Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Dalai Láma miért tűnik...

A Dalai Láma miért tűnik hitelesebbnek, mint Németh Sándor?

Figyelt kérdés
Már csak a tekintetük is....
2012. aug. 26. 11:40
1 2
 11/20 Sághegyi Csaba ***** válasza:
61%
Kilences, négyes vagyok. Újjászületett keresztényként írtam, amit írtam. A Biblia szerint az újszövetségi adakozás valóban önkéntes. DE! Az az arcbamászó dolog, ami a Hit gyülekezeteiben az adakozás előtt megy, az nem kicsit manipulatív. Mint egy Amway propaganda. Aki volt már Amway előadáson, az tudja, milyen "addmárideapénzedet" dolog van a végén. Pontosan ugyanezt érezni az adakozások előtt a hgy-ben. Nagyon büdös nekem a motiváció mögötte.
2012. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

Szia 4-es !


Mintha sodródni kezdenél, a többség azonban adakozik, és tizedet ad.

Te ha nem akarsz ne adj !

Kényszerből (mert mások is adnak) meg morgolódva

(már megint felolvassák az igéket manipulatív)

felesleges adnod ha adsz örömmel add ez az adakozás kedves Isten előtt.

Egyébként ha újjászületett keresztény vagy ismered a Bibliát ezért nem írok ide igéket csak ezt emlékeztetőt.


Ha valaki szellemiket vet beléd.....


Ott vagy az Istentiszteleten egy Istentiszteletnek valamint a gyülekezetnek vannak költségei ezért is adok az Úr munkájára te is így gondolod ?



Shalom

2012. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
Ne,sértegessük a Dalai Lámát ezzel az összehasonlitással!Egyéb iránt a hiteles jelenléte miatt!
2012. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Sághegyi Csaba ***** válasza:
42%
Kedves 12. Igen, ismerem az igéket, amelyek erről szólnak, egyet is értek velük. Nem az igékkel van a problémám. Hanem azzal, hogy ezt kiemelten fontos témaként kezelik minden egyes alkalmon. Pedig ez csak a Biblia egyik témája a sok közül. A szeretetről nem hallottam még például tanítást, pedig ez az alapja a keresztény életvitelnek, ahogy azt Jézus mondta. Ennek egyik módja az adakozás természetesen. De ugyanúgy módja az is, hogy egymással törődünk, egymás terhét hordozzuk. Nem csak arról van szó, hogy Isten hú de megáld. Egyébként is van Istennek olyan elhívása is, ami esetleg teljesen gyümölcstelen az adott ember életében, például Jeremiás volt ilyen. Nagy a hangsúly az áldások megszerzésén, nagyon kevés Isten akaratának a betöltésén, és grammnyi sincs a szereteten. Ennek a rossz gyümölcsei virágzanak. Szülők terrorizálják gyerekeiket, nem fogadják el, hogy nekik először szeretetre volna szükségük. Ezt is szememmel láttam. Továbbá az volt az egyik csúcspont, amikor az egyik Bornemisszás diáklány, akiről megtudták, hogy valahol a privát környezetében füvezett, arról panaszkodott, hogy a suliban meztelenre vetkőztették, mert kitalálták róla, hogy drogot visz a suliba. Másik haver arról panaszkodott, hogy az irodában nyúzták, hogy ismerje be, hogy pedofil, ami persze kitalált rágalom volt. Amikor volt feleségem halálos beteg volt, rólam kitalálták, hogy kábítószerrel mérgezem. Amikor annyira elfáradtunk a terror miatt, hogy exem bekattant, ejtett magán néhány sebet, erre azt találták ki, hogy megpróbált öngyilkos lenni. Eleget láttam ahhoz, hogy nyilvánvaló legyen: a Hit gyülekezetében nem Jézus az úr, hanem a Mammon és a kontroll, no meg az önigazultság. Egyszer pedig egy szerdai alkalmon látomásom volt (nem kell, hogy elhiggyék), ami elég sokkoló volt. Különböző nevető démonok válogattak az emberek között, egyik nyakából a másikéba szállva, meglehetősen otthonosan, minden félelem nélkül. Ilyen neveik voltak, mint önigazultság, büszkeség, stb. Kirohantam imádkozni, hogy én Istennel találkozni jöttem ide, nem akarom ezeket látni. Szóval ez van sajnos, arra várok, hogy Isten tisztítsa meg az egyházat. Akkor a keresztények nagyobb része nem marad benne, ebben biztos vagyok. De akkor szeretet fog uralkodni.
2012. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

"Különböző nevető démonok

válogattak az emberek között, egyik nyakából a

másikéba szállva, meglehetősen otthonosan, minden

félelem nélkül. Ilyen neveik voltak, mint önigazultság,

büszkeség, stb."


Barátom!

Azt te sem tudod megakadályozni hogy a madarak repkedjenek a fejed fölött (az ördög sugdolózzon a füledbe), de azt igen hogy fészket rakjanak a hajadon (hogy birtokba vegye a démon a gondolkodásod). Szóval azért mert volt egy látomásod, megkérlek hogy ne ócsárold Isten munkáját, és ne kritizáld azok szolgálatát akik a teljesítményükkel letettek már valamit az asztalra, és lehet hogy nélkülük újjá sem születtél volna? Szerintem éppen az önigazult büszke emberek szoktak megosztásokat és szakadásokat előidézni Isten népe között. Te szerinted melyik szekeret tolod most itten? Istenért buzgólkodsz vagy a pénzedet sajnálod? És miközben a szeretetről prédikálsz a szolgatársaidat vered?

Had prédikáljak akkor én is egy picit a szeretetről:

Viszályokat szít a gyűlölet, de minden vétket elfedez a szeretet.

2012. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Nem nevezném viszályszításnak azt a kis panaszt, amit a kérdéssel kapcsolatban vetettem fel, és amely nagyon kemény tapasztalaton alapul. A látomáson szabad vitatkozni, a többi tény. Viszályszítás az, ha valahol a szeretetet rombolják. Épp erre hívtam fel a figyelmet. És én vagyok a viszályszító, mert szólok, hogy valami nagyon nincs rendben? Ez az ige ugrik be erről: Példabeszédek könyve:9:8 Ne fedd meg a csúfolót, hogy ne gyűlöljön téged; fedd meg a bölcset, és szeret téged.


Nem a Hit gyülekezetében tértem meg, volt feleségem miatt jártam oda. Ő, miután csodálatosan meggyógyult, elhagyott egy református papért. És ami igaz, az igaz, sürgős uralomátvétel kéne, kiűzni a pénzváltókat és árusokat, és felállítani a királyságot. Isten türelme nagyon nagy...

2012. aug. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 mustafa33 ***** válasza:
69%
katolikus vagyok, és a Dalai lámá nem hogy egy cirkuszos prédikátornál, de még a pápánál is hitelesebbnek tartom. Nem a mindenkori Dalai lámát a mindenkori pápa tisztségénél, hanem a jelenlegi személyüket.
2012. aug. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Jól mondod.
2012. aug. 27. 08:47
 19/20 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Majd ha Németh Sándor száműzetésben végzi a feladatát visszatérhetünk a kérdésre!

2012. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ki lehet ez a hitgyüli fundamentalista aki minden szektájára vonatkozó negatív kritikát lepontoz?


Egyébként Németh Sándornál én még Orbán Viktort is hitelesebbnek tartom.

2012. aug. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!