Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Csillagkapu című sorozat...

A Csillagkapu című sorozat Origin/Eredet nevű vallását melyik valóságos vallásról mintázták?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A zene amit Goldberg írt középkori gregorián és kelta, viking dallamokon nyugszik. Alapvetően a keresztes hadjáratuk (crusade) eléggé hasonlít a középkori háborúkhoz, de a ugyebár a keresztények nem irtottak ki mindenkit aki nem volt az, habár inkvizíció folyt, mégis helyenként együtt éltek másokkal (pl mozarabok Cordobában). Ilyen tekintetben kicsit hajaz rá. A tűz imádata meg inkább a sátánizmus felé húz. Az Ori mégis politeista, így ebben a kora ókori vallásokra hasonlít. Hogy az Ori nem kínál felemelkedést az ősök igen, megint csak a sátán-Isten, vagy a mezopotámiai istenhitre hajaz(dualizmus), habár a felemelkedettség csak egy magasabb létsík a felemelkedettek nem istenek. Furcsa, hogy egy népből fejlődött ki, és Celestis városa az Ortus Mallumon van, ez sajátos.


Kb ennyi :)


Áldott legyen az Ori

2012. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

A kereszténységet figurázza ki. A tűz, mint motívum megjelenik a Bibliában, a hírnökök talán a misszionáriusokat jelképezik, egyházi hierarchia van, de legszembetűnőbb, az az, hogy Adria a félig ember/félig ori megszületik és az anyja álmában termékenyül meg szellemi módon. Na vajon ki volt a Földön, aki szintén így eset teherbe?


Egyébként vigyázni kell ezekkel a sorozatokkal, veszélyesek is tudnak lenni. Az, hogy szórakozásból megnézi az ember, röhög a történeten nem baj, de ha valaki elhiszi, és képes imádni az ori-t meg egyebeket, beleéli magát, azzal utat nyit az okkultizmus és bálványimádás felé, sajnos velem is ez történt egy másik hasonló scifi kapcsán, de annak már szerencsére vége.

2012. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem mint hívő katolikusnak kedvenc sorozatom. :) Ugyan úgy szeretem, mint a Brian életét, az is ugye Jézus paródia. Szerintem az ilyesmit nem kell komolyan venni. Remek filmek.
2012. ápr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az amerikai keresztény ligák miatt kellett a sorozatot olyan hirtelen befejezni, szerinted kik vehették igazán magukra? Hármat találhatsz!

Amúgy szerintem is nagy kár, hogy egy ilyen marhaság miatt kellett befejezni egy ilyen sorozatot. Pláne, hogy ilyen kurtán-furcsán kellett befejezni!

2012. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem emiatt kellett. Azért kellett, mert már kifulladt a sorozat.


[link]

2012. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Egyetértek, a sorozatnak nem emiatt lett vége, hanem mert 10 évad után már nem nagyon tudott újat adni. Persze, ezt úgy mondom, hogy nekem is nagy kedvencem:)

De hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem is a kereszténységre. (főleg) Ahogy azt előttem megmagyarázták...

Nekem az volt furcsa, hogy amikor kiderült, hogy Vala terhes, és hogy hogyan, a sorozatban mindenki Arthur királlyal jött, hogy ő is így fogant. Pedig Jézus erre sokkal kézenfekvőbb példa, és biztos mindenkinek ő ugrott be, de ugye, azt azért nem mondhatják ki ilyen nyíltan...

2012. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teal'C éppenséggel megemlítette, hogy egy olyan emberről tudunk, aki hasonlóan fogant: Darth Vader.
2012. jún. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!