Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a rész a Bibliában van?

Ez a rész a Bibliában van?

Figyelt kérdés

JÉZUS KRISZTUS a zsidókhoz tartott beszédéből Szt. János evangéliumában, VIII:44.

"Olyanok vagytok mint apátok, az ördög, és ugyanolyan kéjsóvárak vagytok mint ő. Ő elejétől fogva gyilkos volt és nem ismerte el az igazságot, mert benne nincs igazság. Ha hazudott, a saját hazugságát mondta. Mert ő hazug és a hazugságok apja. Mire a zsidók azt válaszolták - " - ebből világos, hogy Jézus a zsidókhoz beszélt.


itt Jézus elitéli a zsidó népet? vagy erről mi a véleményetek ? pedig ő is zsidó származású volt


2009. júl. 30. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Mi volt Jézus véleménye azokról a vallási vezetőkről, akik igazságosnak tüntették fel magukat, de közben tiszteletlenek voltak Istennel szemben? „Jézus ezt mondta nekik: »Ha az Isten volna az Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől jöttem el, és úgy vagyok itt. Nem is a magam kezdeményezéséből jöttem, hanem Ő küldött el engem . . . Ti a ti atyátoktól, az Ördögtől vagytok, és a ti atyátok kívánságait óhajtjátok tenni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt erősen az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a saját lelkülete szerint szól, mert hazug ő, és a hazugság atyja. Én azonban az igazságot mondom, ezért nem hisztek nekem . . . Ti azért nem figyeltek, mert nem az Istentől vagytok«” (Ján


Itt a képmutató vallási vezetőkhöz szólt Jézus, és szó sincs arról, hogy az egész zsidóságot elítélte volna.

Vajon van-e ennek mai párhuzama?

Majd nemsokára kiderül, a szorgos lepontozó újjacskák által.

2009. júl. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Tök jó választ írt az előttem szóló, de minek írta oda a leontozó újjacskákat? Már azon voltam, hogy emiatt lepontozom.
2009. júl. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

A sátán az atyátok, és atyátok kedvére igyekeztek tenni, aki kezdettől fogva gyilkos, nem tartott ki az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor hazudik, magából meríti, mert hazug, és a hazugság atyja. Mégis, bár az igazságot hirdetem, nekem nem hisztek. Ki vádolhat bűnnel közületek? Ha meg az igazságot hirdetem, miért nem hisztek nekem? Aki az Istentől való, meghallja az Isten szavát. Ti azért nem halljátok meg, mert nem vagytok az Istentől valók." (János evangéliuma 8:44)


A kérdés megválaszolásához kicsit vissza kell nyúlnunk az alapokhoz: miért is irtózik a zsidó az igazságtól? Mivel a fennálló illegitim rendszer három legerősebb pillére a butaság, a félelem és az önzés, minden ezek aláásására irányuló munkálkodást a legvadabb antiszemitizmusként él meg, és szívszaggató hangon siránkozik, hogy őt már megint nem szeretik... Az igazság ugyanis szabaddá tesz, ahogy a mi Urunk mondja. Szabaddá a zsidóság által a nemzetre erőszakolt irreális bűntudat ("a magyar bűnös nép", "utolsó csatlós", stb.) és az eme bűntudatot tápláló, a rendszer legitimációját adó holokauszt-mese alól. "Aki uralja a múltat, az uralja a jövőt is; aki uralja a jelent, az uralja a múltat is." - írta egykor Orwell, s e látnoki mondat korunk történéseinek fényében nyeri el igazi, teljes értelmét.

A zsidók (értve ez alatt a most országló illegitim hatalmat) megkövetelik az egyház (mármint persze a keresztény egyház) politikai semlegességét, pártpolitikától való távolmaradását, ugyanakkor elvárják, hogy ha füttyentenek, akkor az egyház (értve itt a keresztény egyházakat) azonnal adjon ki politikai nyilatkozatot, melyben szigorúan elhatárolódik híveinek azon csoportjától, akikre a "választottak" éppen ráböknek.

2009. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Jézus nem volt zsidó származású! Ennek utánaolvashatnál még egy kicsit. Most ebbe kár belemenni, azért lett volna zsidó mert Palesztinában élt? Ennyi erővel Magyarországon meg mindenki 100% színmagyar? Képtelenség.

Gondolom arról sem hallottál h volt a zsidó nép történetében babyloni és asszír fogság is, a Kr. e. 7. században, Szalmanasszar asszír király Galilea egész lakosságát elhurcolta, oda idegen fajú pásztornépet telepített. Később ezek zsidó hitre tértek, de teljes jogúnak sosem ismerték el őket. "Tudakozódjál és lásd meg, hogy Galileából nem támad próféta" mondták a farizeusok az apostoloknak. Zsidó felfogás szerint próféta csak a fajilag is zsidó közösségből támadhat, Galilea pedig nem számított annak. Ezért is gyűlölték Jézust a zsidók, mivel idegen, galileai létére prédikált. Galilea neve maga is Gelil-hag-goyim, tehát a "gójok földje", "pogány vidék".

A világtörténelem két legnagyobb hazugsága: az egyik hogy Jézus zsidó volt, a másik hogy a kereszténység a zsidóságból született.

