Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ortodox zsidók miért...

Az ortodox zsidók miért hordanak a vallási viseletük részeként egy kocka alakú valamit a homlokukon, mi lehet az, és mi a jelentősége?

Figyelt kérdés
Több filmben, és az Izraelről készült híradásokban is láttam már ilyet. Valami nagyon fontos lehet nekik, de nem hiszem, hogy a legtöbb nem izraelita vallású ember tisztában lenne azzal, mi is az.

2012. nov. 21. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Tfilin: imaszíj, amely két négyszögletes fekete dobozka, amelyekben apró pergamentekercsekre írva a Tóra négy szakasza van ráírva (2Móz 13, 1-10; 2Móz 13, 11-16; 5Móz 6, 4-9; 5 Móz 11, 13-21). A dobozkákhoz bőrszíjak kapcsolódnak (héberül r'cuot), amelyekkel a karra, illetve a homlokra lehet kötni őket.
2012. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

És ezért hordják:


4 Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!

5 Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.

6 És ez ígék, amelyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szívedben.

7 És gyakoroljad ezekben a te fiaidat, és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz.

8 És kössed azokat a te kezedre jegyül, és legyenek homlokkötőül a te szemeid között.

9 És írd fel azokat a te házadnak ajtófeleire, és a te kapuidra.


V. Mózes 6.

2012. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a szabatos válaszokat !
2012. nov. 22. 10:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugy tunik, hogy az elozo ket valasz nagyon pontos, hasznos.

Ezek utan nem ertem, hogy ki es miert pontozhatta le ezeket a valaszokat!!

De aki lepontozta az szegyelje magat!

2012. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ezt én se értem, ezért érdekelne, hogy aki lepontozott, az mégis miért tette, mi az, amiben szerinte nem pontos a válasz.


Az első két nagyon válaszhoz én csak annyit tennék hozzá, hogy a tfilin-t a hétköznapi reggeli imákhoz kötik fel a vallásosok.

2012. nov. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!