Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A japánok hány százaléka...

A japánok hány százaléka buddhista vallású?

Figyelt kérdés
Hány %-a?
2009. júl. 28. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Nagyjából 84 százalékuk buddhista, két forrásból ellenőriztem :)
2009. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én forrás nélkül 80%ot mondtam volna,a maradék meg vagy keresztény vagy semmilyen:)
2009. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Japánban nem a buddhizmus a vezető vallás, hanem a sintoizmus, ez egy tradicionális japán vallás. A lakosság nagy része ebben hisz, a kisebbik része buddhista, pár százalék aki vagy egyéb vagy semmi.

Érdekes módon vannak japánok, akik egyszerre több vallást is gyakorolnak. A sinto például ezt egyáltalán nem tiltja, nagyon elfogadó vallás, leggyakrabban a buddhizmussal együtt követik.

2009. júl. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valójában összekeveri a hüje (sic!) keresztény nyugat a Sintoizmust a Buddhizmussal. A Sintoizmus egy a buddhizmus hódítása előttről datálódó vallás, ami gyakorlatilag összeolvadt a buddhizmussal, mindkét vallás elemeit felhasználva. Nem azonos a buddhizmussal. EZ lehet kb 80%. De van néhány keresztény ápolt is, gondolom lehetnek muszlimok, vagy éppen szcientológusok. De az országvallás a sintoizmus.
2010. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!