Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet, hogy ezért nem szeretik...

Lehet, hogy ezért nem szeretik a Tanúkat? A gyakorikérdéseken olvastam. Igaza van a kérdezőnek?

Figyelt kérdés

Nekem a Tanúkról újabban mindig az összeesküvés elmélet jut eszembe.

Pl.Jehova név"visszakerülése"az Újszövetségbe,mert "kiírtották"belőle,azért nincsen benne.

Ez persze addig hipotézis marad,amíg valaki nem bizonyítja be.

Meg hogy az egész világ a gonosz hatalmában van,és csak Ők azok,akik tudják az Igazságot.

Nem is szabad ezt megkérdőjelezni,mert a Szervezetük a szent szellem által vezérelve magyarázza a Bibliát,és ha netalántán valaki máshogy magyarázná,az vagy hitehagyott,vagy a Sátán befolyása alatt van.

Magyarán mondva,ha valakinek ellentétes a véleménye a Szervezet véleményével,akkor csak a Szervezetnek lehet igaza,mert mint az előbb írtam,a Szervezet a szent szellem által vezetett.

A "világi"egyházak nem a szent szellem által vezetettek,csak Ők.

Miért?

Azért mert a Sátán-e világ uralkodója.

És mindenki a befolyása alatt van,kivéve a Szervezetet.

Tehát ha valakinek ellentétes a véleménye egy-egy Bibliai kérdéskörben,mint ami a Szervezetnek van,az gyakorlatilag a szent szellem ellen szól,tehát Isten ellen....(!!!)


Így a Szervezetnek baromi nagy tekintélye van emiatt.


A házról-házra járást a Bibliából vették,azt hiszik,hogy mivel ezt teszik,csak RAJTUK teljesedett be a Bibliai"rendelkezés".

(Bár már a kereszténység kezdetekor is vitték az apostolok az evangéliumot(jó hírt),pl.hogy higgyj az Úr Jézus Krisztusban,és üdvözülsz mind te,és a te házadnépe(lásd ApCsel),világosan látszik ebből,hogy az üdvözüléshez nem kell egy Szervezethez tartozni,csak hinni Jézusban,és pont.Természetesen utána úgy is kell viselkedni.)

Meg 1935 óta él a két osztály elmélet,előtte mindenki a mennybe ment,most már a felkentek jutnak a mennybe(144000 ember),a többi"csak"a földi paradicsomba kerül be.

Igaz,hogy csak egy elhívás van,de ezt azóta alátámasztják Bibliai igékkel,hogy miért nincs csak egy elhívás.)


Talán azért nem szeretik Őket,mert az egyedül üdvözítő vallási közösségek körébe tartoznak(csak az marad meg,aki hozzájuk csatlakozik),valamint az illető,ha érvel a Bibliamagyarázatuk ellen,az csak helytelen lehet,csak nekik lehet igazuk.

Ők szerintem egyébként csak tényleg tiszta jóindulatból akarnak mindenkit a Szervezetükhöz téríteni,hiszen azt akarják,hogy mindenki megmaradjon,és csak ezáltal lehetséges a megmenekülés.

Ezért mennek többször is vissza arra a helyre,ahol nem jól fogadták el őket először.


És szerintem emiatt ellenszenvesek a többi embernek,mert erőszakosnak tűnnek(a hitük szerint pedig csak a megbízott feladatukat végzik el.)

Én személy szerint nagyon jó embereknek tartom őket,akik tévhitben élnek(lásd a fentebb említett dolgok).


Kiegészítés:korai egyház történelmet nem ismerik,illetve egy szűrőn keresztül látják,amit a Szervezet mutat be nekik.

És hiába bíztatja őket az ember,hogy nézzenek utána mindennek,felesleges,úgyis csak a Szervezet magyarázatának hisznek.(Fentebb említett dolog,minden Szervezeten kívüli irodalom a Sátántól van.)

Ha valamit mégis idéznek kiadványaikban,az úgy van"kiollózva"az illető szakirodalomból,hogy az Ő igazukat támassza alá.

