Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallásban alkalmazzák...

Melyik vallásban alkalmazzák az ördögűzést?

Figyelt kérdés
És mi a véleményetek erről?
2009. aug. 17. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Régen -meg még ma is, csak nem olyan nagy számban- a katolikusok közt volt nagyon népszerű.

Szerintem embertelen, és sokak az ilyen "gyógymódok" miatt kattantak meg végleg.

2009. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Az osszes osi vallasnak eleme.
2009. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

A katolikus,ortodox és anglikán egyházak alkalmazzák az exorcizmust(ördögüzés).


Szentírási alapja

17Akik hisznek, azokat ezek a jelek fogják kísérni: Nevemben ördögöt űznek, új nyelveken beszélnek, 18kígyókat vehetnek kezükbe, és ha valami mérget isznak, nem árt nekik, ha pedig betegekre teszik a kezüket, azok meggyógyulnak."

Mk 16,17


A protestánsok nézeteit nem ismerem.

- Ez már történelem; A boszorkányperek, amikor katolikus területeken már régóta megszüntették őket, a protestáns részeken még javában zajlottak.


Ha érdekel a téma ajánlom olvasásra;

Dom Gabriele Amorth: Egy ördögűző tapasztalatai. Ecclesia, 2005.

2009. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Szinte minden vallás ismer valamiféle ördögöt és ennek az elűzésére is vannak rítusaik.
2009. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én speciel arra a fajta ördögűzésre gondoltam ahol elekzik verni a "beteget", kiverik belőle az ördögöt. Persze melléje vmit mondanak...

Köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 18. 00:06
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ilyen csak a filmekben van.
2009. aug. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
elekzik verni a beteget?mit szerettél volna mondani?ha szükséged van démonűzésre, akkor minden féle képpen menj egy hivő után, de ne csak maga végezze az űzést hanem ketten vagy többen legyenek...én a karizmatikus pünkösdieket ajánlom, tisztán élnek a Krisztusban és bálványimádás sem folyik ami hatalmas bűn Isten szemében amit viszont a katolikusok tesznek... gyogyulások náluk rengetexer előfordulnak...ahol Jézus van ott szabadulás van...tudod...remélem segitettem...ne félj, csak higgyj
2009. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olvasd csak el:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!