Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, miért jó a...

Mit gondoltok, miért jó a vallási szimbólumok lejáratása egyeseknek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl. egy csomó oda nem illő helyen (pl. a pesti Hajógyári diszkókomplexumban) nagy Buddha szobor van (számomra teljesen összeférhetetlen Buddha tanítása a drogos fiatalok értékrendjével); de jóval gyakoribb, hogy ma már minden 2. fiatal nyakában ott lóg a kereszt, és eközben minősíthetetlenül viselkedik (suttyó, köpködő, drogos, szexuális szabadosságát általában nagy nyilvánosság előtt kitárgyaló fiatalok esete). Számomra ez is ég és föld esete. Mit gondoltok, mire jó ez?

2012. jún. 14. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint nem a vallási szimbólumokat járatják le, hanem önmagukat. Egyébként el tudom képzelni, hogy az ilyen szimbólumok viselőinek fogalmuk sincs arról, hogy amit hordanak, az mit jelent. Mire jó? Semmi másra, csak az ítélethez, amelyet gyűjtenek a fejükre. Az pedig nagyon nem jó, pár év földi lét után a végtelen kárhozat - nem éri meg.
2012. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A jobbik logójában kereszt van, aztán mit képviselnek?
2012. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez csak a nagy Babilon szele...

parasztvakítás

2012. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ezen fölösleges felháborodni.A kereszt egy tárgy,a Buddha szobor egy tárgy.Az értéket magadban hordod,lényegtelen,hogy kinek van kereszt a nyakában,vagy hol,és kik között van egy Buddha szobor.A belső erőt soha nem lehet lejáratni,és ez a lényeg.Buddha benne van abban,aki befogadja,Krisztus benne van abban,aki befogadja.Sőt szerintem aki keresztet hord a nyakában,vagy szobrot,könyvet,bármit magasztal,komoly jelentőséget tulajdonít neki,az csak babonás,bálványimádó,legalábbis közel áll hozzá.
2012. jún. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

#4 válaszolónak igaza van.

A belső számít.

2012. jún. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ézsaiás 44:14-20


Ennyit a tárgyakról.

2012. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 homo ludensz ***** válasza:
100%
Szerintem ha divatba jönne hogy háromszöget hordanának sokan akkor az aki most keresztet hord arra váltana. Az ilyen embernek (kortól függetlenül) nincs saját egyénisége s talán nem is tudja mi az. Azok akik meg tudják itt az idősebbekre gondolok 90 után lecserélték az addig büszkén hordott szimbólumot keresztre mert az érdekeik azt kívánták.Nem a szimbólum teszi az embert fajsúlyossá mert az csak egy jelzés a külvilágnak.
2012. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért jó bárkinek az, hogy akármit is lejárat? Bármit lejáratni illetlen, tiszteletlen, primitív magaviselet. Civilizált ember nem járat le senkit és semmit, még olyan dolgokat sem, amelyekkel esetleg nem ért egyet vagy amelyeket ellenez.


A sok fiatal nyakában meg azért lóg kereszt stb., mert ez a divat. Bele sem gondolnak abba, hogy amit a nyakukban viselnek, annak más jelentése is van azon kívül, hogy a sztárok is ezt viselik, tehát "trendi". Aki vallási szimbólumokat visel azért, hogy divatozzon, azt én nem ítélem el, de az ilyeneknek el kéne gondolkodniuk jobban azon, hogy mit miért tesznek, és nem kéne vakon követniük a divatot, vagy a sztárokat, vagy az akármit.

2012. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!