Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, ti vagy az Egyházatok...

Hívők, ti vagy az Egyházatok mernétek magatokra a próféta kifejezést használni, ahogyan Jehova tanúi? (többi lent)

Figyelt kérdés

Először is: Nem kérek Jehova tanúitól választ, ez a kérdés nem nekik lett kiírva.


Másodszor, a kérdésemet az alábbi idézetre alapozom:


"Az Őrtorony 1972 április 1-i kiadásának 197. oldalán az alábbi állítás olvasható: "Tehát van Jehovának prófétája, hogy segítse őket, figyelmeztesse őket a veszélyekre, és kijelentse az eljövendő dolgokat?... Ezekre a kérdésekre határozott igennel kell válaszoljunk. Ki ez a próféta?... Ez a „próféta” nem egy ember, hanem férfiak és nők testülete. Eleinte az a kis csoport volt, akik Jézus Krisztus nyomdokain haladtak, annak idején úgy ismerték őket, mint a Nemzetközi Biblia Kutatók (International Bible Students). Ma úgy ismerik őket, mint Jehova keresztény Tanúi (Jehovah’s Christian Witnesses). Persze könnyű azt mondani, hogy ez a csoport Isten „prófétájaként” működik. Más dolog be is bizonyítani."


Harmadszor:


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!


2012. nov. 8. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Kérdezted: "... ahogyan Jehova Tanúi" Mert ők hogyan értelmezik magukra??? Ha megvan a pontos válasz erre, akkor a kérdésed értelmét veszti! Ezzel nem mersz szembe nézni?!
2012. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok, de igazából az ő értelmükben vett próféta, tehát hogy ma is Isten szócsöve, aki az eljövendő dolgokat elénk tárja, ilyen se én nem vagyok, se az Egyház nem. Sőt, véleményem szerint, ők sem mondhatnák ezt magukról, mert a kinyilatkoztatás Jézusban beteljesült. Nekem olyan ez, mintha ehhez ők még pluszban hozzá akarnának tenni, ami meg nem fog menni.

Szerintem a mi feladatunk Jézust minél jobban megismerni, ha ilyen értelemben gondoljuk a próféta szót, tehát hogy felhívom a nép figyelmét arra, ha rossz úton jár, és Isten üzenetét hirdetem, tehát mint ahogy az ószövetségi próféták is tették, akkor az kötelességünk, és az Egyháznak ez az egyik hivatása. Úgy gondolom, Jehova tanúi ezt a kizárólagosságot akarják maguknak fenntartani, és kizárnak ebből minden más Krisztus-követőt. Az meg már egy másik kérdés, hogy szerintem éppen hogy ők azok, akik rosszul értelmezik a Szentírást, illetve 1-1 mondat kiragadásával elferdítik a lényeget.

2012. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Mert ők hogyan értelmezik magukra??? Ha megvan a pontos válasz erre, akkor a kérdésed értelmét veszti! Ezzel nem mersz szembe nézni?!"


1: Szerinted hogy lehet értelmezni azt a kifejezést hogy próféta? Talán a gyülekezet szakácsára alkalmazták ezt a kifejezést? Nézd már meg a szövegkörnyezetet, hogy "Jehova prófétája" milyen funkciókat tölt be. Többek közt szerepel ott az eljövendő dolgok kijelentése is...Apropó, ha megnézed a dátumot, 1972-őt írunk, amikor már javában folyhatott a prédikálás a 3 év múlva lejáró 1975-ös hamis jóslatról. Így érthető, már hogy a tanúk miért is nevezték magukat prófétáknak, hiszen a jövendölés a próféták feladata. Ne akard már nekem belemagyarázni, hogy aki felveszi a próféta címet az pusztán egy átlag evangelizálást jelent Akkor egy ilyen címre csak ti tartottok igényt. Másrészt pedig, gondolkozzatok már el azon hogy több évtized elmúlt és azóta nem vontátok ezt vissza, hanem bizonyára többek közt te is prófétának tartod magad. Azért eddig még a Katolikus, Református, Evangélikus stb Egyház sem mert elmenni, hogy valamilyen értelemben a próféta címet merjék felvenni ;)


2: Mint említettem a kérdés nem a tanúknak szólt, hanem a többi hívőnek hogy meg meri-e csinálni azt valamelyik Egyház hogy valamilyen értelemben prófétának aposztrofálja önmagát.


3. Tanúk "Ne" írjanak!

2012. nov. 8. 18:28
 4/16 A kérdező kommentje:

Tisztelt 18:25!