Persze,ennek sem néznek utána.

Bár forrásokat nem szeretnek megadni kiadványaikban.


Egy fórumon olvastam,hogy felesleges velük vitázni,"mert Jehova Tanúi?Annak aztán mondhatok bármit is."

(Fentebb említett miért is van igazuk.)



2012. ápr. 26. 22:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Volt már rá példa, hogy sokan mondták ugyanazt, ami ellentétes volt az én nézeteimmel,és ez arra késztetett, hogy jobban utánajárjak a témának, valamint Istentől kértem további útmutatást és később megváltozott a véleményen, el tudtam fogadni azt amit korábban nem.
2012. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok!


Elnézést, nem fogok részletes választ írni, mert az utóbbi időben már nagyon sok kérdésben beszélgettem / vitáztam tanúkkal, az említett témakörök közül többet is körbejárva. És pontosan ugyanez a tapasztalatom: körbe-körbe-körbe-körbe,... Egyszerűen hiába mutatnak nekik érveket, cáfolatokat, tudomást sem vesznek róluk, csak hajtogatják ugyanazt (ami többnyire valamelyik kiadványuk kopizásában merül ki).

És egyszerűen nem akarják elhinni, hogy nem őket "piszkáljuk", "üldözzük", hanem az ŐT történelmével és teológiájával vannak óriási problémák; de ők nagyon azonosulnak a szervezettel, aminek szintén megvan a maga oka, és már erről is írtam máshol, úgyhogy nem kattintok a replay gombra, hanem mutatok egy filmet, amibe délelőtt futottam bele a neten teljesen véletlenül [Bár nem hiszek a véletlenekben, úgyhogy inkább úgy mondom: egy teljesen más témában olvasgattam, és az egyik honlapról ide jutottam]:


< Jehova's Witnesses Exposed: With a membership in the millions the Jehovah's Witnesses have created a well organized and financially backed organization which claims to be the one true and accurate church on earth. But are their claims Biblical? This video presents the teachings and history of the JW's in such a way as to enable the Christian to "earnestley contend for the faith" while lovingly showing the Witnesses the errors of their theology. >


[link]


Kerestem, hátha van magyar nyelvű változat, de nem találtam. Ha esetleg valaki tud ilyet, szerintem nagyon jó lenne, pontosan a tanúk miatt.


Üdv mindenkinek. :)

2012. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%

Engem a katolikus vallásba kényszerítettek bele nyolc évig.Templomba kellett járnom,megkereszteltek,elsőáldoztam,bérmálkoztam.Közben rájöttem,hogy az egésznek csak annyi értelme volt,hogy később,mikor összeházasodok valakivel,akkor nem lesz ezekkel már probléma.Mondjuk lehet,hogy nem is akarnék templomi esküvőt.Ez még nem biztos.Nem gyakorlom a vallásomat már.10.osztályos vagyok.Ismerek az osztályomba egy olyan lányt,aki velem egykorú(16 éves) és a mamájával él,a papája meghalt,az anyukája a bolondokházába került,az apukáját meg a testvérét kizárta a drága mama.A drága mama ráadásul a menyét úgy juttatta a bolondokházába,hogy nem engedte egy ágyba feküdni az osztálytársam szüleit(miután már a gyerekek titokban meglettek).Az öregasszony elbutította a lányt,de a fiát(az osztálytársam apukáját) és az osztálytársam testvérét nem sikerült,ezért a szomszéd kis házat kellett megvenniük.Hozzáteszem,hogy az osztálytársam apukájáé és anyukájáé volt a ház és szerintem a mai napig az ő tulajdonjogukban áll.Nagyon elvakult a lány,egyszerűen nem lehet normális dolgokról meggyőzni.Ugyanilyen a mamája is.A legdurvább dolog,amit eddig mondott,hogy a hite miatt hagyná a gyerekét meghalni,ha majd esetleg lenne egy gyereke..(vérátömlesztést nem engedik).A második legdurvább dolog az,amit ma mondott:

Azt állította nekem,hogyha szerelmes lenne egy fiúba,akiről később kiderülne,hogy katolikus,akkor elhagyná.Illetve azt említette,hogy a vallás "messziről meglátszik" egy emberen.Ez hülyeség és nem igaz.A magam 16 éves fejével tudom,hogy EGY VALLÁS SEM ÁLLHAT A SZERELEM ÉS AZ ÉLET FELETT!

