Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ölrűl jobban Isten, ha...

Miért ölrűl jobban Isten, ha egy bűnös ember megtér mint egy végig igaz embernek?

Figyelt kérdés

A bibliában benne van hogy ezerszer nagyobb az öröm a mennyben ha egy bűnöző megtér Istenhez, mint egy egész életét Isten szolgálatában lévő ember akármely életcselekedete. Ez miért van ?


Mondjuk egy igennagy bűnös aki embereket mészárólt le, lopott csalt, hazudott, mások becsületében kárt tett, paráználkodott imádta sátánt és lopott mondjuk a bőrtönben megbocsájtást tanúsít, mert nincsen összezárva a bandával meg ott nem is lehet lopni és azt gondolja, a sokadik véres mészárlása után, hogy ezt mégsem kellett volna, és bűnbocsánatot érez, ekkor Isten sokkal jobban örül és sokkal kegyesebb és megbocsájtóbb mint egy szinte egész életében szent ember. Na, ez miért van ?


2012. okt. 15. 20:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Bemásolom a kedvedért:


"

22

Monda néki Jézus: Nem mondom néked, hogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.

23

Annakokáért hasonlatos a mennyeknek országa a királyhoz, aki számot akar vala vetni az ő szolgáival.

24

Mikor pedig számot kezde vetni, hozának eléje egyet, aki tízezer tálentommal vala adós.

25

Nem tudván pedig fizetni, parancsolá annak ura, hogy adják el azt, és a feleségét és gyermekeit, és mindenét, amije vala, és fizessenek.

26

Leborulván azért a szolga előtte, könyörög vala néki, mondván: Uram, légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek néked.

27

Az úr pedig megszánván azt a szolgát, elbocsátá őt, és az adósságot is elengedé néki.

28

Kimenvén pedig az a szolga, találkozék egygyel az ő szolgatársai közül, aki száz dénárral vala néki adós; és megragadván azt, fojtogatja vala, mondván: Fizesd meg nékem, amivel tartozol.

29

Leborulván azért az ő szolgatársa az ő lábai elé, könyörög vala néki, mondván: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek néked.

30

De ő nem akará; hanem elmenvén, börtönbe veté őt, mígnem megfizeti, amivel tartozik.

31

Látván pedig az ő szolgatársai, amik történtek vala, felettébb megszomorodának; és elmenvén, mindent megjelentének az ő uroknak, amik történtek vala.

32

Akkor előhivatván őt az ő ura, monda néki: Gonosz szolga, minden adósságodat elengedtem néked, mivelhogy könyörögtél nékem:

33

Nem kellett volna-é néked is könyörülnöd a te szolgatársadon, amiképpen én is könyörültem te rajtad?

34

És megharagudván az ő ura, átadta őt a hóhérok kezébe, mígnem megfizeti mind, amivel tartozik.

35

Ekképpen cselekszik az én mennyei Atyám is veletek, ha szivetekből meg nem bocsátjátok, kiki az ő atyjafiának, az ő vétkeiket."


Egyértelmű, hogy a hit cselekedet nélkül halott. Mindenki úgy lesz ítélve ahogy ítél és mindenkinek úgy lesz megbocsátva a bűne, ahogy ő megbocsát másoknak. A mi Atyánk imában is átkot mond magára, ki nem bocsátja meg a másik bűnét.

2012. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

8-as és 9-es tökéletesen összefoglalta azt amit egyébként én is be akartam írni:D

Senki nem írta, úgyhogy írom én, ez valóban benne van a Bibliában:


Lukács 15,7

"Mondom néktek, hogy ily módon nagyobb öröm lesz a mennyben egy megtérő bűnösön, hogynem kilencvenkilenc igaz emberen, akinek nincs szüksége megtérésre."


Annyi számbéli korrekció, hogy nem 1000-szer hanem 99-szer van nagyobb öröme, de az is elég nagy:D

2012. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Mondjuk egy igennagy bűnös aki embereket mészárólt le, lopott csalt, hazudott, mások becsületében kárt tett, paráználkodott imádta sátánt és lopott mondjuk a bőrtönben megbocsájtást tanúsít, mert nincsen összezárva a bandával meg ott nem is lehet lopni és azt gondolja, a sokadik véres mészárlása után, hogy ezt mégsem kellett volna, és bűnbocsánatot érez, ekkor Isten sokkal jobban örül és sokkal kegyesebb és megbocsájtóbb mint egy szinte egész életében szent ember. Na, ez miért van ?"


Azért mert az egész életében szent ember ha valóban szent akkor a mennybe kerül és nagy jutalmat kap de ez nem változás. Viszont az a szerencsétlen aki ezeket a súlyos bűnöket követte el, ha megtérés nélkül halna meg, akkor elkárhozna és szörnyű örökkévaló szenvedés várna rá. Ezt Isten nem akarja és szeretné megmenteni. Ha megtér akkor megmenekül, még mindig le kell töltenie az igazságos büntetését a tisztítótűzben de a végső sorsa az üdvösség lesz.

2012. okt. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nagyon jó a kérdésed!


Jézus a következő választ adta erre: "Jézus pedig ezt hallván, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szüksége orvosra, hanem a betegeknek.

Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre."


Ez persze nem azt jelenti, hogy az igazakkal nem törődött.

Képzeld el, hogy egy családtagod meggyógyul egy súlyos betegségből, te biztosan örülsz.

De minek örülsz?

Annak, hogy te nem lettél beteg vagy annak, hogy ő meggyógyult?

Ugyan erről az örömről beszél amikor egy bűnös ember tér meg.

2012. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Gondolom, mert "nagyobb utat járt be" a megtért bűnös, mint a végig igaz ember. Tehát óriási lelki fejlődésen ment keresztül, ami mindenképpen becsülendő.

De nehogy azt gondold, hogy emiatt a végig igaz emberek hátrányba kerülnek :-)

2012. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 lsandor ***** válasza:

Kedves kérdező gondolom a Lukács 15: 7-re gondolsz, mely így hangzik: Mondom nektek, hogy ilyenformán nagyobb öröm lesz az égben egyetlen bűnös miatt, aki megbánást tanúsít, mint kilencvenkilenc igazságos miatt, akinek nincs szüksége megbánásra.

Ezzel kapcsolatban nagyon fontos arra gondolni, hogy Jézus kiknek mondja ezeket a szavakat. A farizeusok igazságosaknak tartják magukat, és így nincs szükségük megtérésre. Amikor néhány évvel korábban egyesek azért bírálták Jézust, mert vámszedőkkel és bűnösökkel evett, ezt mondta nekik: „Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket.” Az álszent farizeusok, akik nem hajlandók beismerni megtérésük szükségességét, nem szereznek örömet az égben. Az igazán megbánást tanúsító bűnösök azonban igen.

2012. okt. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 világvége1 ***** válasza:
Isten csak annak örül, ha valaki (szellem) jó marad a teremtésekor, és soha nem vétkezik.
2020. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!