Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen dologban kértétek...

Milyen dologban kértétek Isten segítségét? Kaptatok választ?

Figyelt kérdés
természetesen akik vallásosak és kérték azoktól kérdezem

2012. júl. 16. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nagy dolgot nem tudnék említeni, amiben a segítségét kértem, mert még fiatal vagyok, előttem az élet. Vagyis de! Kértem, hogy segítsen abban, hogy visszaköltözhessünk a régi házunkba. Visszaköltöztünk, és jó minden. :)

Apró dolgok: Kértem, hogy jó legyen egy dolgozatom, hogy jöjjön be az internet, hogy egy fontos barátnak megírhassam a válaszlevelemet, hogy vigyázzon rám, a családtagjaimra, az egészségünkre. Eddig mind bejött. :)

2012. júl. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is hadd szögezzem le, hogy nem tudom az okokat, csak az eredményt. Egy ideje, mióta elköltöztem otthonról, és elég jól megvagyok, eljutottam abba az állapotba, hogy magamnak nem kérek semmit. Tudni kell, hogy nagyon ritkán imádkozok csak. Egy este, mikor , hogy a szüleim végre jöjjenek egyenesbe, mert nagyon kevés pénzből élnek. Másnap felhívott édesanyám, hogy komoly vevő van a nyaralóra, amit vagy tíz éve árulnak, pár nappal később megtörtént az adásvétel, ki tudták fizetni a hiteleket, és amellett, hogy rendbe tettek mindent, amit kellett, még félre is tudták tenni a pénz felét.
2012. júl. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

én kisbabát szerettem volna :D

és kaptam egy gyönyörű kislányt :)

halleluja

2012. júl. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mulder614 ***** válasza:
65%

A Zsoltárok 65:2 ezt írja: „Ó, Ima Meghallgatója, teeléd járul minden test.

Ebből a bibliaversből kiderül h Isten az ima meghallgatója, és nincs megemlítve hogy csak EGY bizonyos imát hallgatna meg. Ha a kérésed összhangban van azzal amit Ő is helyesel akkor segíthet. De nem elég csak imádkozni. Neked is tenned kell valamit érte. Írd le hogy te mit szeretnél kérni tőle.

Persze sok pénzt, meg nagyobb házat hiába kérnél...:)

2012. júl. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindig, mindenben kérem a segítségét. Amíg tanultam, minden nap kértem a segítségét ahhoz, hogy jobban fogjon az agyam, meg tudjam tanulni a megtanulandókat. Minden nap a segítségét kérem ahhoz, hogy jó szülő lehessek, ne történjen baleset vagy más baj sem velem, sem a szeretteimmel, hogy hatékonyan segíthessek másoknak... stb.

Mindig kapok is választ, igaz, nem mindig azonnal, és általában nem feltűnő módon. Az Úr mindig a legmegfelelőbb időpontban és módon válaszol, ha a válasz késlekedik, annak oka van, és ez is a javunkat szolgálja. Ha őszintén imádkozunk, mindig lesz válasz, csak épp nyitottaknak kell lennünk, hogy észre is vegyük azt.

2012. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Biblia megmutatja, mi az egyik feltétele annak, hogy az imáink elfogadhatóak legyenek: „Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt” (Héberek 11:6). Isten kész elfogadni azoknak az imáit, akik közeledni kívánnak hozzá, de ezt hittel és jó cselekedetekkel, valamint őszintén és helyes szívállapotban kell tenniük. Figyeld meg, mit mondott Pál: „mindenben . . . tárjátok kéréseiteket az Isten elé” (Filippi 4:6). A személyes imák tehát az élet szinte bármely területét érinthetik. Az imáinkban azonban Isten érdekeinek kell az első helyet elfoglalniuk. Persze az is helyénvaló, ha a személyes ügyeinkért imádkozunk. Például a zsoltáríróhoz hasonlóan segítséget kérhetünk, hogy jobban megértsük a szellemi dolgokat. Ő így imádkozott: „Segíts megértésre jutnom, hogy megőrizzem törvényedet, és egész szívemmel megtartsam” (Zsoltárok 119:33, 34; Kolosszé 1:9, 10). Jézus „könyörgésekkel és kérésekkel, erős kiáltásokkal és könnyekkel járult Ahhoz, aki képes kimenteni őt a halálból” (Héberek 5:7). Ezáltal megmutatta, hogy helyes erőt kérni, amikor valaki veszélyekkel vagy próbákkal kerül szembe. Amikor Jézus elmondta a mintaimát a tanítványainak, személyes dolgokat is belefoglalt, például a bűnök megbocsátását vagy a mindennapi eledelt.

Ne habozz hát Isten elé tárni imában szívből jövő kéréseidet!

2012. júl. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nekem még akkor is teljesítette kívánságaimat, amikor még nem hittem létezésében. Imádkoztam akkor is, hogy biztosra menjek, de imáimban általában nem magamnak kértem. Én hullócsillagokon keresztül kívántam. Pl: Hogy szerelmes legyek, mert soha nem voltam az míg bele nem szerettem a féjembe. Előtte azt hittem szerelem nélkül megyek férjhez. Gyerekeket kértem, persze részleteztem ,hogy milyeneket. Eddig stimmel minden :). Szeretem a régi házakat és nagy udvarokat és ezt is megkaptam. Sokat kaptam Istentől, amit nem is tőle kértem, de valamiért megadta.

Ő adni szeretne, mert szeret minket csak nem mindig adja úgy ahogy mi gondoljuk. Van ami fájdalommal jár. Pl én úgy jöttem rá, hogy szeretnék gyereket és szeretni is fogom, hogy elveszítettem egyet. Lehet, ha ez nem történik meg nem is vártam volna olyan nagy szeretettel a gyerekeimet.

2012. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
"Persze sok pénzt, meg nagyobb házat hiába kérnél...:)" Miért? :) Ha nem az önzőséged miatt kéred, vagy azért, hogy "villoghass" vele, akkor megadja! Például ha azért kéred, hogy a (pl) 4 gyerekednek tudj külön szobát biztosítani, akkor megadja a nagyobb házat is, vagy hogy rendezni tudd a hitelt, vagy taníttathasd a gyerekeket, akkor ad sok pénzt is :) (Szerintem)
2012. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gtgunár válasza:
Én nem kértem tőle semmit. Kérnek tőle eleget mindenfélét, néha fölösleges dolgokat. Inkább megoldom magam, nem terhelem.
2012. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kilences válaszoló de aranyos vagy. :DD Tudod, Istennek nem vagy teher...
2012. júl. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!