Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helytelen kimondani Isten nevét?

Helytelen kimondani Isten nevét?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 08:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem helytelen kimondani, de az a helyzet, hogy Istennek nincs neve. De valamilyen szót alkotunk rá, hogy utalni tudjunk arra, hogy róla beszélünk. A Teremtő, Atya, stb. szavak is nyilvánvalóan rá vonatkoznak, de olyan neve, hogy pl. Bendegúz persze, hogy ninccs, mert ki is nevezte volna el őt? Saját magának meg mindek adott volna nevet? Hiszen nem kell őt ilyen módon senki mástól megkülönböztetni.
2012. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Isten neme Jehova és logikus, hogy azért adott magának nevet, hogy mint személyt tudják őt megszólítani a teremtményei.Tehát ő nem egy "személytelen", névtelen szellemi lény a számunkra, ennél fogva nagyon is helyes, ha kimondjuk a nevét.
2012. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*neve
2012. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Neked sem tetszene, ha úgy szólítanának meg, hogy "ember, figyelj ide..."
2012. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék az egyedüli ember a világmindenségben, akkor semmi értelme nem lenne a nevemnek. Akkor elég az, hogy ember. És ez megkülönböztetne minden más lénytől.
2012. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De Isten nincs egyedül a világmindenségben.Persze ő volt mindennek a kezdete, azt viszont nem tudhatjuk, mikor "vette fel a nevét".Gondolom akkor, amikor már nem volt egyedül, mivel már voltak teremtményei, akiknek szintén adott nevet, a szellemi teremtményeinek (angyaloknak) is.
2012. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor újra... ha én lennék az egyedüli ember, de léteznének még más lények milliószámra, kutyák, lovak, spenótok, karalábék, akkor nem kellene nekem név, mert én volnék csak az ember. Ezért mondtam, amit...
2012. jún. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1Móz 32,30 - Jákób ezt kérte: Mondd meg nekem a nevedet! De ő ezt mondta: Miért kérdezed a nevem? És megáldotta őt.


Nem helytelen, de nincs értelme. Az isteneknek neveket adtak. Az ősatyák is ebből indultak ki, amikor megkérdezték: mi a neved? Ami azt jelentené: te melyik isten vagy?

Erre válasz Isten részéről: Miért kérdezed a nevem? Vagy máshol a JHVH, azaz, a Vagyok. Ami azt jelenti: én tényleg vagyok, szemben az elnevezett bálványokkal, nincs értelme a névnek.

2012. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hiába kimondani igen. Magyarul ha a lábadra ejtesz valamit, inkább mondd azt, hogy a kutyafáját, vagy valami ilyesmit. Isten nevét csak akkor ejtsük ki, ha róla beszélünk, imádkozunk, stb.
2012. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kimondani tisztelettel, szeretettel nem bűn.
2012. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!