Az élethez való jog egy alapvető jog és szükséglet mindenkinek.Ha nekem az édesanyám Jehova lenne és esetleg vérátömlesztésre lenne szükségem,akkor elgondolkodna és szerintem kilépne a vallásból és megcsináltatnánk azt a vérátömlesztést.

A másik az,hogyha én szerelmes vagyok,akkor mindegy,hogy a partneremnek milyen a vallása,nem hagyom el ezért.Ha csak nem ilyen szélsőséges nézeteket vall,mint a jehova tanúk.De ha olyan jehova lenne és a gyerekem élete az ő hitén is múlna,akkor biztosan elhagynám,ha nem engedné a gyereke életét megmenteni egy vérátömlesztéssel.


ESZMÉLETLEN sok bolondságot mondanak ezek a jehovák.Az alapvető hitükkel annyira nincsen problémám,de ez,hogy a vallás a szerelem felett áll és a vérátömlesztést nem engedik..ez katasztrófa és egy utálatos dolog.Annyira elvakult emberek,hogy csak na!!


16/L

2012. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Nemrég írtam egy választ egy új kérdéshez, bemásolom a linket:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Továbbá tegnap találtam egy állásfoglalást:


< A Magyar Bibliatársulat állásfoglalása

Jehova Tanúi Új világ fordításáról

A Magyar Bibliatársulat Alapítvány Kuratóriumának állásfoglalása a Jehova Tanúi által kiadott "A Keresztény Görög Iratok új világ fordítása" (Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, 2000) c. Kiadványról.

A Magyar Bibliatársulat Alapítvány Kuratóriuma 2001. január 19-i ülésén foglalkozott a fent nevezett kiadvánnyal, amely a Biblia újszövetségi részének Jehova tanúi által készített kiadása. Ez a magyar nyelvű változat a Keresztény Görög Iratok 1950-ben* megjelent angol nyelvű kiadásának fordítása.

A Magyar Bibliatársulat az általa képviselt tizenkét tagegyház és a megfigyelő státusú intézmények nevében felelősséget érez a Biblia magyar nyelvű fordítása iránt, ezért ettől a bibliatudomány és a bibliafordítás nemzetközi, valamint hazai szinten elért eredményeit ignoráló fordítástól – amely a Jehova tanúi tanítását hivatott megalapozni – elhatárolja magát, és felhívja tagegyházai figyelmét arra, hogy terjesztését ne támogassák.**


* Pontosabban az 1984-es revideált angol változatról van szó.

** 2003-ban a teljes bibliai szöveg is megjelent "A Szentírás új világ fordítása" címmel. Az állásfoglalás ez utóbbi kiadásra is vonatkozik.>


[link]


Üdv. :)

