Ma kezdődik a reménység fesztivál, en hiszem, hogy Isten Szent lelke munkálkodni fog es imatkozom ezert hiszen Magyarországnak szüksége van ébredésre. Szerintetek is szükség van ilyen alkalmakra?
ApCsel 2,41
Akik pedig hittek a beszédének, megkeresztelkedtek, és azon a napon mintegy háromezer lélek csatlakozott hozzájuk.
Itt azért nem egy kis csoport volt.
Szia, 10-eske :)
Én nem fogom jelenteni a válaszodat, mert szerintem egyáltalán nem provokatív. Az pedig csak egy közkeletű tévedés, mondanám: nyelvi babona, hogy "És-sel, de-vel, hát-tal nem kezdünk mondatot"; úgyhogy ne aggódj. :)
Sajnos a hivatkozott listát nem mentettem le, amikor olvastam; annyi dereng, hogy a ~ 40 vizsgált ország közül Mo. az utolsó tízben volt vallásosság szempontjából; és hogy ennek egyik (vagy talán fő) okaként a szocializmust jelölték meg. (A volt keleti blokk országaiban hasonlóak még az arányok..)
Megpróbáltam rákeresni Google-lal, de semmi :( ; viszont találtam néhány érdekes oldalt helyette:
Ezt az oldalt pedig nemrég fedeztem fel, szoktam is másolgatni a linket különböző kérdéseknél; böngéssz kedvedre:
A zene és tánc témában: Fogalmam sincs, hogy tényleg tiltották-e ezeket a reformáció idején vagy utána; mindenesetre ez azért meglepő nekem, mivel a reformátorok pontosan a bibliai alapokhoz akartak visszatérni a katolikus elcsúszások miatt... A Biblia meg elég rendesen "tele van" zenével és tánccal (éneklés és hangszerek – Dávid király idejében kórusok és zenekarok is szolgáltak a Templomban; dalok --> pl. a Zsoltárok könyve, jééé :D ).
A "kritikádra" pedig azt tudom mondani, hogy igen, "megboldogult ateista" koromban :D rendszeresen jártam diszkóba és egyéb bulikba, néha még focimeccsre is; de saját magamon nem igazán tapasztaltam a tömegpszichózist. (Később tanultam pszichológiát, úgyhogy nagyjából tudom, miről van szó. :D És nem is vitatom, hogy a befolyásolható többség könnyen átveszi mások érzelmeit, viselkedését, ill. hajlamosabb olyan dolgok megtételére, amik eszébe sem jutnának egyedül stb.)
A keresztény közösségekben is megfigyelhető bizonyos mértékig egy hasonló befolyásolási jelenség szerintem, de én ezt nem tartom okvetlenül negatívnak. Inkább olyan felszabadító hatású (gátlások, szomorúság, félelmek stb. alól).
Üdv. :)
U. i.: Nem veled beszélgetünk iskola, zene és egyéb témákban valahol? Ha igen, akkor türelem, szerintem a hétvégén odaérek... Pláne, ha vissza tudom keresni azt a kérdést. :P
@ Granulátum:
Tessék, nézelődj: [link]
Üdv. :)
Berta Wooster
"A keresztény közösségekben is megfigyelhető bizonyos mértékig egy hasonló befolyásolási jelenség szerintem, de én ezt nem tartom okvetlenül negatívnak. Inkább olyan felszabadító hatású (gátlások, szomorúság, félelmek stb. alól)."
És (most már nyugodtan kezdem ezzel a mondatot) nem gondolod úgy, hogy ez hamis térítés akkor? Hiszen nem érvekkel, tanítással érik el a hatást, hanem egy emberi ösztön kihasználásával.
Egyébként igen, rémlik a beszélgetés az említett témában. Nem sürgős a válasz, úgyis szétoffoltuk a kérdést. :)
Ha szeretnéd folytatni, akkor tőlem nyugodtan mehet privátba is, amennyiben nem akarod ott "szennyezni" a területet a beszélgetésünkkel.
# 15:
Az úgy van, hogy:
1. Nem csak egyetlen statisztikát kellene figyelembe venni, hanem többet. Gondolom, Zuckerman kutatásából indultál ki, de annak is csak abból a részéből, amelyik neked fekszik. Tessék, mutatok egy részletet:
"Phil Zuckerman has done some extensive research into atheist demographics around the world. While polls differ on the questions asked and although the results are admittedly difficult to square with each other, the top twenty-one atheist countries are Sweden (from 46% to 85%), Vietnam (81%), Denmark (from 43% to 80%), Norway (from 31% to 72%), Japan (from 64% to 65%), Czech Republic (from 54% to 61%), Finland (from 28% to 60%), France (from 43% to 54%), South Korea (from 30% to 52%), Estonia (49%), Germany (from 41% to 49%), Russia (from 24% to 48%), Hungary (from 32% to 46%), Netherlands (from 39% to 44%), Britain (from 31% to 44%), Belgium (42%-43%), Bulgaria (from 34% to 40%), Slovenia (from 35% to 38%), Israel (from 15% to 37%), Canada (from 19% to 30%) Latvia (from 20% to 29%), and so on down the line."
Na, akkor hol van itt összefüggés a jólét és a vallás között? Vietnámban csak 4 %-kal alacsonyabb az ateisták aránya, mint Svédországban.
Továbbá érdekes, hogy más statisztikákban nem ugyanezek a %-ok szerepelnek... Esetleg nézz bele a már bemásolt CIA-linkbe.
2. Nem csak ateista honlapokat és könyveket kellene böngészni, hanem esetleg a kritikákat is. Merthogy azokból is van ám bőven, pl. nagy kedvenceteket, Dawkinst nem csak hívők, hanem ateisták is kritizálják, csak nézz körbe a neten. Vagy ajánlom figyelmedbe pl. Alister McGraht: Az ateizmus alkonya c. írását.
@ 16:
Sejtettem én, hogy te vagy az. :)
Nem gondolom hamis térítésnek. Amúgy meg aki kizárólag érzelmi alapon hoz döntést, az általában érzelmi alapon meg is gondolja magát elég hamar; persze van olyan, hogy később saját meggyőződésre is szert tesz, így "megmarad"; vagy ha "kiment a világba", később tényleg megtér. [Bocsi a "szakzsargonért", de egyszerűen nem jut eszembe szinonim kifejezés.]
De a lényeg úgyis az, hogy egy lehetőség a megtérésre, ahol Isten szólítja meg az egyes embereket; tudod, ez olyan, hogy ha ember akar megtéríteni valakit, ezért nyomul, vitázik, esetleg "fenyegetőzik" is, az már régen rossz...
A folytatásról... háááát... nem tudom, mert igazából annyira nem érdekel a téma, de kíváncsi lennék, hova lyukadnánk ki; meg a tapasztalataid is érdekelnének; viszont nem nagyon akarok tovább offolni ott, a GYK privát üzis rendszerét meg utálom. :P
Úgyhogy akkor dönts te. ;)
Üdv. :)
Kérdező, arra az esetre, ha még nem jutottak el hozzád a hivatalos adatok: A három nap alatt 36.175 fő vett részt a fesztiválon.
2.727 személy fogadta el az evangéliumot; a felhívásra reagálók 60 %-ának életében ez volt az első lépés, amit Isten felé megtettek, hogy rendezzék az életüket, megbocsájtást nyerjenek.
Üdv. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!