Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ember is csak egy állat?

Az Ember is csak egy állat?

Figyelt kérdés

Sok (főleg ateista) válasz végkicsengésének tűnt, hogy az ember nem több, mint 1 a többmillió állatból. Valóban így lenne? És az öregkor? És a gyermekkor?

Aki esetleg nem értené: az ember jelentősen túlélli nemzőképessége elvesztését; az állatok gyakran nemzőképes korukban pusztulnak el (természetes pusztulást értek ez alatt, nem baleseteket, vagy hogy préda lesz)!

Az állatok fejlődése a teljes kifejlettségig folyamatos. Az emberé 1/2 éves korban bizonyos területeken lelassul/leáll, majd később felgyorsul.

Nem sok ez kicsit a véletlenekből?



2012. máj. 15. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Igen, egy medve is mondjuk jelentősen fejlettebb, mint mondjuk egy ponty.


Az, hogy az ember csak egy állat nem azt jelenti, hogy nincs különbség vagy, hogy nem vagyunk a többi állatnál fejlettebbek, csak azt, hogy nem vagyunk tejlesen mások. Ugyanazon sor teteje vagyunk.

2012. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem, hogy az állatok roszabbak lennének nálunk.

Testileg nem vagy velük azonos ez gondolom evidens. Csak hasonló. Lelkileg pedig tudja a fene.


De nem rég ajánlották, hogy ugorjak a vonat elé, ha szerintem van az életnek értelme xD Na jó, most eltúloztam, csak ezen nevetek xD

2012. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

"az ember jelentősen túlélli nemzőképessége elvesztését"

Ha nem lenne fejlett az orvostudomány és mindig megkellene küzdeni az élelemért akkor nem élné túl. A középkorban 40 éves koruk körül haltak meg az emberek.

Ha pedig tanultál volna biológát akkor tudnád, hogy az állatok sem azonos ütemben fejlődnek.

2012. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Régen az emberek olyan 30-40 éves korukban patkoltak el. Amit az orvos tudomány és a higénikus életünk megnövel. Mi megsütjük a kajánkat a baktériumok jelentős részét kiírtva és nem leszedjük a fáról és már esszük is.


Ez egyébként is miért tenne minket felsőbb rendűvé? Túlélsz eszel, ürítesz, szaporodsz ha van rá lehetőséged szórakozol. Ha szerencséd van bekerülsz egy könyvbe amit majd később is emlegetni fognak. Akár lesz feltámadás akár nem ennek az életnek nincs felsőbb rendűsége. Modern Tárgyak nélkül ugyanarra vagy képes mint bármely más emlős. Az,hogy tudunk beszélni


Ennyierővel legyenek a sasok a kiválasztott faj sokkal jobb szemük van mint az embernek és még repülni is tudnak mi meg nem.

2012. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, van benne állatias rész, kiben erősebben, kiben gyengébben, gondolj arra hogyan éltek annak idején az ősemberek és mennyire távolodtunk el ettől.

Egyéni szinten már élhet valaki úgy egész életében hogy egyetlen állatot sem kell leölnie az élelemért, persze ettől az élelmiszeripar választ el, de így van.


Ugyanakkor ugyan úgy megvan a versenyzés a társadalomban, mint az állatvilágban, csak itt-ott 'más'.


Kicsit ide kapcsolódik: olvassátok el itt HisF8 hozzászólásait:

[link]

2012. máj. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
alapjában véve igen. bár az ember képes lehet túllépni az ösztönein noha nagyon kevesen használják ki ezt a lehetőségüket. igy a születés növekedés öregedés betegség halál folyamatában sokaknál csak a táplálkozás párzás és a védekezés no meg persze az érzékek kielégítésének különféle megnyilvánulásait szemlélhetjük. ilyen szempontból nincs semmiféle különbség. csak az érzékek foglalkoznak a tárgyaikkal.
2012. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%
Az ember is állat, akármennyire nehéz beismerni sokaknak. Ha az őskori embert és egy majmot veszel alig van különbség. Nem beszélnek, csak az igényeik kielégítésére törekednek, használnak eszközöket...
2012. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Biológiailag abszolút!
2012. máj. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az életkörülmények valóban sokat változtak az elmúlt évszázadok alatt. De az, hogy az átlagéletkor 30 év volt, az nem azt jelenti, hogy senki sem érte meg a 31 évet. Sőt! Akkor is voltak 70, 80, és 100 éves emberek. Viszont! Az ember biológiailag képes elérni a 90, 100 éves kort, de senki sem él 150 éves koráig, legyen bármilyen az életvitele, vagy az környezete! A 80' években azt jósolták, hogy mára az emberek nagy része 130, 140 évet fog élni. A 100 év mégis ritkaság.

Vagyis: az embereknek is, és az állatoknak is van egy természetes korhatára, amit ritkán lépnek át. De! Az embernél ez a kor jelentősen meghaladja a nemzőképes korát. Ezt neveztem öregkornak.


Eddig egy válasz sem érkezett, ami valós jelentésében használta volna az általam megjelölt fogalmakat.

Azt az apróságot nem is említve, hogy a gyermekkort minden eddigi válaszadó gondosan kerülte!



Tehát a kérdés változatlan, mint fent.

2012. máj. 16. 01:06
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"De! Az embernél ez a kor jelentősen meghaladja a nemzőképes korát."

És egyes bálnáknál is. Tessék ( [link] ez a Royal Society-s publikáció pont ezzel foglalkozik. És le merném fogadni, hogy egy biológus még ezer és egy példát vonultatna fel.


"Azt az apróságot nem is említve, hogy a gyermekkort minden eddigi válaszadó gondosan kerülte!"

Mi van a gyermekkorral?

2012. máj. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!