2012. máj. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
25%
Én úgygondolom, hogy az a kép, amit a tanukról és a tanításaikról itt le lett írva, nem teljesen fedi a valóságot. Először is a Tanúknak a meggyőződése az, hogy Jézus a 144 000 felkenttel együtt az égben fog uralkodni és a feladatuk az lessz, hogy az Armegedont túlélő embereknek segítsenek elérni a tökéleteséget itt a földön. Akár felkentnek tartja valaki magát, akár a nagy sokaság tagjának, az elérni kivánt jutalom csak akkor valósul meg, ha mindvégig kitart Jehova tiszta imádatába, és követi Krisztus példáját. Az, hogy valaki Jehova Tanúja, nem jelenti autómatikusan azt, hogy megmentésben fog részesülni, miként az sem, hogy mennyit prédikál. Az egész életvítelével vissza kell tükröznie azt, hogy követi Isten igazságos alapelveit. A prédikálás folyamán a cél az, hogy segítsünk az embereknek megismerni Isten szándékát, valamint azt, hogy Ő milyen imádatot vár el azoktól, akik szeretnének közeledni hozzá, és ezáltal megmentésben részesülni. Minden embernek megadta Jehova a szabad döntés lehetőségét, ezért egy Tanú nem lehet erőszakos, amikor felkinálja a Jó hírt az embereknek az ajtónál, vagy máshól. A szabad akaratot figyelembe kell vennie a családja esetében is. Nem erőszakolhatja rá az igazságot sem feleségére, sem gyermekére, mivel ezáltal megszegnék Istennek a szabad akaratra vonatkozó törvényét. Hanem a beszéde, valamint a viselkedése által kell megnyernie a családtagjait, valamint az embereket. A cél, hogy segítséget nyújtsunk mindenkinek, megismerni Isten szándékát és követelményeit, és ezután a szabad választás jogát rábizni mindenkire, hogy szeretné e Istent szolgálni a nekitetsző módon. Ha igen, akkor további segítséget nyújtunk. Újra és úra, azért keressük fel az embereket, mert megváltozhatnak a körülményeik, vagy mással tudunk kapcsolatot teremteni a családból. Mindenki, aki átadja magát Jehovának, és ezt vizben való megkeresztelkedéssel nyílvánítja ki, azt válalja, hogy Jehova akaratát kivánja cselekedni. Bár Jehova a hű és értelmes rabszolga osztályon keresztül gondoskodik a szellemi táplálékról, minden személynek a saját felelősége az, hogy Jehovát a neki tetsző módon szolgálja. Meg kell győződnie arról, hogy összhangban van e a Bibliával az amit tesz. Ezért helytelen azt mondani, hogy a szervezet tiltja a vér alkalmazását, vagy az ekölcstelenséget és még sorolhatnánk tovább. A tanúknak saját maguknak kell meggyőződniük az irásokból, arról hogy miként dönthetnek helyesen, és Isten előtt saját maguknak kell számotadniuk Istennek a tetteikről. Seni nem hivatkozhat arra, hogy azért tett így, mert egy vén mondta, vagy a szervezet ezt írta. Ha valaki átadja életét Jehova imádatára, akor nem egy vénnek, nem egy szervezetnek adja átt magát, hanem a legfelségesebb Istennek. A szervezeten és a véneken keresztül csak a szellemi táplálék kerül kiosztásra, valamint segítség annak a megértéséhez. De minden tanúnak saját magának kell meggyőződnie arról, hogy úgy vannak e a dolgok, ahogy a tanácsot kapták. Úgyérzem, hogy azok akik itt Jehova Tanúiról irnak, nincsenek teljesen tisztába azzal, hogy mit hisznek, és miért teszik azt amit tesznek.
2012. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%

Kedves # 15!


Őszintén szólva te vagy az első tanú, akitől azt olvastam itt, a GYK-n, hogy mindenkinek egyéni felelőssége van, és nem a szervezet véleményét kell elfogadni; ahogy írod: "... minden tanúnak saját magának kell meggyőződnie arról, hogy úgy vannak e a dolgok, ahogy a tanácsot kapták.."; és "Ha valaki átadja életét Jehova imádatára, akkor nem egy vénnek, nem egy szervezetnek adja át magát, hanem a legfelségesebb Istennek."


Részemről ennek nagyon örülnék is, ha az Őrtorony újság nem írt volna ilyesmiket az utóbbi évtizedekben:


< Jehova látható szervezetről is gondoskodott: ’hű és értelmes rabszolgáról’, akit szellemtől-felkentek alkotnak, hogy Krisztus követőit minden nemzetben hozzásegítsék a Biblia helyes megértéséhez és megfelelő alkalmazásához. Ha nem vagyunk kapcsolatban ezzel az Isten által felhasznált közlési csatornával, nem haladhatunk előre az élet útján, akármennyit olvassuk is a Bibliát. >

(Őrtorony 1982. 8/1 ; 16. o.)