Jézus zsidó származását érdekes módon évezredekig maguk a zsidók vonták kétségbe, csak az utóbbi 50 évben változott a felállás, ki tudja miért. Keresztény felfogás szerint egyébként is Isten fia volt, s elgondokoztató, hogy mennyire keresztény az, aki nem veszi szó szerint ezt a tanítást. Mert a vízözönt lehet példabeszédnek, szimbolikus jelentésnek venni, de az istenfiúságot, amire a kereszténység épül, nem. Amellett elég korlátolt értelmi szintre vall, amikor valaki egy végtelen fogalmat, mint az Isten megpbál begyömöszölni egy olyan nagyon is véges kategóriába, mint a faj. Istennek nincs fajisága, s ha Jézus Isten fia volt, neki sem lehetett, csak esetleg külső megjelenése, de fajisága nem. Ha ugyanezt nem vallásos, de tudományos szemszögből nézzük, akkor is elég vitatható a zsidó származás. Galilea neve mindent elárul, a történelmi múltja is, de nem ez az egyetlen hiba a "zsidó Jézus" elmélet ellen. Többek között nagy probléma, hogy annak idejében Palesztinában egyformán éltek a zsidók mellett görögök, néhány betelepült római, valamint nyomokban a teljesen európai amoriták néhány csoportja, nem si beszélve Galilea teljes nemzsidó lakosságáról. Ki meri ezután azt állítani, hogy Jézus biztosan zsidó volt? Semmi bizonyíték, seme gy csonttdarab, sem egy szövet nem áll rendelkezésünkre. Ilyet állítani, hogy Jézus 100%-ig zsidó volt olyan képtelenség, mint azt mondani, hogy Árpád vezér egész biztosan 158,6 cm magas volt és 53,4 kg....

Viszont Jézus egész tanítása antijudaista volt, s ebből következtethetünk arra is, melyik népcsoporthoz NEM tartozott ő maga.

A világtörténelem másik nagy hazugsága a vallási kérdés. Túl hosszú volna részletesen elemezni. Jézus eszméje, a kereszténység vallása nem a zsidóság vallásából, hanem annak ellentéteként jött létre. A törzsi kiválasztottság, farizeusi írástudó beképzeltség, talmudista világuralmi tervek ellentéteként jött létre. Ezt hosszú elemezni, olvass utána...


Egyébként ezzel a mondattal Jézus nem kollektív ítéletet mondott ki minden zsidó ember fölött, csupán a talmudista zsidó ortodoxiát (ami a farizeusokban testesült meg akkor) ítélte el.

2009. júl. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Jehova=ördög?

Él= Isten?

Régi kérdés. Mindenesetre a zsidók vezetői akkor is, ma is úgy viselkednek, hogy igaz rájuk Jézus mondása.

2009. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Majd nemsokára kiderül, a szorgos lepontozó újjacskák által."


"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"


Javaslom jehovatanújának hogy a fórum működtetőit jelentse fel mint bűnsegédi bűnrészest. Ők a kiagyalói ennek a sátáni lepontozosdinak. Ők az ötletgazdák.

Bűnhődjenek!!!

Én as karóba húzást javaslom(de még az is kevés az ilyeneknek!!!

Felháborító!!!


"újjacskák"

Esetleg elvégezhetnéd az általános iskola alsó tagozatát, akkor legalább megtanulsz helyesen írni.

2009. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A "zsidó" és "keresztény" vallási vezetők régen és ma.

Minden személyeskedést félretéve, ami ugye nem lenne korrekt magatartás(!), ha szigorúan a történelmi szerepüket, világnézetüket és az abból szármzó cselekedeteket nézzük, mi ma a különbség e két vezető, vallási réteg között?

És mennyiben hasonkítanak az ókoriakra, akiket Jézus elítélt? Kényes kérdés? Nem, őszinte!

Miért rosszabbak a zsidó vallási vezetők, ha rosszabbak, és miért jobbak a keresztény vezetők, ha jobbak?

2009. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Minden személyeskedést félretéve, ami ugye nem lenne korrekt magatartás(!)"


Ez igy van.


Ez alól - úgy tünik - csak jehovahamistanúinak van orvosi felmentése.

Egy példa ( folyt köv.)


"Igen szélsőséges a véleményed a "vallás" tárgyában, és sok trágya jön ki a szádon!"


Ez jellemző rád.

Lehet hogy éppen tőled idéztem?

Az biztos, hogy az illető jehovahamistanúja volt.Felismerhetök arról is, hogy még fogalmazni, és helyesen írni sem tudnak magyarul

2009. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én most nem attól vártam választ, aki folyton magában beszél!

Én érthető modon tettem fel egy kérdést, erre jön egy félkegyelmű. Ha az a célod, hogy nagy tiszteletnek örvendj az emberek között, költözz az indiánok közé, talán ők még felnéznek az ilyen "különc" emberekre. :)

2009. júl. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én érthető modon tettem fel egy kérdést"


Felteszel egy kérdést és válaszolsz is rá?


Három

- lehetöség van;

- skizofrén vagy (aki magában beszél, kérdez és válaszol is rá)

- idióta vagy (az ókori görögök azt nevezték idiótának aki külön útakon járt, nem tartott a többséggel

-Van egy nagy amerikai intézmény, melynek a neve pontosan "az Igazság"Őrtorony Biblia és Traktátus Társulat, melynek követői Jehova Tanúiként ismertek. Most azonban a Tanúk halálos harcban állnak a másvéleményűek erőivel, és a csatamező az Internet.

Vagyis jehovatanú vagy és ahelyett, hogy a kérdező kérdésére válaszolnál - még mindig nem világos, hogy te vagy a kérdező és válaszoló is egyben - itt terjeszted antikrisztusi tévtanaidat. Ez esetben a 3. változat az ígaz.


Ja még annyit jó ha tudsz - honnan is tudhatnád, hiuszen ti nem a Szentírást tanulmányozzátok hanem aqz őrtorony propagandáját - hogy a Megváltó tanítása szerint; Aki embertársát bolondnak mondja, méltó a gyehenna tűzére"

Jól teszed ha beszerzel egy tűzálló koporsót.

2009. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!