Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van arról valami statisztika,...

Van arról valami statisztika, hogy az emberek hány százaléka hisz valamilyen vallásban?

Figyelt kérdés
Pár napja volt a Kapcsolat című film (nem a film a lényeg) és abban azt mondták,hogy az emberek 96-95%-a hisz valamilyen vallásban. Nekem ez a szám nagyon sok. Ez valós adat lehet,vagy csak a forgatókönyvírók találták ki?
2012. szept. 20. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Kapcsolat c. film alapjául szolgáló regényt Carl Sagan írta, akinek elég sok ehhez a témához tartozó könyve van. Szerintem ez a szám kb. korrekt, mert szerintem ebbe beletartozik az is, ha valaki valamilyen más ezoterikos dologban hisz, mint a szellemek, démonok. vámpírok. stb.

Nem konkrétat arra kell szerintem gondolni, hogy az emberek 97% járvasárnapi misére és nem öntözi aznap a virágot xD.

Szóval bármilyen hit, ami nem nyugszik biztos talpokon értendő ez.

2012. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Reális lehet, mert sokat számít a rengeteg taoista, hindu, stb.

Bár itt 16%-ot írnak a vallás nélküliekre, vagy nem gyakorló hívőkre:

[link]

2012. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Religions:

Christian 33.35% (of which Roman Catholic 16.83%, Protestant 6.08%, Orthodox 4.03%, Anglican 1.26%), Muslim 22.43%, Hindu 13.78%, Buddhist 7.13%, Sikh 0.36%, Jewish 0.21%, Baha'i 0.11%, other religions 11.17%, non-religious 9.42%, atheists 2.04% (2009 est.)"


Forrás (a People and Society-re kell kattintani):


[link]


Ennél frissebb adatot nem tudok, de szerintem túl sok változás nem nagyon történhetett az elmúlt évek alatt.


Üdv. :)

2012. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


A következő a probléma ezekkel az adatokkal: attól, hogy valakit megkereszteltek csecsemőkorában még nem válik hívővé, de a statisztikákban úgy szerepel...


Üdv. Péter

2012. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Péter, nem feltétlenül. Van, ahol az alapján készítik a listát, de van ahol közvéleménykutatás vagy inkább népszámlálási adatok alapján, tehát hogy az emberek minek tartják magukat most.
2012. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

SZia!


Releváns statisztika sajnos nincs, csak arról, hogy ki milyen egyházhoz tartozik, vagy minek vallja magát népszámláláskor. Ezek a statisztikák megtévesztőek, ugyanis emberek százezrei, talán milliói tartoznak úgy egyházhoz, hogy nem hisznek.


pl. Japán területén 100% feletti a vallásosak aránya, mivel egy ember több valláshoz tartozónak is vallja magát - hagyományos ünnepekkor a buddhista meg a shintoista szentélybe megy, közben keresztény esküvőt köt. De ettől ők még nem hívők általában, és semmiképpen sem mélyen vallásosak, hanem egyfajta hagyománytisztelet jegyében művelik a vallást. A statisztikákon mindez pedig abszolút vallásosságként jelenik meg.


Aztán gondoljunk az itthoni vallásosságra: 2001-ben 10% nem válaszolt a vallásosság kérdésre, 14% nem vallásos, 1% baromságot írt (jedi és hasonlók). Ez 25% nem vallásost tenne ki. Ez azt jelentené, hogy 20 emberből összesen 5 nem hisz istenben, ugye, és ha belegondolunk az ismeretségi körünkbe, inkább fordított minta rajzolódik ki. A dolog problematikáját az adja, hogy sokan bemondják, hogy "katolikus vagyok", vagy hasonlók, de templomban utoljára akkor járt, mikor megkeresztelték, és nem is érdekli a dolog. Viszont meg van keresztelve, talán gondolja is, hogy van valaki odafenn, de ez még nem jelenti azt, hogy hívő. Na az ilyen torzításokból születnek a statisztikák, miszerint a világ 95%-a vallásos.


Plusz gondoljunk az elmaradottabb országokra, ahol a vallás még mindig központi szerepet játszik az életben: Tibet, India, stb. Ezek iszonyatosan megdobják a statisztikát.


Ha engem kérdez valaki, ahogy én azt látom az emberek körében, 10-ből max 3 ember vallásos. És ez jól is van így...

2012. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nem az elvi istentagadó a sok, hanem a gyakorlati istentagadó, elviekben 90-95 % nem kételkedik Isten létezésében, viszont mindezeknek csupán 10 % rendelkezik is Isten kapcsolattal
2012. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!