< Ha kezdjük azt gondolni magunkról, hogy valamit jobban tudunk, mint a szervezet, tegyük fel a kérdést: „Hol tanultuk meg először a bibliai igazságot? Vajon megismertük volna az igazság útját a szervezet vezetése, útmutatása nélkül? Valóban képesek lennénk boldogulni Isten szervezetének vezetése nélkül?” Nem, nem lennénk képesek! >

(Őrtorony 1983. 8/1 ; 30. o.)


< Ne gondold, hogy vannak különböző más utak is, amelyeknek követésével életet nyerhetsz Isten új rendszerében. Csak egy út van. Ahogy csupán az egy bárka maradt meg a Vízözönben, nem sok csónak, így csupán egy szervezet — Isten látható szervezete — fogja túlélni a gyorsan közeledő „nagy nyomorúságot”. Egyszerűen nem igaz, hogy minden vallás ugyanahhoz a célhoz vezet... Az örök élet elnyerése végett Jehova szervezetéhez kell tartoznod, Isten akaratát kell cselekedned. >

(Örökké élhetsz Paradicsomban a földön; 255. o.)


< De mennyire erős a hited? Kérdezd meg magadtól: […] Felismerem-e és támogatom-e teljes mértékben Jehova látható szervezetét és annak Vezető Testületét? >

(Őrtorony 1991. 9/15 ; 13. o.)


< A nagy nyomorúság alatt … feltétlenül szükséges, hogy kövessük a szent szellem vezetését és engedelmeskedjünk Jehova szervezetén keresztül jövő utasításainak. >

(Őrtorony 1991. 9/15 ; 17. o.)


< De ha eltávolítjuk magunkat Jehova szervezetétől, nincs máshol hely a megmentésre és az igazi örömre. >

(Őrtorony 1993. 9/15 ; 22. o.)


< …a tanulóban fel kell ébreszteni az értékelést Jehova szervezete iránt és tudatára kell ébreszteni, hogy életfontosságú annak részévé válni. … A heti bibliatanulmányozásnak magában kell foglalnia oktatást, amely segít a tanulónak értékelni a szervezetet és javára fordítani annak gondoskodását a saját megmentésük érdekében. Minden héten néhány percben mondj el vagy írj körül valamit a szervezetről és annak működéséről. >

(Királyság-szolgálatunk 1993/4 3-4. o.)


< Fel kell ismerniük: megmentésükhöz lényeges, hogy Jehova szervezetével azonosítsák magukat. >

(Királyság-szolgálatunk 1990/11 ; 2. o.)


< Több milliárdra tehető azok száma, akik nem ismerik Jehovát. Sokan közülük a tudatlanság miatt gyakorolnak olyan dolgokat, amelyeket gonosznak mond Isten Szava. Ha makacsul ragaszkodnak ehhez az úthoz, akkor azok között lesznek, akik elpusztulnak a nagy nyomorúság idején. >

(Őrtorony 1993. 10/1 ; 19. o.)


< Az Özönvízben elpusztult ’hajdani világ’ végnapjaiban Noé volt az, aki az igazságosság hűséges prédikálójának bizonyult (2Péter 2:5). A jelenlegi rendszer utolsó napjaiban Jehova népe teszi ismertté Isten igazságos irányadó mértékeit, és hirdeti azt a jó hírt, hogy lehetséges túlélőként bekerülni az új világba (2Péter 3:9–13). Ahogy Noé és istenfélő családja megmenekült a bárkában, a túlélés ma attól függ, hogy valakinek van-e hite, és lojálisan együttműködik-e Jehova egyetemes szervezetének földi részével. >

(Őrtorony 2006. 5/15 ; 22. o.)


Mindezek manipulációk, és sajnálom azokat az embereket, akik bedőlnek ennek...


Aztán: "... a Tanúknak a meggyőződése az..." --> Igen, most éppen ez, de régebben nem biztos, hogy így volt... És lehet, hogy nemsoká megint nem ez lesz...

