Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kerulhatek megint jo...

Ossy kérdése:

Hogy kerulhatek megint jo kapcsolaba Istennel?

Figyelt kérdés
a tavaly nyaron meg nagyon joban voltam Istennel de azota mar nem olyan jo mit csinaljak hogy ujbol jo kapcsolatba kerulhessek Istennel?
2012. jún. 22. 14:35
 1/6 yuda ***** válasza:

Milyen vallású vagy és mit jelent hogy jóban voltatok?

Egyébként ha bűnökbe elestél, addig nem lehet jó kapcsolatod vele, amíg meg nem térsz azokból..meg nem bánod őszintén, és meg nem vallod.

Másik, ha lusta voltál a hit életre, akkor kezdj el újra imádkozni, bibliát olvasni, közösségbe járni.

Ez a kettő, amit írtam, természetesen egymással összefüggő.

Utoljára írom, mivel nem tudom előre a válaszod, így igazságos: nem minden közösség él bibliához, Istenhez hű életet. Amit én leírtam, abban az esetben igaz, ha te olyan közösséghez tartozol, akik buzgón, és igei módon keresik az Urat.

2012. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hány éves vagy, és hogy milyen valláshoz tartozol, de ha elég érettnek érzed magad rá, akkor ajánlom neked Anthony de Mello: A szeretet útja c. könyvet.

Nem az istenkapcsolatodra összpontosul, hanem abban segít, hogy saját magaddal találd meg az összhangot. Ha a világképed és a saját magadról alkotott képed rendbe lesz, akkor az Isten-képed is helyreáll.

Érdemes belevágni, és nem csak katolikusoknak szól. Istenről tulajdonképpen egy szó sincs benne. Tehát nem vallásos jellegű mű.

2012. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Imádkozz minden éjjel, s kérd meg hogy segítsen neked újra közeledbe tudni öt! Milyen vallású vagy? Azért ez fontos lenne!
2012. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mulder614 ***** válasza:
Ima, bibliaolvasás, elmélkedés, és az olvasottak alkalmazása.
2012. jún. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Imádkozz rendszeresen a saját szavaiddal. Ne betanult szövegeket mondj, hanem öntsd ki a szívedet az Úrnak, oszd meg vele a gondolataidat, kérd a segítségét mindabban, amiben segítségre van szükséged, és adj hálát neki. Beszélgess az Úrral rendszeresen.
2012. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Baptista vagyok
2012. jún. 27. 11:40

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!