Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetek, ha Isten az...

Mit tehetek, ha Isten az "igazság prófétájának" választott, de túlságosan gyengének érzem magam a feladathoz?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre, nem arról van szó, hogy "kiválasztottnak" tartanám magam (mint itt jónéhányan...). Egyszerűen csak nagyon erős az igazságérzetem, s úgy érzem, nincs olyan szituáció, amikor ne lenne kötelességem kiállni mellette. Nem vagyok sem bosszantó, sem kotnyeles, sem pedig tudálékos, csak keresztényként nehezen viselem az igazságtalanságot és azt, ha bántják az ártatlanokat.

Gondolhatjátok, mi ennek az eredménye... Vajon hogy reagál rá a másik fél? Vajon hogy reagálnak rá a gonoszok? Folytonos a vita és a feszültség, de én ezt nagyon nehezen viselem, mert alapvetően békés, nyugodt természetű lány vagyok.

Mit gondoltok, mit tehetnék? Inkább hallgassak én is, mint a nagy többség? Ne álljak ki többé az igazság mellett?


17/L


(Csak a hívők véleménye érdekel!)


2012. máj. 19. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De ki kell tartani az igazság mellett. Csak nem biztos, hogy szívesen fogadják. Ezen nem kell bosszankodni, mivel mindenkinek más az igazsága.
2012. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A "méret" a lényeg. Ha nagy igazságtalanságot tapsztalsz, például valakit ártatlanul vádolnak valamilyen bűncselekménnyel, ne hallgass. Viszont minden kis igazságtalanságért nem érdemes szólni, mert szomorú életed lesz. Esetleg említhetnél néhány példát, milyen esetekben érzed úgy, hogy meg kell szólalnod.
2012. máj. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vallásos, mégis ha valakit bántottak, kiálltam mellette. Ezek az emberek később hálátlanok voltak, és nem viszonozták a kedvességem, azok pedig, akik támadták őket, csak még inkább unszimpatikusnak gondoltak. Ezért nem tartjuk a kapcsolatot az osztálytársaimmal, és ezért sem alakultak ki barátságok az iskolában. Szóval ha csak nem nagyobb mértékű dologról van szó, nem érdemes minden vitába belefolynod. Ha én is okosabb lettem volna, néma maradok, de a fene nagy igazságérzetem miatt túl meggondolatlan voltam. Legyen ez jó példa a számodra. A közösségi életed kikezdi, ha ezt csinálod.
2012. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De mi a fontosabb? Hogy elfogadjon a közösség vagy hogy Istennek tetsző életet éljek?
2012. máj. 19. 10:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól még nem leszel kevesebb Isten szemében, hogy kicsit meghúzod magad.
2012. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a fontosabb, hogy Isten elfogadjon téged.

Ha te megakarsz felelni az olyan csoportnak, akikkel nem értessz egyet, akik mások fájdalmában lelik örömüket, akkor magadnak fogsz ártani csak. És az olyan emberek nem barátok, akik nem fogadnak el téged, csak mert nem vagy "gonosz".


Amúgy azt hittem, hogy 20 éves vagy:)

2012. máj. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkább azt ajánlom neked, hogy finoman add elő a véleményed, ha szeretnéd. Magadba pedig soha ne zárkozz.
2012. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Erre Istentől kell kérned a segitséget imátkoz azért hogy Isten megmutassa a helyes utat és ha nem is egyik napról a másikra de hidd el hogy mindig időben megfogja mutatni neked az akaratát.
2012. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna!"

Csakhogy, ez sajnos nem igaz! Hallgattam, és bolondnak néztek, és én is magamat gyávának. Ma, ha lehet nem hallgatok, ezért bolondnak néznek. Amíg meg nem látják, hogy igazam volt! És én sem nézem magamat gyávának!

2012. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. máj. 20. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!