Igen, csak látod ők olyanokat értenek a prófétaság alatt, hogy az eljövendő dolgokat kijelentik...Már 1972 előtt is hamis jóslatokat mondtak (pl az 1925-ös feltámadás), mégis vették a bátorságot hogy ezt a címet igényeljék maguknak a 70-es években is, és nem tudok arról, hogy valamelyik Őrtorony folyóiratban ezt visszavonták volna...

2012. nov. 8. 18:31
 5/16 anonim ***** válasza:

Én biztos nem :-)


Evangélikus vagyok amúgy.

2012. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%

Mivel a kérdés egy, a Tanúkat becsmérlő félrevezetésre épül, nem tilthatod meg a védelem lehetőségét. Különben egy diktatórikus és kirekesztő magatartást tanúsítasz!


A téveszméiddel ellentétben Jehova prófétáinak az állt kiváltságukban, hogy nyilvánosan hirdethették üzenetét. A héber "próféta" (na‧ví’) szó etimológiája bizonytalan, de a Bibliában való használata arra utal, hogy az igaz próféták Jehova szószólói voltak, Istennek emberei, ihletett üzenetekkel. A "próféta" kifejezéssel fordított görög (pro‧fé‧tes) szó pontos jelentése: "kikiáltó", aki valaki "szemébe" vagy "előtt" elmond valamit. A próféta olyan valaki, aki isteni eredetűnek tartott üzeneteket hirdet ki. Isten igaz prófétái gyakran, de nem mindig, előre megmondták a jövő eseményeit.


Azzal kapcsolatban, milyen kiemelkedő szerepe volt a prófétáknak Isten elrendezésében, a M’Clintock and Strong’s Cyclopædia kijelenti: "Néha kikérték a tanácsukat ... De sokkal gyakrabban ők maguk éreztek belső késztetést arra, hogy az emberekhez beszéljenek, anélkül hogy tanácsukat kérték volna, s nem féltek kiállni olyan helyeken, ahol megjelenésükkel felháborodást és erőszakot válthattak ki" (VIII. kötet 640. oldal).


Jehova Tanúi KEZDETTŐL fogva világossá tették (azóta is rendszeresen), hogy ők NEM IHLETETT PRÓFÉTÁK, sohasem állították magukról, hogy közvetlenül Istentől ihletett információt hirdetnének!!! Ez alázatra épül. Aki azt állítja, hogy ez a tény megkeresztelkedése előtt nem vált számára világossá, az hazudik!


"Profetikus" üzenetük és előrejelzésük nem egy közvetlenül isteni eredetű álomra vagy "kinyilatkoztatásra" épül, mint sok mai karizmatikusnál, az állításuk szerint, hanem a Biblia leírt üzenetére. Jehova Tanúi sohasem magasztalták fel magukat arra a posztra, amire ma sok-sok ámító teszi. Nem állították magukat tévedhetetlennek, tévedtek is - összességében mégis sokkal messzebb jutottak az igazságkeresésében és alkalmazásában, mint az állítólagos kereszténység. Nem csoda, hiszen nem ragaszkodnak az évszázados és megkövült vallási mítoszaikhoz, melyek már sajnos igen korán bekerültek a hitehagyott kereszténység teológiájába, és ma úgy állítják be, mint "eredeti igazság", amit az apostolok is tanítottak.


Már csak azért sem lehet igaz a buta vád, mellyel illetsz, mivel alapból tagadjuk, hogy ma is a természetfeletti kinyilatkoztatás korszakát éljük, hiszen ma a Biblia ad megfelelő útmutatót minden őszinte igazságszeretőnek az élet fontos kérdéseire.


Így aztán kedves kérdező, az általad fanatikusan idézgetett szöveg és vádaskodás, az elégtelen és felületes ismeretekből fakad és nem fog "leleplezni" semmit, mivel az igazság nem ott van.

2012. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes.

Az előbb olyan kérdést olvastam, ahol kizárólag Jehova tanúit kérdezték, és erre helyettem valaki válaszolt aki nem tanú, és nem is az a válaszom csak azt akarja beállítani.


De ezzel, csak a saját gondolkodásába engedett belelátni, hogy mennyire gyűlöletet szít mások előtt, és többek pedig csatlakoznak ehhez.

ez is egy ilyen

Nem válaszolhatunk, mert félt, hogy kiderül a turpisság.