Mutatok néhány változtatást, tudod, az "új világosság":


Életbe lépett-e már az új szövetség?

1880 - nem, az még a jövőre vár

1887 - igen, már életbe lépett

1909 - nem, az még a jövőre vár

1935 - igen, már életbe lépett, de csak a felkentek számára


Kire vonatkozik a Róm 10:12-16-ben az „Úr” kifejezés?

1903 - Jézusra

1940 - Jehovára

1978 - Jézusra

1980 - Jehovára


Mikor történik meg a Mt 25:31-46-ban említett „kecskék” és „juhok” szétválasztása?

1919 - a nagy nyomorúság és az Ezeréves Királyság után

1923 - már most, a nagy nyomorúság idején és a Királyság előtt folyik

1995 - majd a nagy nyomorúság után, de a Királyság előtt


Kicsoda „igaz” Isten előtt, és mennyire?

1899 - minden hívő igaz Isten előtt

1935 - a Jonadábok vagy más juhok nagy sokasága nem igaz

1966 - a más juhok nagy sokasága nem igaz, és soha nem is lesz az

1986 - a más juhok bizonyos fokig, viszonylag igazak (Jehova barátai)


Kik és hányan jutnak a mennybe, illetve kik Tanúk egyáltalán?

Russell - a 144000 a nagy nyomorúság előtt elragadtatik, a nem odaszánt felkentek nagy sokasága csak a nyomorúság után;

1935 - csak Jehova 144000 Tanúja jut a mennybe; a földi elhívású nem felkent Jonadábok nagy sokasága nem, ők nem is Tanúk;

1942 - csak Jehova 144000 Tanúja jut a mennybe, a földi elhívású nem felkent Jonadábok nagy sokasága nem, de már ők is Tanúk.


Vajon feltámadnak-e majd Sodoma és Gomora lakói?

1879 - fel fognak támadni

1952 - nem fognak feltámadni

1965 - fel fognak támadni

1982 - legalábbis néhányan fel fognak támadni

1988 - nem fognak feltámadni ~ fel fognak támadni


Kire vonatkozik a Róm 13:1-ben a „felsőbb hatalmak”?

1916 - a földi kormányok

1929 - Jehova Isten és Jézus Krisztus

1963 - a földi kormányok


Szabad egy Tanúnak elfogadni oltást?

1923 - előtt igen

1923 - nem

1952 - óta igen


Szabad egy Tanúnak elfogadni szervátültetést?

1967 - előtt igen

1967 - nem

1980 - óta igen


Vérátömlesztés:

1940 - hőstett

1945 - nem helyes, de nincs tiltva

1958 - elítélendő, de kiközösítés nem jár érte

1961 - tiltva van, és kiközösítés jár érte

1961 - a vér bármely elemének átvétele tiltott

1975 - vérszegények nem kaphatnak vérplazmafaktorokat

1978 - vérszegények kaphatnak bizonyos vérplazmafaktorokat

1982 - elfogadható vérelemek: immunglobulin, albumin, faktor VIII, IX

1984 - elfogadható a csontvelő-átültetés


Vajon Isten által tervezett próféta a Nagy Piramis, és igazolja a bibliai kronológiát?

1891 - igen, Isten kőtanúja

1928 - nem, csak üres filozófia, sőt sátáni eredetű



A Biblia tanítása pedig ez: "Többé ne legyünk gyermekek, kiket ide s tova hány a hab és hajt a tanításnak akármi szele, az embereknek álnoksága által, a tévelygés ravaszságához való csalárdság által;" (Efezus 4,14)



"... Jehova a hű és értelmes rabszolga osztályon keresztül gondoskodik a szellemi táplálékról" --> Ezzel pedig "mindössze" az a probléma, hogy egyáltalán semmiféle bizonyíték nincs rá, sőt, egyáltalán a brooklyni társaság elhívására sem.


Nos, mi a véleményed mindezekről?


