Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez egy vallásban vannak, vagy...

Ez egy vallásban vannak, vagy többől származnak?

Figyelt kérdés

Semmi sem bűn,csak az emberölés.

Aztán nem beszélhetnek a szexről,és azt mondják nem szabad megölni magukat,

mert akkor a pokolra jutnak,és akkor nem

találkoznak elhunyt szerettükkel.

Ez kereszténység? Én keresztény vagyok,

de csak az utóbbi stimmel,úgy ahogy... :(


2012. aug. 26. 03:47
 1/6 anonim ***** válasza:

:)

Egy kicsit kacifántosnak tartom a kérdést, de lehet, hogy még reggel van és azért nem nagyon értem.


Minden bűnnek számít amit a bibliai alapelvekkel ellentétes.

Nem csak az emberölés.



z öngyilkosság sem helyén való, mert igazából az ember nem rendelkezhetne úgy az életével ahogy akar.

Az élet ajándék, és ezt a teremtő számon kéri.


A szexről való beszélgetés pedig addig helyén való amíg

egészséges keretek közt zajlik, és házastársak között történik, nem csak gyermek nemzésére.

Ezen felül vannak szexuális felvilágítások amiket pedig a családban a szülőknek kötelessége egy bizonyos korban elkezdeni, hogy megbeszélje a gyermekével a korának megfelelően.


A tüzes pokol általi rémísztgetésekről való megtévesztő beszélgetés és annak híresztelgetés az ami nem keresztényi.


Mert ilyen nincs, de erről már több helyen többen ejtettünk szót.

Ezért ebbe nem kívánok részleteiben belemenni.

Ha nem erre gondoltál, akkor bocsánat :)

2012. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez,most keresztény szemlélet vagy mi?
2012. aug. 26. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ezek így együtt bármelyik keresztény vallási irányzat elvei lennének, de olyan sok van már, hogy nem lehetünk biztosak benne. :) A nagyobbakat ismerem, de azok közül egyik sem tanítja, hogy csak az emberölés bűn. (Sőt, igazából a kereszténység nem tanítja, hogy minden emberölés bűn, de ebbe most ne menjünk bele...)

Aztán a kereszténységben általában (persze a hálószobatitkok azok hálószobatitkok, de) nem tilos a szexről beszélni, mert gondolom, amiről tenálad szó van, az valami teljes, általános tiltás a szex bármilyen szóba hozására, na ilyen sincs a kereszténységben.


De azt sajnos nem tudom megmondani, hogy milyen vallás lehet ez...

2012. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


az első válaszadó vagyok.

Magamat a keresztények közé sorolom.

Nekem a felhozott dolgok amiket leírtál, a biblia alapján ez a véleményem.


Még egyszer leírom talán nem volt egyértelmű.

Nem csak az emberölés a bűn vagy is nem tetsző Isten szemében.

Az öngyilkosság sem.

A szexről pedig szerintem lehet beszélgetni, akkor amikor az felvetődik, és segítségére lehetünk egy tanács adás keretében is.

A szülök jól teszik ha megfelelő időben felvilágosítják gyermekeiket, a korának megfelelően.


Persze a szexualitásról beszélni csak azért, hogy mocskolódjunk az nem helyén való, mert ez két ember magán ügye.


Pokol tüze nincs, ilyet nem tanít a biblia.Ez az ami inkább keresztény tanítás ellenes.

2012. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A „nagy katolikus barátnőm,hangoztatja ezeket.
2012. aug. 26. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg mutasd meg a katolikus egyház tanítását a bűnről. Egészen más, mint ahogy azt a barátnőd hiszi.
2012. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!