Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy nem katolikus férfi,...

Ha egy nem katolikus férfi, egy katolikus nöt szeretne feleségül venni és a nö szeretne templomi esküvüt is, akkor a férfi elöbb katolikus kell, hogy legyen?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Itt egy cikk erről:


[link]

2012. okt. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 belapus ***** válasza:

Nem, de lehet, hogy valamilyen "képzésen" részt kell vennie.


[link]

2012. okt. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 29. 17:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Jogilag nem, elég, ha csak az egyik fél van megkeresztelve. Viszont a nem katolikus félnek alá kell írnia egy nyilatkozatot, hogy engedi a gyerekeket katolikus módon nevelni.
2012. okt. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Mi is úgy házasodtunk össze, hogy a férjem református, én görög katolikus vagyok. Görög katolikus esküvőnk volt. A férjemnek kellett egy elbocsátó levél abból a templomból, ahol keresztelték, járnunk kellett jegyesoktatásra, és nyilatkoznunk kellett, hogy az első gyermekünket görög katolikusnak kereszteltetjük.
2012. okt. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy is lehet templomi esküvő, hogy nincs megkeresztelve az egyik, csak az nem szentségi házasság.
2012. okt. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :-D
2012. okt. 30. 07:20
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a legbiztosabb, ha elmentek abba a templomba, ahol tartanátok az esküvőt és az ottani paptól kérnétek tájékoztatást, mert tőle is függ.
2012. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok és a feleségem nem hívő, de katolikus esküvőnk volt. A lényeg hogy kell keresni egy olyan papot aki hajlandó segíteni. Nem biztos hogy ez rögtön az első lesz de nem szabad feladni.

Az én esetemben biztos vagyok benne hogy ahhoz hogy az esküvő létrejöjjön sok ima is kellett a dologhoz.

2012. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"kell keresni egy olyan papot aki hajlandó segíteni"

Ez így butaság: ugyanis az a pap ilyenkor feladja a vallását.


Vagy csak a templom a lényeg, a vallás nem érdekes?

Mert akkor menjetek nyugodtan.

2012. okt. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!