Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, ti miért hisztek...

Hívők, ti miért hisztek Istenben? Mi alapján?

Figyelt kérdés

Úgy lettetek nevelve, vagy történt valami megvilágosodás, vagy egyszerűen csak jó dolog hinni, vagy érzitek Istent a hiten keresztül, erősebbnek érzitek magatokat a hit által? stb. stb.

Én hiszek Istenben, de nem tudom megmondani miért, egyszerűen nem tudnék mit válaszolni erre a kérdésre. Reménykedem, hátha köztetek van ilyen.


2012. máj. 7. 20:27
1 2
 11/15 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Meggyőződéses ateista voltam, noha érthetetlen módon vonzottak a hit dolgai. Még ateista állapotomban kerültem egy olyan tudatállapotba, amelyet az Istennel való személyes közösségnek éltem meg. Ez akkora hatással volt rám, hogy felülvizsgáltam a dologgal kapcsolatos tényeket, arra jutottam, hogy Jézus valóban feltámadt, azóta vagyok hívő. Idővel - ugyan sok mélységet is megjártam - a tények kutatása egyre jobban erősítette hitem alapjait, ma pedig, 17 évvel később olyan erős hitem van, hogy vállalkoznék akár nyilvános vitára is.
2012. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%

Kedved Utolsó, ajánlom Neked ezt az előadást:


[link]


Az illető hölgy sok egyéb részlettel is szolgálhat még Neked Jézus feltámadásáról, a youtube-on is találsz meg máshol is.

Egyszer azt mondta, Jézus nem halt meg 33 évesen, hanem egy jógi-technikát alkalmazott, ami kb. 72 órán át tartott, mialatt az élet a csontokba húzódik vissza, majd 72 óra elteltével a lélek visszatér a testbe. Ezután keletre ment és 115 éves koráig maradt itt, az általunk ismert földi körülmények között.

2012. máj. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. máj. 11. 20:44
 14/15 anonim ***** válasza:

Tudósok Istenről...


"Minél fejlettebb a tudomány, annál nehezebb elvetni egy teremtő és mindentudó bölcsesség örök létezésének nyilvánvalóságát.


Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes."


(Albert Einstein)



"A Kozmosz csodálatos elrendezése és harmóniája csak egy mindenható és mindentudó lény tervében születhetett meg. Ez mindörökre a legnagyobb felismerésem."


(Isaac Newton)



"Bármely irányban indulunk el kutatásainkban, mindenütt egy alkotó értelemnek - gondoskodásának, bölcsességének és hatalmának legtisztább bizonyságát fedezzük fel."


(Charles Lyell, a modern geológia atyja)



"A fizikában dolgozni annyit jelent, mint Isten alkotását szemlélni."


(Walter Nernst, Nobel-díjas fizikus)



"A rend, a szimmetria, a harmónia elbűvöl bennünket... Az Isten maga a tiszta rendű; az egyetemes harmónia megteremtője."


(Gottfried Wielhelm Leibniz, filozófus és matematikus)



"Minden szerves anyagokkal kapcsolatos dolog olyan bölcs célszerűségre mutat, amely valami felsőbbrendű értelemtől származik..."


(Jons Jacob Berzelius, vegyész)



"A természet komoly kutatója nem tagadhatja Istent." "Annak, aki mélyen belenézett Isten műhelyébe, és alkalma volt megcsodálni az örök bölcsességet, térdet kell hajtania a legmagasabb szellem előtt."


(Heinrich Maedler, csillagász, a Hold első térképezője)



"A bolygónkon tévelygő emberek számára Isten lényege mély titok marad, mindazáltal a természet megfigyelése nem hagy kétséget az Ö létezésének valósága felül, amely egyszerre transzcendens és immanens."


(Johannes Reinke, botanikus)



"Azok az emberek, akik nem tudományos munkát végeznek, abban a félreértésben élnek, hogy a tudósnak széles körű ismeretei következtében vallástalannak kell lennie; ellenkezőleg, a mi munkánk Istenhez közelebb visz bennünket."


(Ernest Rutherford, Nobel díjas fizikus)



"Napjainkban széles körű az a megegyezés - amely a tudományok fizikai részében csaknem általánosan elfogadott -, hogy az ismeretek áradata valamilyen nem mechanikus valósághoz vezet; a világegyetem egyre inkább egy hatalmas gondolathoz hasonlít, mint egy nagy géphez." "Felfedezzük, hogy a világegyetem egy tervező vagy vezérlő hatalom nyilvánvalóságát mutatja..."


