Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erről valóban léteznek statisz...

Erről valóban léteznek statisztikák?

Figyelt kérdés

"Azt mondják, Magyarországon kb.: 7-8 millió ember rendelkezik 80-as IQ-val. A 70-es szint pedig már az értelmi fogyatékosok kategóriáját jelenti.

Ilyen felállásban már nem is hangzik olyan jól, hogy DEMOKRÁCIA választópolgárokkal"



2012. máj. 24. 22:35
 1/9 Vree ***** válasza:
Nekem is annyi van, nem is olyan nagy baEÖEÖÖVIRSLI
2012. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt az adatot honnan szedted??
2012. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Lehet,hogy Glatz Ferenc lett a KSH elnöke!

2012. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy erről léteznének statisztikák. Bár ki tudja..


Mindenesetre tény, hogy sok olyan ember is szavazhat, akinek annyi esze sincs, hogy végiggondoljon egy összetett mondatot. Többször végiggondoltam már, én mindenképpen intelligencia és műveltség és tájékozottság alapján szűrnék. Iq esetén 100 lenne a határ, ez az átlagos érték. Tehát minimum átlagosnak kell lennie valakinek, hogy szavazhasson. A műveltségi teszt azért kell, hogy képben legyen főleg a történelemmel, ne lehessen "újszülöttnek minden vicc új" alapon beetetni olyasmikkel, amikről már rég tudjuk, hogy nem működnek. A tájékozottságot egy, a programokból összeállított kérdőív alapján mérném. Akiről kiderül, hogy nincs tisztában a programokkal, az ne szavazzon, hisz nyilvánvalóan érzelmi alapon választana.


De persze ilyet nem lehet megtenni, a választójoggal rendelkezők körét csak bővíteni lehet, szűkíteni nem.

2012. máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Az emberek nagy átlagban 100-as IQ-val bírnak. Ebbe Magyarország is beletartozik. Sőt, az intelligencia valamilyen szinten fejleszthető. A fejlettebb társadalmakban a komolyabb gondolkodást igénylő életmód erre rá is kényszeríti valamennyire az embert. Ha kint élnél a pusztában egy fa alatt és egész nap csak bogyót ennél, lehet, hogy 80-90 körülire esne idővel az IQ-d idővel. De amég nepi szinten kell komplex problémákat megoldanod, ez nem valószínű, hogy bekövetkezik. Magyarországon is kb 100 az átlag.
2012. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentre: [link]

Még lehet, hogy bejön, amit szeretnél!

Én nem igazán értek egyet, mert a pártok ígéretei ritkán fedik azt, amit tényleg tesznek majd, ha kormányoznak, így a Te tesztes ötleted irreleváns. Valamilyen szinten mindenki érzelmi alapon dönt, ha tegyük fel az apám xy párt képviselőjelöltje, valószínű, hogy a programjuktól függetlenül, anyagi és érzelmi okokból rá szavazok, de ez csak egy nagyon szélsőséges példa volt.

2012. máj. 25. 16:36
 7/9 A kérdező kommentje:
vagyis az utolsó előttire!
2012. máj. 25. 16:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azért tartom kizártnak, mert én saját magamról nem tudom, hogy hányas IQ-m van, és ezzel sokan vannak így. Nem hogy adatokat tudjanak rólam felállítani.
2012. máj. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az IQ-teszt nem az intelligencia (bármi is legyen az) ABSZOLÚT szintjét méri, hanem az egyes emberek "többiekhez" (a populációjuk átlagához) viszonyított képességeit, ezért definíció szerint a helyesen kalibrált IQ-teszt átlaga mindenhol 100 kell, hogy legyen. Különben xar a teszt. Ebből adódik, hogy kis rosszindulattal olyat csak egy 80-as IQ-jú ember írhat le, hogy egy 10 milliós országban 7 és fél millió embernek van 80-as IQ-ja, mert az azt jelentené, hogy a maradék 2 és fél milliónak viszont 160-as van :).

