Ha isten mindenható és végtelenül irgalmas, miért engedi a gonosz létezését?
Ez körülbelül az ezredik ugyanilyen kérdés. Az első ötszázra még leírtam ugyanazt ötszázszor, de kezdem unni a lemezt...
A gonoszt nem Isten, hanem az EMBER hozta létre! Az ember pedig szabad akaratot kapott. Hogy beszélhetünk-e valódi gonoszságról, megint egy más kérdés, hiszen az ember természete által hibákat követ el. A hibáknak nem csak jogi következményei vannak, hanem a lélek is torzulhat általuk. Ezt látjuk, ha szétnézünk egy kicsit a világban: a hibáink következményeit, amikből tanulnunk kellene és fejlődnünk általuk, nem még mélyebbre süllyedni...
Azért, amiért kéket csinál a piros mellé, amiért sötétet a világos mellé, amiért lágyat az érdes mellé. Egyszerűen a viszonyítás lehetőségét biztosítja az embernek, és azért, hogy az értékelni tudjon, értékelhesse a boldogságot, szabadságot, nyugalmat. Ugyanis ha ezeknek a párja nem lenne megengedett, akkor az embernek nem lenne fogalma e három dologról pl. amit most felsoroltam.
Lehet erősen fog hangzani, de a gonoszság és szeretetből van megengedve, és ha sikeresen kiszabadultunk azon hamis illúzió fogságából, hogy bármit, bárkit elveszthetünk, hogy elpusztulhatunk esetleg a halálkor, akkor világossá válik a dolog nagyon hamar. Amíg ezt nem tesszük meg, csak álmélkodva és értetlenül nézünk, hogy a gonoszság miért van.
megj.: Egyébként a gonoszság az egy lehetőség, a gonoszságot mi emberek teremtjük meg tévedésünkben, Istenről, a Világról és önmagunkról megformált téves ítéletünkkel kreáljuk azt meg...de muszáj ezt megtegyük, ugyanis csak a rossz árán vehetjük észre a jót, és a kegyes Isten visszahatást gyakorol minden egyes gondolatunkra, szavunkra, tettünkre, hogy mi felismerhessük tévedésünket, hogy teljes körűen, teljes tudomással élhessük meg a boldogságot, nem pedig robotként úgy, hogy fogalmunk sincsen semmiről.
üdv
27/F
LastOne.Left
Neme most minden pontosítás nélkül az jutott eszembe, hogy eleve "rosszul" értelmezzük a Bibliát. Vagyis az évek alatt a különféle fordítások és átírások miatt bizonyos szavak alatt már nem azt értjük amit "eredetileg" jelentettek.
Pl ha jól emlékszem a gonoszság az eredeti ógörögben még boldogtalanságot jelentett...a bűn pedig letérést az útról.. hibát, vagy valami ilyesmit. De rengeteg ilyen dolog van és ráadásul ezt sokszor szándékosan, sokszor pedig mély tudatlanság miatt nyomta bele az egyház az emberek tudatába.
Mert Isten nem ezen a földön akar végső igazságot tenni, hanem odaát. A jókat éppen azért engedi szenvedni, mert érdemet szereznek az örök életre, ahogy Jézus maga, aki a legjobb és legártatlanabb volt, szintén szenvedett a gonoszok részéről.
Viszont a gonoszokat sokszor engedi, hadd élvezzék ki bűneik gyönyörét, mert úgyis minden emberi borzalomnál rettentőbb, elképzelhetetlen szenvedések várják őket a másvilágon.
Az Isten örök, ő ráér igazságot tenni. Nem siet, és nem felejt. Ez csak a mi emberi léptékünknek hosszú idő.
Azért, hogy személyenként bebizonyítsuk szeretjük-e Őt vagy csak akkor szeretjük ha lefizet minket?
Tehát érdek emberek vagyunk, vagy azért szeretjük mert megérdemli, hiszen életet adott, és hozzá a megfelelő feltételeket is.
Sátán azt állítja, hogy érdek emberek vagyunk.
És azt is ha az ember szenved akkor hátat fordít az Istennek.
Nos be kell bizonyítani személy szerint mindenkinek, hogy ki mellett áll ebben a kérdésben?
A földet pedig azért hozta létre, hogy az emberek lakjanak rajta, és ne vándoroljanak az égbe, mert akkor evvel az erővel teremthetett volna egyből az égbe mindenkit.
A földet nekünk embereknek alkotta, hogy örökké rajta lakjunk, az hogy Ádám ezen megbukott az utódoknak Jézus halálába vetett hitüknél fogva még vissza fogja állítani a rendet.
Szia!