(Sir James Jeans, matematikus, fizikus, csillagász)



"Abból, amit a tudomány tanít nekünk, arra a következtetésre juthatunk, hogy a természetben emberi léttől független rend van, olyan értelmes rend, amelynek a természet és az ember alá van rendelve."


"A vallás és a tudomány állandóan vállvetve küzd a kételkedés (szkepticizmus) és a vaskalaposság (dogmatizmus), az istentelenség (ateizmus) és a babona ellen, és a mottó, amely örökre jelzi ennek a küzdelemnek az irányát: 'oda, Istenhez!' "


(Max Planck, Nobel díjas fizikus)



"A modern fizika szükségképpen Istenhez vezet."


(Arthur Eddington, asztrofizikus)



"Azok, akik megpróbálták eltörölni az isteneszmét, szégyenletes, és tudományellenes munkát folytattak. Én az akkoriban divatos kétkedéssel léptem a felnőtt korba, és 30 év laboratóriumi munkájába került, hogy meggyőződjem róla: pontosan azok csaptak be szándékosan, akiknek az lett volna a kötelességük, hogy megvilágosítsanak engem, legalább saját tudatlanságuk egyszerű elismerésével. Én erre a hitre a biológia és a fizika ösvényeit kutatva jutottam el; meg vagyok győződve róla, hogy bármely gondolkodó tudós számára lehetetlen, hogy el ne jusson erre a következtetésre, hacsak nem vak és tisztességtelen."


Élete végén ezt mondta:


"Az ember és rendeltetése című utolsó könyvemet abban a mélységes meggyőződésben írtam, hogy korunkban a tudomány Isten nélkül lerombolja a világot."


(Pierre Lecompte du Noüy, fizikus)



"A tudomány üzenete lényegében az, hogy a természetnek van értelme. Valójában az a természet, amely egy természettudományosan képzetlen személy számára igencsak kaotikusnak látszhat, a tudós előtt bensőleg rendezettként jelenti ki magát. A természet jelentősége a tudomány felismerése szerint határozottan bizonyságot tesz egy végtelenül hatalmas intelligenciáról... amely valóban kijelenti magát a természetben, de nem szűkíthető le egyszerűen magára a természetre... A tudomány képessé teszi a gondolkodó embert arra, hogy felfogja: a természet jelentősége valahogyan több, mint maga a természet..."


(Enrico Cantore, fizikus, filozófus és teológus)



"Láthatjuk Istent kis léptékben magunk körül a világban. Láthatjuk őt nagy léptékben a világegyetemben. De a legfontosabb, hogy láthatjuk őt önmagunkon belül az életünkre gyakorolt hatásában."


(Jack Lousma, űrhajós és repülőmérnök)



"A tudomány erősíti a vallásosságomat. Minél jobban kapcsolódom a fizikai világhoz, annál inkább hiszek az Isten valóságában."


(Hubert Aleya, kémia professzor a Princeton egyetemen)



"...sok tudós számára a világegyetem rendjének, szépségének, és összetett szerkezetének feltárása csodálatot és tiszteletet ébreszt"


(Ian Barbour, teológus, fizikus és filozófus)



"Ha létre akarnál hozni szenet és oxigént csillagszerű nukleoszintézissel nagyjából azonos mennyiségben, ahhoz két szintet kellene rögzítened, és ennek éppen ott kellene lenni, ahol ezek a szintek ténylegesen találhatók... A tények közérthető magyarázata azt súgja, hogy egy szuperintellektus működött, játszva a fizikával, kémiával és biológiával, és nem vak erők azok, amelyekről érdemes beszélni a természetben."


(Fred Hoyle, csillagász)



"Ezeknek a kritériumoknak az alapján (vagyis, hogy e világ koherens, termékeny, megérthető megfelelő és értelmes), és a jelenkori biológia világosságában, az Istenben való hit ésszerű


(Andrew Miller, molekuláris biológus, az Európai Molekuláris Biológiai Laboratórium vezetője)



"Hiszem, hogy a világegyetem ésszerű;, mert szuperértelmes lény van mögötte. Megborzongtat a világegyetem szépsége és ésszerűsége, a kvarkoktól az emberi agyig, annak rendje, bonyolultsága és integráltsága. Hiszem, hogy Isten a végső realitás."


(Arthur Peacocke molekuláris biológus és teológus)



"Ö (a tudós) megmászta a tudatlanság hegyeit, már a legmagasabb csúcs meghódításához közeledik, amint kinyújtózik a végső szikla felé, teológusok csoportja köszönti, akik ott ültek már századok óta."


(Robert Jastrow, asztrofizikus)

2012. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, gyönyöru gyujtemény!
2012. máj. 17. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!