Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a zsidók Isten választot...

Miért a zsidók Isten választott népe?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 06:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
50%
Olvasd el a bibliát, nagyon részletesen leírja.
2009. aug. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

7.36

Olvastam a bibliát,sőt,renszeresen.Ennek dacára nem egyértelmű számomra.

2009. aug. 7. 08:32
 3/37 anonim ***** válasza:
69%

Számomra se. Pedig én is sokszor elolvastam. Ezt a kérdést én is sokszor feltettem már magamnak.

Szerintem azért mert azt a részt ők írták :).

2009. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
53%
Azért a zsidóság Isten választott népe, mert őket választotta.Ez ennyire egyszerű.Vagy ezt nehéz elképzelni?Mert miért ne lehetne szabad döntési lehetősége?Ezzel az embereket is megáldotta.
2009. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%

Választott nép arra, hogy a monoteizmust, a Törvényt( Tóra, Tízparancsolat) megismertessék az emberiséggel.


Választottságuk megszűnt a Megtestesüléssel.

Azóta nincs választott nép.


Megváltott nép van - minden törzsből, nyelvből, népből, és nemzetből.

2009. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
27%
talán féltékeny vagy ránk, te kisnyilas?!
2009. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
33%
Nem isten választotta a zsidókat ha nem a zsidók választották azt a nagy kamut hogy van egy felsőbb hatalom pedig nincs vagy ha van akkor nem érdekeljük mert a katasztrófákat nem állította meg mert mégis ő teremtett minket vagy mi.Meg ott van az is hogy istent mindig megcáfolják a tudományok.Jézus lehet hogy élt de akkor az összes zsidó jézus mert nem a semmiért ölték meg jézust a romaiak ,ő volt a legnagyobb csaló a világon.
2009. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

10.27

A válaszod közel áll hozzám,én is valahogy így gondolom.Jézus az embereknek hozott megváltást.

2009. aug. 7. 13:13
 9/37 anonim ***** válasza:
80%
Mert ők kijelentették magukról. Azon kívül semmi alapja nincs. Istennek vannak "kedvencei"????? Pfff.....már az elgondolás is szánalmas. A "kiválasztottság" alapján meg majd lehet előjogokat követelni, mi? PFF
2009. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%

Sziasztok!


Az Isten Igéje alapján egyértelmű, hogy a zsidóság kiválasztottsága megkérdőjelezhetetlen. Nem vagyok zsidó, de egyértelmű, hogy ez így van. A gond, amiért ez sokakban kérdéssé vált, az az, hogy félreértelmezik (sajnos sokan inkább félremagyarázzák)az írásokat, féltékenységből, rosszindulatból, fajgyűlöletből, vagy egyszerűen félrevezetettségből.


A "kiválasztott nép", az nem egy titulus, vagy egy "extra" valami, amitől több lenne egy zsidó egy nemzsidónál. A kiválasztottsága a zsidóságnak, akkor kezdődött (és ez válasz a kérdésre is szerintem), amikor az adott történelmi időszakban minden más nép már teljesen megfeletkezett Istenről, egyedüli nép volt aki a Teremtő EGYISTENT imádta. A többi népek és nemzetek, akármelyiket nézed, vagy több istenben hittek mindenféle pogány okkult körítéssel (egyiptomi, görög stb), és ezek a jobbik esetek voltak, hisz a világ többi része a tőröl metszett barbárságban éltek, (csak a magyarok őseire ha gondolsz is, pedig az jóval később volt, hát ők sem voltak piskóták). Tehát egyedüli hűséges nemzet volt akkor, akire Isten rábízhatta a törvényeit, hogy vigye el és adja át mindenkinek. És itt jön képben az ő elhívásuk. Nem egy nemzet akivel kivételezett (emlékezz az Ószövetségere, hányszor "pusztított", büntetett a zsidók között is, akár csak a pusztai vándorlás során), nem nézte el a zsidóknak maguknak sem, ha valaki szembe fordult vele. Már az Ószövetségben is megfigyelhető tehát, hogy nem arról van szó, hogy van egy nemzet akinek mevan minden joga mindenhez, hanem már akkor megfigyelhető volt, hogy Isten szemében voltak akik hithűen elfogadták és követték és volt aki fellázadt ellene.

Tehát a zsidóság feladata igazán az Isten Igéjének a megismertetése a világgal. Egy példa: vajon hány, magát kereszténynek valló ember (nem pejoratíve, hanem a szó nemes értelmében) tudja azt valójában, hogy mit jelent például a menóra? Akit hallottam eddig többnyire, azon kívül hogy "zsidó jelkép", nem igazán tud többet. Pedig a keresztény embereket is ugyanaz a "Lélek" vezeti, Istennek a hét lelkét jelképezi. És hosszan sorolhatnám a példákat, hogy mit mondanak a személynevek, a számok, stb., egyszóval ismerni kellene a zsidó kultúrát egy picit, hogy megtudjuk mi keresztények (nemzetekbeliek), hogy mi is sok Bibliai vers valódi értelme, mert sok információ fölött elsiklunk ennek hiányában. Tehát ők azok akiknek tovább kell adniuk ezeket a tanításokat, hiszen nekik adta a törvényeket, náluk van sok értelem kulcsa. És ez lehetett a kulcs is amit Péter kapott és nem holmi pápaság. Ebben kell segítenünk a zsidóságnak, hogy minél több keresztény is megismerhesse az igazságot, hisz közöttük (zsidóság) is vannak akik Krisztus Jézust az Uruknak megvallják és a Szent Szellem által így teljes joggal megilleti a "kiválasztott" nép elnevezés, hisz Jézus által AZ IGAZSÁGBAN járhatnak. Ne felejtsük el, hogy a Biblia a zsidóság maradékáról mondja, hogy megtartatik, ahogyan látjuk is még nem sok zsidó vallja Urának a Krisztust.

Nem beszélve arról, hogy zsidó és zsidó között is óriási a különbség, de ebbe nem mennék bele, mert nem ez volt a kérdés.


Végezetül csak két ígéret Istentől (és Isten nem ember, hogy hazudjék ugye),a Bibliából a több száz, ami a zsidóság visszavonhatatlan "kiválasztottságáról" szól. Félreérthetetlenül utalást tesz a zsidók maradékának szerepéről az utolsó időkben, és hogyan kerül képben Krisztus Testével - ami az igaz egyház, és nem holmi földi szervezet, egyház, gyülekezet, stb., de ez már egy másik topik lenne)


Tehát aki kételkedik az legalább olvassa el figyelmesen el a Zak 8-at, illetve Pál Róm 11-et telljes egészében.


Tehát a zsidók nem többek, vagy jobbak mint a nemzetekbeliek lásd Pál 1Kor 7:17-20, csak más a feladatuk és szerepük Isten tervében:


"Csak a mint kinek-kinek adta az Isten, a mint kit-kit elhívott az Úr, úgy járjon. És minden gyülekezetben ekképen rendelkezem.

18. Körülmetélten hivatott el valaki? ne fedezze el azt; körülmetéletlenül hivatott el valaki? me metélkedjék körül.

19. A körülmetélkedés semmi, a körülmetéletlenség is semmi: hanem Isten parancsolatainak megtartása.

20. Kiki a mely hivatásban hívatott el, abban maradjon."



Üdv mindenkinek

2009. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!