Mely vallások, felekezetek tagadják, és melyek vallják a pokol létezését?
Tudom, hogy a reformátusok hiszik, a jehovisták tagadják. De mi a helyzet a többiekkel?
És tényleg csak erre kérek választ, a miértekről már sokat olvastam, de ritka az a válaszoló, akinél kiderülne, hogy melyik felekezethez tartozik.
Kesves kérdező!
Miért épp az örök gyötrelem a biblikus ákkáspont?
Mert azt is írja, hogy el fognak porladni a gonoszok, rajtuk fogunk taposni és örökre meghalnak :)
Nem minden jó ember megy az égbe, hanem csak egy korlátozott számú csoport. A Biblia általánosságban véve a földi örök életet helyezi kilátásba.
Cselekedetek 24: 15 - lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak.
A pokol valójában a sírgödröt jelenti
Szerintem, egyre kevesebben hiszik az örök szenvedés dogmáját.
Néhány hozzászóló kihangsúlyozta, hogy Jézus kijelentéseinek minden részét szó szerinti igazságnak kell tartani.
Felteszek néhány költői kérdést (meg is válaszolom).
Első kérdésem, szó szerinti értelmezéssel kapcsolatban:
Meg van-e még a szemed, vagy már kivájtad, és undorral elhajítottad? Ismered a folytatást:
Mt 18,8 "Ha a kezed vagy lábad botránkoztat meg téged, vágd le, és dobd el magadtól: jobb neked, ha csonkán vagy sántán mégy be az életre, mint ha két kézzel vagy két lábbal vettetel az örök tűzre."
Egyértelmű, hogy az örök tűzre leszel vetve, ha még van kezed és lábad - ha tényleg szó szerint kell értelmezni a Bibliát! Márpedig Jézus ezt a kijelentését halálosan komolyan kell vennünk, mert azért használta ezeket az elrettentő képeket! Miért van meg mégis olyan sok keresztyénnek/kereszténynek még mindig a szeme, a keze, a lába (sőt a fentiek értelmében: a füle, nemi szerve, gégéje is)?
De ha a mondat eleje képes beszéd, akkor a vége mégis szó szerinti valóság? Kinek van joga ezt önkényesen elválasztani egymástól? Bizony, a vége is KÉPES BESZÉD!
Képes beszéd: a láthatatlan világ megragadása, kifejezése a látható világ képeinek segítségével. - A Szentírás nyelve különösen gazdag képekben. (Magyar Katolikus Lexikon)
Képes beszéd: általában a beszélt és az írott nyelvre, különösen pedig a költői stílusra jellemző olyan kifejezésmód, amely szívesen és gyakran él képekkel, szóképekkel. (R. Molnár Emma - Vass László: Stilisztikai ábécé)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!