Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitológia: Honnan származnak...

Mitológia: Honnan származnak a sellők, miért csábítják a hajósokat a halálba és mit esznek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

A kérdés kiírása helyett gyorsabb lett volna,ha beírod a goggle-ba hogy sellők.. Ezer féle linket kaptál volna,és utána olvashattál volna. Gondolom ez nehéz feladat, így segítek, adok pár linket. Ha többet akarsz tudni akkor csináld azt amit az elején írtam.



[link]

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

A sellők nem csábítják a halálba a hajósokat. Azok a szirének ill. vízi tündérek. De inkább a szirének és a görög mitológiában tűnnek fel, ill. a tündérek germán/viking legendákban.

[link]

Tehát a szirének nem ember/tengeri emlős lények, hanem ember/madár lények. Hasonlítanak a keresztény angyal ábrázolásokra, csak ők nők.

[link]


A mai világban előszeretettel keverik őket a sellőkkel. Ellenben azok nem gyilkos természetűek, viszont valóban a rokonaik, mert ugyanúgy Tritón "gyermekei".

2012. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Csaknem az Oidipusz a kötelező olvasmányod nyárra? :D


Ne keverd össze a sziréneket és a sellőket. Utóbbi csoportba tartozik pl. a kis hableány Andersentől. Ha nem is olvastad a mesét könyvben, rajzfilmen biztos láttad; tudod, Ariel. :P

2012. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nincs kötelező olvasmányom és át akartam írni a kérdést, de úgy tűnik ha megnyomom a weblapoknál a vissza lépést akkor automatikusan kiírja a kérdést.

am. meg googlen sem talál meg mindent az ember

2012. júl. 9. 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 02:31

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Mitológia: Honnan származnak a sellők, miért csábítják a hajósokat a halálba és mit esznek?

"A kérdés kiírása helyett gyorsabb lett volna,ha beírod a goggle-ba hogy sellők.. Ezer féle linket kaptál volna,és utána olvashattál volna. Gondolom.."

Az üzenet témája: szirének/sellők

Az üzenet szövege: nem kell olyan nagyra lenned a googlevel ugyanis sem a linkek sem a beírásod nem adott rendes választ a kérdésemre. ezért írtam ki. reméltem olyanok válaszolnak, akik tudnak is, nem csak begépelik a googlebe és azt jó van utána meg fikáznak, hogy bezzeg neked ez sem megy. okoska


Az igazság az,hogy a google-ban linkelt témákban szinte ugyanazok vannak leírva amire mások vették a fáradságot,és kiolvasták,kiírták neked.. Valószínű,hogy okosabb vagyok mint te,mert én a kérdés kiírása előtt vettem volna a fáradságot,hogy a google-n eresztül utána olvassak.


Azt,hogy te az általam belinkelt oldalakból nem kaptad meg a megfelelő választ,nos, erről nem tehetek. Nem mindenkinek fog úgy az agya ezt elismerem. De ha tovább kutakodtál volna,akkor még ezer másik linket is kaphattál volna, amiben talán megkaptad volna a választ..

további szép napot neked..

2012. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!