Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Magyar Saiva Baráti Kör egy...

A Magyar Saiva Baráti Kör egy szekta? Részletek a kifejtésben.

Figyelt kérdés

Érdekelnek a keleti tanítások, és olvasgatás közben találtam ezt a honlapot:


[link]


Majd egy idő múlva megtaláltam a Facebook-os csoportot is:


Virtuális Saiva Baráti Kör címen. Egy ideig tag is voltam.

Nekem nagyon szemet szúrt az, hogy az adminoknak és néhány tagnak "indiai neve" van, persze ők is magyarok (!), és ők a csoport meghatározó személyei.


Volt olyan, hogy egy témában írtam véleményt, nem személyeskedőt, nem bunkó stílusban, csak belefolytam a beszélgetésbe. Először a legtöbben like-olták, majd jött a "puhítás", "tanítás", hogy nem úgy van az, ahogy én gondolom.

Amikor látták, hogy nem az a bólogató jános vagyok, akkor keményebbre váltottak: kioktató stílusra, tudjam, hol a helyem, hiszen ők már avatottak, stb.


A csoportnak olyan szekta-feelingje van.


2012. aug. 16. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Jézus szemszögéből és tanításaiból nézve Igen.
2012. aug. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jézus szemszögéből nézve már a mai kereszténység bizonyos része is szektás...

A célom nem a "keresztény propaganda", hiszen magam is érdeklődöm az ún. "keleti tanok" iránt. De az, ami abban a konkrét csoportban folyik a hozzáállást illetően eléggé szektás-feelinget ad.


Nem véletlen az, hogy nem általában a saiva-kra mondom azt, hogy "szekta-szerű", hanem konkrétan erre a csoportosulásra.

2012. aug. 17. 06:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos csak azért írtam ezt, mert a szekta szó azt jelenti, hogy Jézus tanításától eltért felekezet.


S valóban ez a kereszténység túlnyomó részére is jellemző.:)

2012. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Nem teljesen jó a meghatározásod.


"Az egyház-szekta tipológiában úgy határozzák meg a szekta fogalmát, mint újonnan létrejött vallási csoportot, melyben az anya-gyülekezettel (többnyire egy adott felekezettel) szembeni tiltakozás elemei jelentős szerepet játszanak."


"A vallásszociológusok szerint a szekták jellemzően vagy megszűnnek vagy intézményesülnek vagy felekezetté fejlődnek. A legtöbb jól ismert felekezet (például baptista, metodista, heted-napi adventista) egy másik felekezetből kiszakadt szektából fejlődött ki."

2012. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha tudtok, nézzetek már be abba a csoportba (bármikor szabadon ki lehet lépni!), mert érdekelne más külsős meglátása is.
2012. aug. 17. 16:26
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
Most ezt minek kérdezted? Hogy jóhiszeműen, neked válaszolni akarva belépjünk a honlapra? Szándékod sikerült, megnéztem és láttam, hogy a kérdésedre a válasz ott van, sőt nem is rejtve, hanem aprólékosan, trjedelmesen, megmagyarázva. Szóval így akartad a figyelmünket felhívni arra amit máskép nem néznénk meg. Mert ha egyenesen leírod, hogy ez egy hindu vallási irányzatt honlapja, a többség nem nézi meg. És ezt tudtad. Furfangos vagy.
2012. aug. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

mustafa!


Már NEM vagyok tag.

Kérdésemre írt választ sem láthattál már ott... egyébként honnan tudod, hogy ki vagyok én, mi alapján azonosítottál be?


Nincs semmi átverés, toborzás részemről... ha toboroznék bárhova is, az lenne a legutolsó hely.


Igen, a saiva egy hindu vallási irányzat, DE az ún magyar közösség köszönő viszonyban sincs a saiva irányzattal, csak a név, ami megtévesztő.


saiva irányzat és magyar közösség

kereszténység és jehova tanúi


kb. ilyen párhuzamon keresztül lehet szemléltetni ezt.


NEM az a célom, hogy bárki belépjen és maradjon, sőt!

2012. aug. 18. 06:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!