Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szegénységi fogadalmat csak a...

Szegénységi fogadalmat csak a szerzetesek tesznek?

Figyelt kérdés
A papok, pápák nem?
2012. aug. 25. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nézd meg, milyen kocsikkal furikáznak a papok, a pápa is. Utóbbi elképesztő luxusban él, mert "megérdemli". Nehéz a gazdagságból a szegényeket bátorítani.
2012. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Előzővel teljesen egyetértek! Ez csak a néphülyítés. A rendesen dolgozó embernek sose lesz annyi pénze, mert mi nem érdemeljük.
2012. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hát, miért érdemenéltek meg?
2012. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
A szerzetesek hisznek a kereszténységben, a papok és a pápák nem.
2012. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:
ha irigyled, miért nem mész papnak?
2012. aug. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hehe, imádom az ilyen kérdéseket, de igazad van, jogos a kérdés.

A szerzetesek szerényen élnek, mert ők Jézust követik=ezért keresztények.

Pl. a katolikus papok és pápák azért mentek papnak, mert papnak az megy, aki nem akar dolgozni. Emellett, hogy nem kell dolgoznia semmit, csak osztani az észt és bohóckodni (de persze mellette meg miket nem csinálnak)+ jól élnek, ugyanis általában van pénzük és jó kocsijuk is. Legalábbis akiket én ismerek.

MÉGIS: HA NEM DOLGOZNAK, NINCS JÖVEDELMÜK, AKKOR MIBEN ÉLNEK CSILLOGÓ ÉLETET???

Hm?


Azért, kérlek szépen, mert ők NEM JÉZUS TANAIT KÖVETIK, hanem valami más istennek hódolnak, ahol a csillogás, a munkakerülés, a hatalomvágy, és a gazdagság uralkodik....


Nem akarom bántani a kedves Katolikus Egyház hívőket, de sajnos ez az igazság... aki nem hiszi, nézzen utána!

2012. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

+ gratis:


Mit csinálnak a papok??? Állítom, még a saját szennyes ruhájukat sem mossák ki. De még egy mosogató szivacsot sem fogtak életükben.... csak a borosüveget.

2012. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
Előzőcske, én nem szeretem őket mert megvan rá az okom, de te biztosan egy hónapot sem bírnál ki nemhogy novíciusként egy kolostorban, de egyszerű növendékként egy világi szemináriumban sem. Mert az nem kutyafüle, ahogy azt Móricka elképzeli. Tudom, mert láttam.
2012. aug. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!