Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, ti miért hisztek...

Hívők, ti miért hisztek Istenben? Mi alapján?

Figyelt kérdés

Úgy lettetek nevelve, vagy történt valami megvilágosodás, vagy egyszerűen csak jó dolog hinni, vagy érzitek Istent a hiten keresztül, erősebbnek érzitek magatokat a hit által? stb. stb.

Én hiszek Istenben, de nem tudom megmondani miért, egyszerűen nem tudnék mit válaszolni erre a kérdésre. Reménykedem, hátha köztetek van ilyen.


2012. máj. 7. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez tényleg egy jó kérdés. Ettől már csak az jobb, mikor megkérdezték, hogy és "mennyire vagy vallásos?" Lehet valaki kicsit is meg nagyon is?


Hogy válaszoljak a kérdésre:

Az egész család vallásos, így lettem nevelve. Gyerekként még ez volt a magyarázat a hitemre.

Aztán megtapasztaltam Isten irántam való szeretetét a mindennapokban. Bár emberi ésszel föl nem fogható, mégis tudom/érzem, hogy van valaki, aki irányítja a világot, egy mozdulatlan mozgató. Mindenki másképp nevezi őt (Allah, Jahve, Sors stb., én őt Istennek nevezem.)

2012. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 rémuralom ***** válasza:
80%
Vannak dolgok, amelyeket egyszerűen nem lehet megmagyarázni. Például miért szereted édesanyádat, férjedet/feleségedet, gyermekeidet, testvéreidet, barátaidat stb. Nem valamiért szereted őket, hanem csak úgy. Ha oka van annak, hogy szereted, akkor nem is szereted igazán. Ugyanilyen szerintem a hit is. Nem attól vagyok hívő, hogy minden vasárnap eljárok templomba, hanem attól, hogy ha nem vagyok is ott a misén, azért magamban megköszönöm Istennek, ha öröm ér, bánatomban pedig tőle kérek segítséget.
2012. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a személyes megélésem. Sosem csak azokat a dolgokat éreztem, tapasztaltam, amikről beszéltek nekem, és ami ebben a kultúrában említve van.
2012. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem hiszek a véletlenekben. Ilyen tökéletes mű, mint az élet, nem lehet a véletlen eredménye. Isten, a nagy rendező tehát megrendezte az ősrobbanást, és színház lett az egész világ, és színész benne minden férfi és nő...
2012. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1000-szer volt már ez a kérdés, keress vissza
2012. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


21:58-as, 1-et találtam tavalyról, de én a mostani fórumozókra vagyok kíváncsi.

2012. máj. 7. 22:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést kérek az irónikus válaszért. Találtam amúgy mégegy linket, ez most volt nemrég, itt is hasonló a téma, talán hasznodra lehet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2012. máj. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szia. Nem vallásos családból származom, de egyszer csak feltámadt bennem a vágy hogy megismerjem Istent, akiben addig nem is hittem. Keresetem, kutattam. Megállapodtam a kereszténységnél, bár nem tudnám magam egyik felekezethez sem besorolni. volt néhány megtapasztalásom, és úgy érzem, folyamatosan fejlődök hitben.
2012. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár megvagyunk keresztelve, azok a féle emberek vagyunk, akik csak karácsonykor és húsvétkor mennek el templomba. Én hiszek Istenben, talán a leginkább a családból. akkor erősödött fel bennem ez a dolog, amikor olvastam Newton, Szent Györgyi Albert, Pascal imáit. Azokét, akik világ életükben kutatták azt, hogy mi mozgatja ezt az egészet. Nem találták. Ha Ők se, senki se. Valami megválaszolatlan van, amit mással nem lehet magyarázni, mint Isten létezésével. legyen ez az isten egy, vagy több, vagy legyen mi magunk, mindegy. Hinni kell, mert anélkül annyira nincs értelme az egésznek....
2012. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az Istenben való hit semmit nem ér, ha nem a Jézus Krisztus megváltásában való hitről beszélünk. Ez viszont teljes szabadulást jelent a bűnökből, a rossz szokásokból, hibákból, és boldog és teljes életet jelent, mely nem függ a körülményektől, nehézségektől. Erről tesz bizonyságot a Szentírás, a próféták, az Isten elhívottainak sokasága.


Sajnos létezik egy másfajta hit is, a "kegyesség látszata", melynek veszélyeiről így tanított Krisztus: "Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket. Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők. Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát: És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett. És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát: És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; és összeomlott: és nagy lett annak romlása."

Én kívánom neked hogy az életedet Krisztusra építsed! Ő legyen az alapja a hitednek, róla tégy bizonyságot, ha ezt a kérdést felteszik neked!


Üdv. Péter

2012. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!