:


Svédországban sok a keresztény?

Japánban sok a buddhista?

Egyértelműen különválasztható a japán shinto és buddhista világnézet/vallásgyakorlás?

Egyértelműen vallás a shinto?

Japán állami vallása a shinto?



2012. nov. 29. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik kérdésre igen a válaszom, ezeken kívül egyébként ezerféle vallás van Japánban, de lehet, még keveset is mondtam.
2012. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát hamár így írtad hogy cenzúrázott verzió akkor leírom a véleményemet. Szóval tisztelet a kivételnek de sajnos úgy tűnik hogy japánban a legelterjedtebb az ősök tisztelete ami pedig akárhogy is nézzük a bálványimádásnak egy formája mivel itt többről van szó mint tiszteletről (pl. áldozatokat is mutatnak be).
2012. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legfrissebb adatok szerint 218057 Jehova Tanúja van az országban.
2012. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Svédországban nem sok a keresztény, mivel a Skandináv országok a világ legvallástalanabb országai közé tartoznak.


Japánban sok a buddhista, hiszen a lakosság kb. 40%-a buddhistának (is) vallja magát a népszámlálások szerint.


A sintoizmus és a buddhizmus Japánban nem vélasztható szét egyértelműen, hiszen a buddhizmus igen nagy hatással volt a sintoizmusra, és sok japán ma is egyszerre gyakorolja a két vallást. A mai sinto már némiképpen egy szinkretikus vallás.


A sinto egyértelműen vallás. Nincs olyan komoly vallástörténeti mű, amely ne tartaná vallásnak, attól, hogy jobban hasonlít a természeti népek animista vallásaihoz, mint a nagy világvallásokhoz, attól még vallás. A vallás az egy tág fogalom, valamiért itt az oldalon sokan nem hajlandók csak a nagy világvallásokat vallásnak nevezni, de a kulturális antropológia és vallástörténet véleménye mérvadó ebben a kérdésben, azt gondolom.


Japánban nem állami vallás a sintoizmus, mert Japán egy szekuláris állam. A Meidzsi-reformtól egészen a második világháború végéig viszont valóban a sintoizmus volt Japán hivatalos államvallása.

2012. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es jó, de hozzátenném hogy Japánban ezernyi vallás van és a legtöbben egyszerre több valláshoz tartoznak. Persze Jézus szerint nem szolgálhatunk egyszerre 2 istennek mert vagy az egyiket szeretjük, a másikat gyűlöljük vagy fordítva.
2012. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

akkor leírom az én meglátásom:


a svéd emberek kb 70%a nem is hisz istenben. svédország az 1. vagy 2. legateistább ország a világon felmérések szerint.


a sok szubjektív jelző valóban, de a lakosság fele egyáltalán nem is hisz buddhában annak ellenére, hogy 90%uk a shinto-/-buddhizmus vallójának hívja magát. szerintem nem igazán lehet azt állítani, hogy japánban sok a buddhista, például thaiföldhöz viszonyítva, ahol a lakosság 94%a thérévada buddhista.


szerintem a shinto és a buddhizmus nem választható szét, mert önmagában egyik sem létezik japánban. többek közt ezért sem lehet mondani, hogy sok a buddhista, mert ahhoz, hogy valamiben higyj, annak részeiben is kel hinned. és ez ugyanolyan jelenség, mint kereszténynek lenni isten nélkül.


ez is szubjektív, de a shinto szerintem nem vallás, mert nincsenek dogmái, nem is homogén. inkább egy fajta hagyományrendszer(ek/variációk), aminek gyökerei a népi hagyományban (eredetileg természeti vallás/ok) találhatók meg. nem kötelező hinni semmilyen szellemben és mítoszban ahhoz, hogy gyakorolj egy rituálét. ez a valóságban így is van, másrészt mivel nem homogén az egész, pontosan azért, mert nem fogja össze semmi, nem is lehetsz a vallója valami olyannak, ami nem is meghatározott, tehát nem vallás.

ez megint olyan, mint amikor az ateista "lutheránus" meg a római pápa is azt mondja magáról, hogy "keresztény vagyok". európában kezet rázni nem vallás, hanem kulturális dolog, és a karácsonyi ünneplések közepette sem minden család a vallási megközelítésből teszi a dolgokat.

továbbá maguk a japánok nagy része is inkább hagyományrendszerként, mint vallásként tekintenek a shintora, magukat shintoistának, de nem vallásosnak tekintik. az elkötelezett szektások száma kb 4millióra tehető (a 127ből, az 5%körül van.).

tehát ha levonjuk a 10% egyéb és 5% shinto vallásút, akkor marad 85% laza, nem vallásos shintoista lakosság.


japánnak pedig egyértelmű, hogy nincs állami vallása.


ezeket csupán azért kérdeztem meg, mert valaki sorra törölgette a válaszaimat, miközben ilyeneket állítottak, hogy nem jó japán buddhizmusát a svéd kereszténységhez hasonlítani, mert svédország 80%a keresztény, és jobban gyakorolják ezt, mint magyarországon,

hogy japánban sok a buddhista,

hogy a kettő szétválasztható,

hogy a shinto egyértelműen vallás (holott egy másik mondatban azt állítja, hogy japánban a vallás inkább egy szokásrendszer), és a japánok 90%a vallásosnak tartja magát

és hogy japán állami vallása a shintoizmus.


én képes vagyok elfogadni, hogy szubjektív dolgokban valakinek más a véleménye, de ha már állítunk valamit, illene utánanézni legalább, vagy ha kiderül, hogy tévedtünk, azt mondani, hogy tévedtünk.

és még ha nem is ismeri el senki, legalább ne törölgessük ki mások véleményét, hogy teljesen egyoldalúnak tűnjön az egész.

nem vagyok új errefelé, értelmetlen szembeszállni a gyakorikérdések professzoriaval, és a különböző véleményekkel, csupán nem szeretem, mikor totálisan kirekesztenek alternatív meglátásokat.

2012. nov. 29. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!