Üdv. :)

2012. máj. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Soha ne tanúskodj! Böhöm Lajcsi is tanú volt, aztán hogy végezte! :D
2012. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
12%

Kedves #16!


Először is a felkentek az egész földön szétszortan élnek.

A hű és bölcs szolga Jézus szavai szerint azt a feladatott kapta, hogy kellő időben ki legyen osztva a szellemi eledel, amely most a szervezeten keresztül eljut a gyülekezetekhez,hogy segítsen a biblia megértésében és annak alkalmazásában. Az egyéni felelősség minden Tanú esetében fennál. Gondoljunk csak arra, hogy Pál apostol megdicsérte a Bereabelieket azért, hogy az irásokból megvizsgálták azt, hogy úgy vannak e a dolgok, amit Pál prédikált nekik. Ne feledjük, hogy a hű és bölcs szolga, szétszortan él a földön és a test tagjaiként mindenki végzi a kapott feladatát. A hű és bölcs szolga nem azonos a szervezettel. Néhány tagjuk képviseli ezt az osztályt, akiket Vezető Testületként azonosítanak. Hozzáteszem, hogy nem tartom helyesnek ezt a kifejezést, mert Jézus úgy beszélt róluk, mint rabszolga osztályról, magáról pedig kijelentette, hogy egy a ti vezetőtök a Krisztus.

A másik dolog, amit fontosnak tartok, hogy ez az osztály azt a megbizást kapta, hogy a kellő időben ossza ki a szellemi táplálékot. Ez azt jelenti, hogy sem előbb sem utóbb, hanem akkor, amikor a gyülekezet feje Krisztus a szent szellem által utasítást ad. Az új világoságról csak annyit, hogy Jehova fokozatosan tárja fel a szava megértését, ezért senki sem engedheti meg magának, hogy emberi módon gondolkodva saját maga próbáljon megmagyarázni, vagy értelmezni valamit mielőtt annak az ideje eljön. Az általad felsorolt elentmondásos kijelentések azt bizonyítják, hogy voltak olyanok, akik emberi módon próbáltak megmagyarázni bizonyos dolgokat, a Jehova által meghatározott idő előtt. Abban biztos vagyok, hogy Jehova ezeket a személyeket felelőségre fogja vonni. Nagyon sokat lehetne e témával kapcsolatban írni, de egy dologban biztosak lehetünk, hogy Jehovát nem lehet megcsufolni, amit vet az ember azt fogja learatni is.

2012. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%

Kedves #18!


Köszönöm a válaszod.

De nem konkrétan erre gondoltam véleményként.

Inkább arra, hogy mit gondolsz arról, hogy a Társulat a saját kiadványaiban ilyen mértékben azt tanítja követőinek, hogy kizárólag rajta keresztül lehet megismerni igazán a Bibliát stb. Olvasd el, kérlek, újból az idézett részleteket. :)


Továbbá még mindig nyitott a kérdés: mi a bizonyíték arra, hogy valóban a brooklyni vezető testület lenne a hű és bölcs szolga.


A véleményed nagyon szimpatikus arról, hogy a hamis próféciákat hirdető személyek felelni fognak Isten előtt. Csak az a probléma, hogy ezekkel évtizedeken keresztül emberek százezreit, később millióit vezették és vezetik félre. Így pedig, bár sokan elhagyták a szervezetet egy-egy hamis időpont miatt például; de a szervezetben maradó tanúk sosem lehetnek biztosak abban, hogy jó helyen vannak, mivel a rengeteg tévedés miatt ennek valószínűsége igen csekély. Úgy tudom, az utóbbi időkben tanúvá vált személyek többsége igazából nem is tud ezekről a dolgokról; ill. a társulat próbálja ezek jelentőségét kisebbíteni.


Bizonyára téged is foglalkoztat, hogy az igazságot - és csakis az igazságot - keresd és kövesd; és gondolom, benned is vannak kételyek legalább néhány területen.


Üdvözlettel, BW :)

2012. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
A Jehova tanúi az egyik legkártékonyabb szekta.
2012. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!