A világmindenséget teremtő és fenntartó Isten uralma a világmindenségben a szabadság uralma, amihez hasonlót mi a Földön nem ismerünk. Ez azt jelenti, hogy kényszert, erőszakot sohasem alkalmaz egyetlen teremtményével szemben sem. Nem használja fel azt a hatalmát, hogy minden teremtményének az élete kizárólag tőle függ. A Biblia utal arra, hogy az emberen kívül sok más, értelmes teremtménye is van Istennek a világmindenségben. Ezek közül azonban egy sem a tőle való függés vagy a félelem indítékából tiszteli Istent és az ő törvényét, hanem szabad választás és belső erkölcsi meggyőződés alapján. Azért tehát, mert törvényét igaznak, őt magát pedig méltónak találják arra, hogy Uruknak, vezetőjüknek fogadják el. Isten világában mindenütt, kizárólag a szabadság uralma érvényesül a Biblia szerint, ahol ezt olvassuk: „Ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.” (2Korinthus 3,17)
Mivel a szabadság uralmát mindenképpen sértetlenül akarja megőrizni, Isten nem alkalmazott erőszakos megtorlást, nem semmisítette meg a bűn útjára lépett teremtményeit, de szabadon burjánozni sem hagyhatta a bűnt, mert ő tudja a legjobban a törvényt, hogy az „teljességre jutva halált nemz” (Jakab 1,15). Az, hogy „Isten a szeretet” (1János 4,8), azt is jelenti, hogy teremtményei életének és boldogságának a védelmezője. Ezért Isten sajátos módon vette fel a küzdelmet a gonosszal.
Elkészített egy tervet – az igazságosság és a szeretet alapelvének a tökéletes érvényesítésével – arra, hogy miként semmisíti meg a bűnt a Földön, és iktatja ki azt az egész világmindenségből is, kizárólag erkölcsi erővel, hogy a szabadság uralma semmit se sérüljön. Ennek a tervnek a neve – a Biblia alapján – a megváltás terve. A róla szóló híradást, kinyilatkoztatást pedig evangéliumnak nevezi a Biblia. Ez a görög szó „jó hír”-t, „örömhír”-t jelent.
Az evangélium az az örömhír, hogy a bűn nem lesz örökké sem a földünkön, sem a világmindenségben.
Üdv. Péter
Péter
"Mivel a szabadság uralmát mindenképpen sértetlenül akarja megőrizni, Isten nem alkalmazott erőszakos megtorlást, nem semmisítette meg a bűn útjára lépett teremtményeit, de szabadon burjánozni sem hagyhatta a bűnt, mert ő tudja a legjobban a törvényt, hogy az „teljességre jutva halált nemz” (Jakab 1,15). Az, hogy „Isten a szeretet” (1János 4,8), azt is jelenti, hogy teremtményei életének és boldogságának a védelmezője. Ezért Isten sajátos módon vette fel a küzdelmet a gonosszal.
Elkészített egy tervet – az igazságosság és a szeretet alapelvének a tökéletes érvényesítésével – arra, hogy miként semmisíti meg a bűnt a Földön, és iktatja ki azt az egész világmindenségből is, kizárólag erkölcsi erővel, hogy a szabadság uralma semmit se sérüljön. Ennek a tervnek a neve – a Biblia alapján – a megváltás terve. A róla szóló híradást, kinyilatkoztatást pedig evangéliumnak nevezi a Biblia. Ez a görög szó „jó hír”-t, „örömhír”-t jelent."
Ha már a Bibliára hivatkozol,megkérdezem,mi van azokkal az emberekkel,akiket Isten a neki nem tetsző viselkedéseikért elpusztított?
Ez köszönőviszonyban sincs azzal,amit írsz szó sincs kizárólag erkölcsi erőről,stb.
Nézzünk egy szemléltetést! Tegyük fel, hogy egy tanár elmondja a tanulóknak, hogy hogyan kell megoldani egy bonyolult feladatot. Egy okos, de lázadó tanuló azt állítja, hogy a tanár megoldása téves. Bizonygatja, hogy ő tud egy sokkal jobb megoldást, arra célozva ezzel, hogy a tanár nincs a helyzet magaslatán. Néhányan az osztályból igazat adnak neki, és ugyancsak fellázadnak. Mit tegyen a tanár? Milyen hatással lenne a többi tanulóra, ha kiküldené az óráról a lázadókat? Nem az lenne a benyomásuk, hogy az osztálytársuknak és a hozzá csatlakozóknak igazuk van? Lehetséges, hogy mindnyájuk tisztelete megrendülne a tanár iránt, mert úgy tűnne, fél attól, hogy rábizonyítják a tévedését. De most tételezzük fel, hogy a tanár megengedi a lázadónak, hogy mutassa be az osztály előtt, ő hogyan oldaná meg a feladatot.
Isten pontosan így tett. Ne feledkezz meg arról, hogy nemcsak az édeni lázadókra hatottak ki a történtek. Angyalok milliói figyelték az eseményeket (Jób 38:7; Dániel 7:10). Megengedte Sátánnak, hogy mutassa meg, hogyan uralkodna ő az emberiség fölött. Azt is hagyta, hogy az emberek önmagukat kormányozzák Sátán irányításával. A példánkban említett tanár tudja, hogy a lázadó tanuló és a támogatói tévednek. De azt is tudja, hogy ha lehetőséget ad nekik a bizonyításra, az az egész osztálynak a javára válik. Ha kudarcot vallanak, minden becsületes tanuló látni fogja, hogy egyedül a tanár alkalmas az osztály vezetésére. Megértik majd, hogy később miért küldi ki az óráról az esetleges lázadókat.
Tehát Isten tudja, hogy minden tiszta szívű embernek és angyalnak jó lesz az, ha láthatják, hogy Sátán és lázadó társai kudarcot vallanak, és hogy az emberek képtelenek önmagukat kormányozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!