Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte minden afrikai fekete hisz Istenben?

Figyelt kérdés
Majd négy éve élek Amszterdamban. Jelenleg három kollégám is ghánai, de a korábbi munkahelyeimen is tapasztaltam az effektet. Sőt, a korábbi albérletemben azon főbérlőm (ki nigériai) vasárnaponként mindig templomba járt. És ha valahányszor ki merem nyilvánítani, hogy én nem hiszek Istenben, minimum egy szócsata kikerekedik. Tehát visszatérve a témacímhez, mi ennek az oka, hogy ők annyira hisznek?

2012. máj. 3. 15:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Mert nincs más választásuk. Miért hitt szinte minden európai istenben a középkorban? Mert orbitális volt a szegénység és ebbe tudtak csak kapaszkodni.
2012. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Nagyjából egyetértek az elsővel, még annyit tennék hozzá, hogy elég erőteljes térítési folyamat volt Afrikában (és máshol is) az újkori gyarmatosítások idején. Ez is okozza az erős vallásosságot.
2012. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Miért nem hisz szinte egyetlen fehér sem Istenben?


A kérdésem nem igaz, ahogy a tied sem. Erőteljes általánosítás, melynek nincs alapja.

2012. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

16:27


Az arányokat nézve van...

2012. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem franciaországi fekete ismerőseim vannak és ők eléggé átvették a francia állam szekularizmusát és ateizmusát.
2012. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3: Nem értetted meg a kérdést. Én arról a szituációról beszélek, amikor egy istenkáromlás elhagyja a számat, erre egy afrikai fekete ismerős keményen leszid, mert az Urat káromlom. Érdekes módon európaiaktól és ázsiaiaktól nem tapasztalom ezt. Félreértések elkerülése végett: Nem vagyok rasszista!
2012. máj. 3. 17:02
 7/18 anonim ***** válasza:
Menj le falura Magyarországon, simán megszólnak ott is egy Istókverjenmegért.
2012. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 eric_one ***** válasza:
80%

Szia! Véleményem szerint ez azért nem meglepő dolog mert az ott élő emberek múltját tekintve soha nem álltak messze a szellemvilágtól, sőt. Számukra a természetfeletti dolgok életük hétköznapi része volt. Minden közösségbe voltak gyógyítók, varázslók stb. Sokkal nyitottabb a szívük a szellemi dolgok befogadására. Nem véletlen hogy csupán egy német származású evangélista Reinhard Bonnke által közvetlenül több tízmillióan tértek meg Jézus Krisztushoz az utóbbi 3év alatt, előtte mégtöbben... Gyakran 1-1,5 milliós összejöveteleket tartott, számtalan csodákkal melyről video felvételek is készültek... Teherautókkal hordták el a mankókat és a kerekes székeket, vakok, süketek gyógyultak meg stb. A legnagyobb ébredés a harmadik világban van elmondhatjuk.

Ezzel szemben Európa vallásos szívű emberei igazából sosem akarták Istent megismerni, formaságok követése és képmutatás volt jellemző. A mai modern Európa pedig elhagyta, sőt megtagadta keresztény múltját. Másik ember iránt való tiszteletből se káromold az Istent, meg miért is teszed ha nem is hiszed létezését? :-)

2012. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hány feketét ismersz?

3?

2012. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem faj kérdése. Ők is emberek és ők is hihetnek Istenbe. Mi olyan nehéz ezt elhinni? Nem értem mi ebben a nehéz. Minden Jeruzselemből jött, szóval egy zsidó is kérdezhetné, hogy mi magyarok mi francért hiszünk Istenben. Emberek vagyunk ember! Tudod mit jelent?
2012. máj. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!