Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten segítségét szeretném...

Ha Isten segítségét szeretném kérni egy kérdésben azt hogy kell?

Figyelt kérdés
Imádkozok hozzá és segít? Vagy ez nem így müködik?
2011. jan. 2. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnél Tőle kérni, ha nem titok?
2011. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kérni, inkább kérdezni, pl azt h mikor cselekszem jól.
2011. jan. 2. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A saját szavaiddal bármit elmondhatsz neki, Ő mindenütt jelen van, még a gondolataidat is ismeri. Az már kicsit nehezebb kérdés, hogy hogyan hallhatod meg a válaszát. Egy nagyon jó hasonlat erre a rádiókészülékek működése. A rádióhullámok szinte mindenütt jelen vannak, de nem sokat érzékelünk belőle. Kell egy készülék, ami ezt képes fogni, sőt be is kell rá hangolni, hogy az adott csatornát hallgassuk. Így van ez Istennél is. Mi vagyunk a vevőkészülék, de nem vagyunk "ráhangolva az adás fogadására". Isten Igéje azt tanítja, hogy a bűneink elválasztanak minket tőle, ezért érezzük magunkat Tőle távol. De Isten nem akarja ezt, Ő szeret minket. Azért küldte el Jézust, hogy helyreállítsa az vele való kapcsolatunkat. Ő halt meg a mi bűneinkért. A kereszthalálakor a templom kárpitja felülről kettéhasadt. A kárpit mögötti részt Szentek Szentjének nevezték, itt volt Isten jelenléte. Ide főpap évente egyetlen egyszer léphetett csak be. A kárpit kettéhasadással Isten kifejezte, hogy ezentúl közel lehet hozzá kerülni. Amikor valaki felismeri a bűneit és az elveszettségét, és ha kéri, hogy Jézus lépjen be az életébe, Isten megtisztítja őt minden bűneiből és Isten gyermekévé válik. Ezt nevezi Isten Igéje megtérésnek vagy újjászületésnek. Egy új emberré lesz az ember, Isten gyermekévé váli, és ezután ugyanolyan lehet a kapcsolata Istennel, mint egy (hangsúlyozom, hogy JÓ) atya-fiú kapcsolat. És Isten nagyon sokféleképpen tudja ezután vezetni az embert, s a kérdéseire megadni a válaszokat. De erről nehéz így beszélni, mert csak az értheti meg, aki megtapasztalta azt, hogy helyreállt Istennel a kapcsolata. Nem az számít, hogy milyen felekezethez tartozik az ember. Sajnos a vallásos emberek többsége egyáltalán nem ismeri Istent, és az egyházak is sokszor nagyon ferde képet közvetítenek Istenről. Nem is egyházhoz tér meg az ember, hanem személyesen Jézus Krisztushoz. Ő azt tanította, hogy Ő az út, az igazság és az élet és senki se mehet az Atyához, csakis rajta keresztül. A Biblia szerint nincs más közvetítő Isten és az ember között, mint Jézus Krisztus.


„Közel van az Úr minden őt hívóhoz; mindenkihez, a ki hűséggel hívja őt. Beteljesíti az őt félőknek kívánságát; kiáltásukat meghallgatja és megsegíti őket.” (Zsoltárok 145:18-19)

2011. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
mindenképpen ajánlott levélben, különben kitelik tőle, hogy letagadja
2011. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok megkeresztelve, de hiszek Istenben, iskolába jártam hittanra(reformátusra), de én is mindig úgy tartottam nem az a lényeg,h milyen, hanem h tényleg hiszek-e. Nagyon sok rossz dolog történt velem, én is tettem sok rosszat és vhogy változtatni szeretnék, h boldog lehessek, és mások is a közelemben.
2011. jan. 2. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég találtam ezeket a videókat, ajánlom neked:


http://www.youtube.com/user/toldigabor#p/u


A jobb oldali listában nagyon sok bizonyságtétel van olyan emberekről, akiknek Jézus megváltoztatta az életét. Közülük sokan nagyon mélyről jöttek ki.


Ha bármilyen segítségre van szükséged, nyugodtan írj akár privátban is!


Isten áldjon meg!

2011. jan. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a biblia elmondja, hogyan és miként imádkozhatsz Istenhez, még a nevét is feltárja mindenkinek: Jehova zsoltárok 83:18-19
2011. jan. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
dobj e-mailt
2011. jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!