Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teljesen egyszínű az életem....

Teljesen egyszínű az életem. Nincs benne sem jó sem rossz. Mindennap ugyanúgy telik már hosszú ideje. És én sem szoktam érzelmileg kilengeni. Ez baj?

Figyelt kérdés

Ugyanis nemrég ezt olvastam a bibliában:


"Ismerem tetteidet, hogy se hideg, se meleg nem vagy. Bárcsak hideg volnál, vagy meleg!

De mivel langyos vagy, se hideg, se meleg, kivetlek a számból."

(Jel 3.15-16)


Ezek szerint Isten sem szereti ezt a sorsot amely nekem jutott? Mert én szeretnék már végre élni: szívből nevetni vagy sírni, mélyen szeretni, vagy gyűlölni, stb, stb. A természet is a végletekre van berendezkedve, tehát alátámasztja Isten gondolatait. Én miért lógok ki a sorból? Bármit teszek, mindíg marad a langyos közép. A hármas kötél példázatáról már nem is szólva, már ami a párkapcsolatot illeti, ugyanis az sincs, és szinte nem is volt. Száműzött lennék isten szemében, és valamiért vezekelnem kell ebben az életemben, amiért megtartott "langyosnak"?


2012. máj. 16. 00:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Boci, ez most OFF lesz: A koldusok nagy részéről(!) az a véleményem, hogy ez számukra egy önként választott létforma: megvan kezük-lábuk, nem bénák, ergo tudnak mozogni. Vannak városok, pl. Budapest ahol rengeteg munka lenne az utcákon: szemét takarítás, graffitik eltávolítása, parkgondozás, stb. Ezért ezt inkább hagyjuk. Söt ha már itt tartunk, pont ebből kiindulva hiszem azt, hogy ezek az emberek napi óra munka után sírva könyörögnék vissza magukat a kis műanyag poharuk mellé. Továbbá hiszem azt is, hogy ha valaki igazán akar, akkor fel tud törni abba a létminimumba, ahol ezek a "kiváltságok" (koszt, kvártély) megvannak. Tehát nekem a koldusok 90 százaléka nemhogy példaértékű, hanem inkább negatív példa. Illetve példa, abban az esetben ha tudom hogy senki sem áldozat. Van egy mondás, (vagy nem tudom hol hallottam); - te döntesz, de nem te diktálsz. (És) ez nálam elemi törvényű igazság. Kedves "kilencedik", köszönöm a tippet, el fogom olvasni. És szintén Neked, az is írja a Szentírás, hogy amennyiben ezt a feladatot adja Isten az embernek (mármint az egyedüllétet) akkor az erőt is megadja hozzá, azaz a kegyelmet erre a sorsra. Hiszem hogy Isten nem "ünneprontó"; - ha az lenne akkor megérteném az előző mondat értelmét, hiszen hiába akarnék egy madarat mondjuk gyógyítás után visszaadni a szabadságnak, amire Isten teremtette, ha közben levágnám a szárnyait. A közösségen még gondolkozok; - jó lenne, de voltam már millió egyben, sőt volt rá példa hogy papnak akartak adni, de ebből a langyos gödörből sehol sem volt elég erő hogy kihúzzanak, vagy hogy erőt kapjak önmagam szabadítására (bár nem vagyok Münchausen báró, hogy a saját hajamnál fogva emeljem ki magam a mocsárból).
2012. máj. 17. 00:10
 12/13 A kérdező kommentje:
Boci helyett Bocsi - szép ez a Magyar nyelv.
2012. máj. 17. 00:11
 13/13 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam hogy a hajléktalanoknak nincsenek komoly jellemhibáik csak azt mondtam hogy meg lehet őket sajnálni (mivel nagyrészük rendkívül szerencsétlen ember) és lehet is nekik segíteni viszonylag kis erőbefektetéssel. De lehet más módon is jót tenni, például ha a Dévai Gyerekek alapítványnak adsz 1000 Ft-ot abból 10 gyerek fog jóllakni. Ez nem kis dolog. Vagy lehet kórházakat vagy börtönöket látogatni. Ha az ember elkezdi a jót tenni akkor belejön és egyre jobban fog menni.
2012. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!