A rágalmakat a Bíróság is bünteti, de mind a két felet meghallgatja nem csak az egyiket.


egyébként a tanúk, nem ihletett próféták.

Nekünk egy dolgunk van a Bibliában leírt üzenetet átadni az embereknek Jézus parancsára, és akik szeretnének élni azokat megtanítani szeretetben élni még az ellenséggel is.

a fent említett kérdező nem alkalmazza a Jézus által mondott "szeresd ellenségedet" alapelvet....

JÓL LEHET NEM VAGYUNK ELLENSÉGEK.


Nos akkor melyikünk cselekedete alkalmazza Jézus tanítását, kedves Kérdező?.....

2012. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Annyi a kérdésem mint tanúnak:

Ha úgy gondolkodnánk ahogy te kedves kérdező, akkor percenként támadhatnánk más felekezetet a biblia ellenes tetteik miatt, és a biblia ellenes tanításaik miatt, amit elkövettek elkövetnek.


Ezzel az erővel, a 50, 20, évvel ezelőtti egyházi személyek által elkövetett valóban komoly kihágásokat örökké lehetne kipellengérezni, hogy milyen jogon merték ezt megtenni.

De ez nem a mi hatáskörünk embereké, erre senkit nem hatalmazott fel a teremtő.

Ne ítélj, hogy ne ítéltess.


Egyet tehetünk,: nem értünk egyet emberek tetteivel, a többire nem hatalmaztak fel

Ha még is, akkor te elveszed a teremtő azon jogát amit Magának tart meg, nem adja neked. Szerinted ez milyen tett? Hasonlít Ádám tetteihez, aki elvette a teremtő azon jogát, hogy eldöntse mi a jó meg a rossz.

A teremtő mindenkinek megfizet a cselekedete szerint,

Miért nem bízol benne, hogy ha rosszak voltunk vagy vagyunk megkapjuk a méltó büntetésünket.

Ennyire nem bízol a teremtőben?


Katy Weaver

2012. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Jehova Tanúi KEZDETTŐL fogva világossá tették (azóta is rendszeresen), hogy ők NEM IHLETETT PRÓFÉTÁK, sohasem állították magukról, hogy közvetlenül Istentől ihletett információt hirdetnének!!!"


A fenti Őrtorony cikkben Jehova prófétáinak tekintitek magatokat, ami azért kimeríti az ihletett próféta fogalmát, mivel tulajdonképpen ez szinoníma a Bibliában szereplő "Úr prófétája" kifejezéssel. Vagyis ti prófátának tartjátok magatokat. Ha pedig nem vagytok próféták mit jósoltok? A jóslás meg van tilva, akkor miért jósoltok? Hamis jóslatokkal butítjátok az embereket. Kíváncsi vagyok a következő jóslatotokra, az se fog beteljesülni.


A kérdés egyébként nem nektek szólt, mégsem tartjátok tiszteletben nem kért tőletek senki választ. Erőszakosak vagytok, de legalább meglátja mindenki.

2012. nov. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszadó.


nem jósolunk, mert a jóslás Spiritiszta szokás, ami a démonok és sátán szolgáinak a hivatala.

Azért vagyok erőszakos, mert megvédem magam az állításoddal szemben? De hát ha nem vagyok Ihletett próféta, miért állítsak ilyet, kedves válaszadó?

a cikknek más értelmezése van.

abban az értelemben "Próféták", hogy evangélium hirdetésre vannak kinevezve és tanítva.

De olyan jövőt nem "Prófétálhatnak", ami nincs benne a bibliában.

amit pedig elmondunk az pedig benne van


Aki erőszakos az te vagy, mert olyat akarsz velem elismertetni ami nem igaz, nem fedi a valóságot.


Sajnálom, hogy ennyire nagy a gyűlölet benned, amiért ekkora támadást intézel békés emberek ellen. Ha az a több mint 7 millió ember ezt olvasná, biztos sok kérdést tenne fel neked.

egyébként az egész kérdés Támadás a Tanúk ellen, azért is akarják hogy ne válaszoljunk, esély sem adnának a védekezésre,


Hitler ugyan ezt megtette annak idején.

De csak 2000 testvért tudott aljas módon kivégeztetni, megkínozni.

Pedig a terve az volt, hogy az összes Tanút eltörli a föld színéről.

Egy egész Náci hadsereg állt fel a Tanúk ellen.

Mára már a pártjuk megbukott a tanuk pedig sokszor többen vannak mint akkor.

2012. nov. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!