Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mostanában kezdek Jézusra...

Mostanában kezdek Jézusra találni. Vajon helyesen cselekszem?

Figyelt kérdés

Olvasom a Bibliát, annak idején a suliban utáltam a hittanórákat, mert cseppet sem volt szimpatikus ahogy tálalták az egész kereszténységét /még a csókot is bűnnek tartotta a tanárom/. Megváltozott azóta a hit oktatása, úgy hogy a gyerekeket tényleg érdekelje is az Írás?

Magam olvasom a Bibliát, járok templomba, de ott is unalmas az egész mise, majdnem elalszok. Nem akarom elhagyni az Istent, de ez borzasztó, vagy csak nem vagyok elég erős?? Félek, hogy egyedül rosszul értelmezem amiket olvasok, és az is elég ciki, hogy unatkozom a szentmisén.


2012. máj. 24. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Én hiszek Istenben, és járok katolikus templomba, de csak azért, mert apukám csalódott lenne, ha nem járnék. Egyébként viszont én is nagyon unom a szentmiséket. Nem is csoda, hétről hétre szinte szóról szóra ugyanazt kell végighallgatnunk. Mindig is csodáltam a papok türelmét, hogy egy életen át képesek mindennap többször is eldarálni ugyanazt a betanult szöveget. Istennel nem így kell szerintem ápolni a kapcsolatunkat. A barátainkkal se úgy beszélgetünk, hogy bemagolunk egy verset vagy szöveget és azt elmondjuk nekik. Illetve lehet, hogy valakinek beválik ez a fajta közeledés Istenhez, de nem vagyunk egyformák, semmi gond nincs azzal, ha te személyesebb, közvetlenebb kapcsolatot keresel Istennel és a miséket kihagyod. Nem a templomba járás a lényeg, azt csak azért szorgalmazza az egyház, hogy jobban megteljen a persely.
2012. máj. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Rosszul értelmezni meg nem lehet, mivel elég világosan le vannak írva a Bibliában a legfontosabb dolgok, és nem is csak a Bibliában találod meg őket, hanem szinte minden vallás alapvető tanításai között. Ez pedig a szeretet és a bűnöktől való tartózkodás. A példabeszédeket és egyéb részeket még a különböző keresztény felekezetek is más-más módon értelmezik, honnan tudhatnád, melyik a helyes ezek közül? Ami lényeges, az feketén-fehéren, teljesen egyértelműen ott van, nem lehet félreérteni.
2012. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Vasárnap 11-kor az Atv-n nézd a Vidám Vasárnapot!
2012. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
68%

Istent semmiképp ne hagyd el!Ha uncsi a mise akkor az a gond hogy neked nem az a nagymamás mise való.vannak ifjúsági misék,fiatalos papok ,akiknél nem alszol el misén,és szokatlanul érted őket!

Gondolkodj a válaszon!

Keress másik templomot ha megteheted,de ha nem akkor sincs gond,csak olvasd a Bibliát, és biztos lehetsz benne hogy Istent követed.Így az egész életed megváltozhat.mert

"akik Istent szeretik, minden javukra van"/Római Levél 8.28/

2012. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Szia,

én is csak azt tudom neked javasolni, hogy próbálj meg keresni más gyülekezetet. Például menj el esetleg egy református/evangélikus Istentiszteletre, ott az alkalmakon sokkal kevesebb a formális ismétlődő rész, a prédikáción, Isten igéjének értelmezésén van a hangsúly. De felekezettől függetlenül a lelkésztől nagyban függ az előadás minősége. A Biblia értelmezéséhez bizony sokszor jó, ha valakivel lehet róla beszélni, erre szoktak lenni Bibliaórák, vagy Ifi foglalkozások, ha tetszik a közösség, azokat is érdemes esetleg meglátogatni. Egyébként jó látod, hogy a hit, mint minden más, foglalkozást igényel. Amivel töltöd a hétköznapjaidat, az irányba fogsz életed során fejlődni. Ha fontosnak tartod Isten útját és Jézus közösségét, akkor időt és energiát kell szakítani rá. Ne aggódj, senki sem elég erős, mindenkinek vannak gyenge pillanatai is, hisz emberek vagyunk. Az elhatározás viszont annál fontosabb, és abban vélhetően jó úton jársz, és ha őszintén keresed az Úr társaságát, előbb utóbb sok mindenre választ kapsz.

2012. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kezd újra, csak másképp. Add át életedet az Úrnak, fogadd a szívedbe és bízd rá magad.Ezt nevezik megtérésnek aminek nyilvánvaló jeleit fogod tapasztalni. A legelső ilyen jel, hogy megváltozik a gondolkodásod,életed középpontjává Isten fog válni aki vezetni fog, megmutatja neked a helyes utat.

Ha szükséged van segítségre írj privit.

2012. máj. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért fontold meg:


"Az ember, a ki eltévelyedik az értelemnek útáról, az élet nélkül valók gyülekezetiben nyugszik." Példabeszédek 21:16

2012. máj. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a sok választ. Sajnos másik gyülekezetben nem tudok járni, illetve a falumban csak egy katolikus templom van. Igen igaz, a lelki pásztoron nagyon sok múlik. A mi atyánk már 77 éves és sajnos már nem úgy tart misét, mint fiatalkorában. A fiatalabb papokat sosem engedi misézni semmilyen fontos nagymisén /mint például a vasárnapi 9es Pünkösdi szentmise/. De próbálom ezentúl megragadni a lehetőséget felvenni más gyülekezetekkel is a kapcsolatot, akikkel remélem nem unatkozunk majd Isten igéjének értelmezése közben. Mindenkinek áldott Pünkösdi ünnepeket kívánok!
2012. máj. 25. 07:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmiképp se hagyd el az Urat! A katolikus misék tényleg nem az igaziak, annak idején én is voltam ilyenem (szintén azért, mert nem volt más), és én is azt éreztem, hogy ez valahogy nem az igazi. Kezdd el keresni az igaz egyházat! Imádkozz kitartóan, hogy megtalálhasd azt, és előbb-utóbb meg is fogod találni. A Biblia megértésében pedig segíthet, ha minden olvasás előtt imádkozol, hogy megérthesd.

Ha megírod, hogy melyik településen vagy melyik nagyobb település közelében laksz, talán a segítségedre lehetek.

2012. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy a katolikus misék nem az igaziak. Mihez képest? Ki számára?

Én katolikusként részt vettem már református misén is ahol a közösség szuper volt, a papnak igazán élő hite volt, de nekem az Istentisztelet liturgiája nem adta meg azt amit 1-1 katolikus misén és azt követően érzek, azt, hogy betöltekeztem Isten szeretetével, békéjével. Egyszerűen hiányérzettel távoztam az Istentisztelet után a templomból.

Azt teljes mértékben elfogadom, hogy egy református, baptista, Jehova Tanúi, evangélikus és még sorolhatnám , hogy milyen felekezetű ember ugyanígy érez a katolikus misékkel kapcsolatban, ám ez nem azt jelenti, hogy a katolikus mise nem az igazi, csak azt, hogy az adott vallású ember számára nem az.

2012. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!