Ennek a kalibrálásnak az a magyarázata, hogy az IQ-teszt a "nem tanulható" problémamegoldó képességet szándékozik mérni, ami alapvetően örökölt, illetve biológiailag meghatározott adottság, olyan tesztet viszont képtelenség összeállítani, amiben az eredményt semmilyen mértékben nem befolyásolhatják tanult képességek, ezek viszont kultúrafüggő dolgok, ezért ugyanazt a tesztet te jobban fogod kitölteni, mint a nagymamád töltötte volna ugyanannyi idősen, de nem feltétlenül azért, mert te intelligensebb vagy, hanem azért, mert te már többször találkoztál hasonló jellegű gondolkodást igénylő feladatokkal, mint ő annak idején.

Ha nem feltételeznénk, hogy kulturális különbségek felelősek a nagyobb csoportok (korosztályok, népek, nemzetiségek, rasszok) közt egy adott teszten mérhető különbségekért, akkor azt kellene feltételeznünk, hogy például az evolúció iszonyúan gyorsan dolgozik, annyira, hogy egyik évtizedről a másikra is okosabb gyerekek születnek - ami már csak azért is elvetendő hipotézis, mert a xx. század második felétől a magas IQ kimondottan csökkentette annak a valószínűségét, hogy valakinek sok gyereke legyen, tehát szelekciós nyomás semmiképpen nem hathatott az intelligensebb gyerekek születésének az irányába. A rasszok vagy nemzetiségek közötti különbség feltételezése első körben politikailag inkorrekt, de mivel ez nem tudományosan értelmezhető fogalom, ezért második körben meg nehezen vagy egyáltalán nem vizsgálható, mert nem kivitelezhető, hogy a különböző népcsoporthoz vagy rasszhoz tartozó embereket nagy számban tartósan függetlenítsenek a kulturális hátterüktől, így soha nem lehet kizárni, hogy a különbségért ezek a háttér-különbségek a felelősek --- különös tekintettel arra, hogy a fent leírt korosztályok közti különbség esetén nyilvánvalóan ez a helyzet.


Szóval nem, ilyen statisztika nem létezhet, legfeljebb a Hírcsárdában, vagy az Internet valami nagyon sötét világvégeváró összeesküvéselméletfabrikáló zugában ;)))


Ha szeretnéd, keresek neked részletes linket az IQ-ról, de egyenlőre lusta vagyok, és feltételezem, hogy a tied nem 80, és tudod, hogy Google meg Wiki a barátaid.


A problémafelvetést viszont ennek ellenére jogosnak tartom, mert 100-as IQ-val sem biztos, hogy valaki átlátja, hogy miről is dönt épp a szavazófülkében, főleg, ha nem nézett utána, nem gondolta át racionálisan vagy érdekből szavaz. Én IQ-tesztet nem csináltatnék senkivel, viszont a programokról vagy a szavazásra bocsátott kérdés pontos értelméről én is kikérdezném a "jelölteket". És esetleg azért a 8 általános elvégzését is feltételül szabnám, mert aki a mai viszonyok között erre nem képes, az egészen alapvető szinten sem képes a saját kis életét sem kézben tartani, nem hogy az egész országot érintő kérdésekben felelősen dolgozni. Persze, hogy hazugság a programok nagy része, de aki még azt sem tudja, hogy mit hazudnak, az mégis akkor mi más alapján dönt...? Hogy kinek nagyobb a füle??? De például egy EU-csatlakozásos választás előtt simán feltettem volna néhány alapvető kérdést az EU mibenlétével és intézményrendszerével kapcsolatban, ugyanígy a határontúliak állampolgárságánál is. Aki azt gondolta, hogy az EUban majd ingyen lesz a sör, vagy hogy nem lehet majd magyarul beszélni, vagy azt hitte, hogy majd nekünk kell a románok nyugdíját fizetni, vagy azt, hogy megyünk visszafoglalni Erdélyt, akik azt gondolták ezeken a népszavazásokon, hogy erről döntenek, azok igenis jobban tették volna, ha otthon maradnak, mert nem értették meg a feltett kérdést. Parlamenti választásoknál bonyolultabb a helyzet, de ott is meg lehetne valahogy oldani.

2012. máj. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!